Facebook Борислав Береза

Засідання Верховної Ради України сьогодні так і не відбулося. Ледь депутати розпочали свою роботу, як віце-спікер Оксана Сироїд закрила ранкове пленарне засідання. Справа в тому, що на трибуну вийшли представники Національної поліції, які стали розповідати про ситуацію на блокпосту в Слов'янську, де вчора вночі стався конфлікт між правоохоронцями та учасниками блокади за участю нардепа Володимира Парасюка. У результаті конфлікту сім співробітників поліції опинилися в лікарні з травмами різного ступеня тяжкості. Парасюк же брав активну участь у бійці, і його поведінку назвав ганебною навіть президент Петро Порошенко.

Однак що ж думають депутати про ситуацію в парламенті?

Юрій Береза, "Народний фронт"

"Народний депутат, який, прикриваючись своїм мандатом, посвідченням, дозволив собі бити співробітників поліції. Я не знаю, куди ми повинні далі падати і на яке дно... Наразі я хочу, звертаюся до головуючої в залі, запросити поліцейських до цього залу, щоб вони розповіли про те, що відбувалося вчора... Я прошу, пані головуюча, допустити в зал і дати право на виступ бійцям Нацгвардії та працівникам Нацполіції. Я прошу. Це вимога трьох фракцій, ми підкреслюємо, що на сьогодні стоїть питання виживання, виживання "української" України, яку наразі терзає зовнішній ворог, внутрішній ворог радіє цьому".

Олег Ляшко, РПЛ

"Шановні колеги, перед нами стоять військовослужбовці. Вся країна, весь парламент повинні їх чути. І це не мають бути збори вашої коаліції. Це вся країна повинна чути. Тому я звертаюся зараз до голови парламенту Андрія Парубія прибути з РНБО на засідання парламенту, відкрити офіційне засідання парламенту, і щоб вся країна чула, що відбувається. А збори своєї коаліції будете проводити без нас".

Оксана Сироїд, віце-спікер

"Парламент повинен працювати згідно з визначеним порядком. У залі засідань не можуть перебувати тільки народні депутати або інші особи на відведених місцях. Інші особи також мають право виступати в залі пленарних засідань, якщо за це проголосують 150 народних депутатів відповідно до процедури. Крім того, одна з критичних вимог демократії: органи правопорядку не мають права ступати на підлогу, де відбуваються парламентські дебати".

Сергій Мельничук, "Воля народу"

"Засідання ВР закрито. Причиною стало, на мою думку, те, що один з нардепів незаконно завів до залу людей, які не мали б тут бути. Антон Геращенко завів поліцейських, які вчора брали участь у конфлікті з Парасюком. Коаліція хоче зробити засідання ради коаліції, щоб дати можливість виступити поліцейським. Вони робили перерву, чекали, щоб оформити пропуск цим особам".

Вадим Рабінович, "Опозиційний блок"

"Зайшли люди до залу, окупували трибуну, не депутати, військові. Те, що наразі сталося, - це наруга над демократією і парламентаризмом. Сироїд абсолютно правильно в рамках закону і поваги до парламенту закрила засідання, тому що проводити засідання, на яке увірвалися військові люди, просто не можна".

Сергій Лещенко, БПП

"Кононенко завів військових до сесійного залу без запрошення та дозволу Верховної Ради. Головуюча на засіданні віце-спікер Сироїд закрила ранкову сесію. Створено небезпечний прецедент, який з часом може бути спрацювати проти самого Порошенка".

Світлана Заліщук, БПП

"Сталося несанкціоноване захоплення трибуни в парламенті людьми у військовій формі, яких без дозволу головуючої провели депутати від "Народного Фронту" і БПП. Згідно із законом (ч. 2 ст. 5 Регламенту) під час пленарного засідання в залі пленарних засідань можуть перебувати виключно народні депутати України. Головуюча оголосила завершення ранкового засідання. Потім Ігор Гринів самовільно включив мікрофон спікера та оголосив якісь "збори народних депутатів". Те, що відбувається в залі, - це безпрецедентно. Якщо були підстави розслідувати дії депутата Парасюка (саме цим військові пояснюють свою потребу виступити) - це повинно було відбуватися відповідно до процедури через подання генерального прокурора. Така авантюра відкриває ящик Пандори. Парламент - це не приватна контора окремих депутатів.

Олена Сотник, "Самопоміч"

Озброєна національна гвардія у залі ВР! Що це? Нехтування законом, руйнування парламенту, захоплення?! Оксана Сироїд єдина, хто дотримувалася закону і зробила те, що треба було зробити - закрила пленарне засідання! PS: ч. 2 ст. 5 ЗУ "ПРО регламент ВР".

Ігор Мосійчук, РПЛ

Те, що наразі відбувається в країні та парламенті, - це схема, яку запустила країна-агресор Російська Федерація. Схема самознищення нашої держави. Володимир Парасюк повинен негайно повернутися до стін українського парламенту, куди його делегував український народ, і, вийшовши на трибуну, пояснити колегам і всім українцям свої дії. Також вважаю, що парламент повинен звільнити з посади віце-спікера шановну пані Оксану Сироїд за грубе порушення регламенту, яке проявилося в односторонньому рішенні про закриття ранкового засідання ВРУ. Повинні діяти рішуче і в ім'я мертвих, живих і ненароджених українців зупинити хаос і розруху.

Борислав Береза, позафракційний

"Те, що зробив Парасюк, - неприпустимо і гідне покарання. А те, що зараз робить коаліція, - це грубе порушення закону. Але для коаліції, мабуть, закону нема. Тепер вони захопили трибуну і президію. Можна говорити про спробу парламентського перевороту".

Віталій Купрій, позафракційний

"Наразі відбуваються незаконні речі. Абсолютно незаконно включили мікрофон, Гринів не має жодного відношення до керівництва ВР. І він хоче скликати збори коаліції. І легалізувати запрошення бійців. Абсолютно безпардонне ставлення до регламенту з боку пана Гриніва. Так робити не можна".

Антон Геращенко, "Народний фронт"

Андрій Тетерук, "Народний фронт"

Семенуха Роман, Олег Березюк, Єгор Соболєв, "Самопоміч"

Ірина Сисоєнко, "Самопоміч"

"У мене два запитання до голови парламенту: 1. Хто дозволив апарату ВР пустити до залу ВР України на пленарне засідання сторонніх осіб? У 5 Регламенту говориться, що "під час пленарного засідання в залі засідань не можуть перебувати особи, які не є народними депутатами, за винятком особи, яка супроводжує народного депутата-інваліда, працівників Апарату ВРУ, що виконують функцію з обслуговування пленарних засідань ВР". Тому з урахуванням наявності в залі представників поліції біля трибуни Оксана Сироїд діяла за законом і закрила ранкове засідання... 2. На якій підставі апарат ВР включив мікрофон на трибуні парламенту, де мають право виступу голова парламенту і заступники голови, для виступу голови фракції БПП, після того як були закриті засідання парламенту? Наразі проводяться збори депутатів фракції БПП і "Народного фронту" в парламентському залі".

Олександр Бригинець, БПП

* * *

Ми ще чекаємо реакції самого винуватця скандалу - нардепа Володимира Парасюка.