Переклад телефонної розмови Трампа і Зеленського, навколо якої спалахнув скандал

Переклад телефонної розмови Трампа і Зеленського, навколо якої спалахнув скандал
Фото з відкритих джерел

Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа від 25 липня 2019 року. Через нього в США виник скандал – демократи навіть хочуть оголосити Трампу імпічмент. Президента США звинувачують у тому, що він тиснув на українського лідера.

Президент Трамп: Вітаю з великою перемогою. Ми всі в США спостерігали, ви провели величезну роботу. Те, як ви домоглися лідерства, не маючи великих шансів, і здобули перемогу. Це фантастичне досягнення. Мої вітання.

Президент Зеленський: Ви абсолютно праві, пане президенте. Ми дійсно здобули велику перемогу, і ми доклали величезних зусиль для цього. Я багато працював, але хотів би зізнатися вам – у мене була можливість повчитися у вас. Ми використовували цілу низку ваших навичок та умінь, ми змогли використовувати їх як приклад під час наших виборів. І так – те, що вибори були унікальними, – це все-таки правда. Ми перебували в унікальній ситуації, у нас вийшло домогтися унікальних результатів. Я можу сказати вам наступне – вперше, коли ви зателефонували привітати мене, і зараз ви телефонуєте вдруге привітати з перемогою моєї політичної партії на парламентських виборах… Я думаю, мені варто було б балотуватися частіше, щоб ми частіше могли спілкуватися по телефону.

Новини за темою

Президент Трамп: Це дуже гарна ідея. Я думаю ваша країна дуже рада цьому.

Президент Зеленський: Так, правду кажучи, ми дуже стараємося, щоб висушити болото в нашій країні. Ми привели багато нових людей. Не старих політиків, типових політиків, оскільки ми хочемо нового формату і новий тип уряду… І ви чудовий вчитель для нас у цьому.

Президент Трамп: Це дуже мило з вашого боку, те, що ви сказали. Я скажу, що ми робимо багато для України. Ми докладаємо багато зусиль і приділяємо багато часу. Набагато більше, ніж європейські країни роблять, вони повинні допомагати вам більше, ніж вони це роблять. Німеччина майже нічого для вас не робить. Все, що вони роблять, – це розмови, і я думаю, що ви повинні у них запитати про це. Коли я розмовляв з Ангелою Меркель, вона говорить про Україну, але не робить нічого. І багато європейських країн точно так само поводяться, і я думаю вам варто звернути на це увагу, але США були дуже ласкаві до України. Я б не сказав, що це обов'язково взаємно, оскільки відбуваються речі, які не зовсім гарні, але США були дуже ласкаві до України.

Президент Зеленський: Так, ви абсолютно праві. Навіть не на 100%, а на 1000%, і я скажу вам наступне: я дійсно говорив з Ангелою Меркель і зустрічався з нею. Я також зустрічався і розмовляв з Макроном, і я сказав їм, що вони роблять не так багато, як повинні були б у питанні санкцій. Вони не приводять у дію санкції. Вони не працюють так, як треба для України. Виходить, що хоча логічно Європейський Союз повинен бути нашим найбільшим партнером, але технічно США набагато більший для нас партнер, ніж Європейський Союз, і я вам за це дуже вдячний, оскільки США роблять багато для України. Набагато більше, ніж Європейський Союз, особливо якщо ми говоримо про санкції проти Російської Федерації. Я б також хотів вам подякувати за величезну підтримку в сфері оборони. Ми готові продовжити співпрацю з наступних кроків, зокрема ми майже готові закупити ще "Джавеліни" у США для оборони.

Президент Трамп: Я хотів би, щоб ви зробили нам послугу, оскільки наша держава пройшла через багато чого, й Україна знає про це. Я б хотів, щоб ви дізналися про усю цю ситуацію з Україною, вони кажуть Crowdstrike… Я думаю, що один з ваших багатіїв… Сервер, вони кажуть, що в України є сервер. Відбулося безліч речей, та й сама ситуація в цілому. Я думаю, що ви оточуєте себе подібними людьми. Я б хотів, щоб генеральний прокурор подзвонив вам або вашим людям, а ви б повністю увійшли в курс всієї ситуації. Як ви могли спостерігати вчора, вся ця нісенітниця закінчилася невдалим виступом людини на ім'я Роберт Мюллер, некомпетентним виступом, але вони кажуть, що багато чого почалося з України. Що б ви могли зробити, дуже важливо, щоб ви зробили це, якщо є така можливість.

Президент Зеленський: Так, це дуже важливо для мене, як і інше, що ви згадали раніше. Для мене, як президента, це дуже важливо, і ми відкриті для співпраці. Ми готові почати нову сторінку в історії співробітництва між США та Україною. Для виконання цієї мети я тільки що відкликав нашого посла в США, який буде замінений дуже компетентним і досвідченим послом, що буде посилено працювати над тим, щоб обидві наших нації стали ближче. Я також сподіваюся і бажаю, щоб він заручився вашою довірою, а також – щоб у вас сформувалися особисті взаємини, щоб ми могли взаємодіяти навіть більше. Я особисто кажу вам, що один з моїх заступників розмовляв з містером Джуліані зовсім нещодавно, і ми сподіваємося, що містер Джуліані зможе здійснити візит в Україну, де нам вдасться зустрітися. Я б хотів засвідчити, що я оточив себе кращими і найдосвідченішими людьми. Я також хотів вам сказати, що ми – друзі. Ми хороші друзі, і ви, містере президенте, маєте друзів в Україні, тому ми можемо продовжити наше стратегічне партнерство. Я також планую оточити себе гарними людьми, й окрім цього розслідування, я як президент України гарантую, що всі слідчі заходи будуть виконані ретельно і сумлінно. У цьому я можу вас запевнити.

Новини за темою

Президент: Добре, тому що я чув, що у вас є прокурор, який був дуже гарний, і його зняли з посади, що я вважаю дуже несправедливим. Багато людей говорять про це, про те, як вони прибрали дуже хорошого прокурора, і про те, що до цього були причетні якісь дуже погані особи. Містер Джуліані – дуже шанована людина. Він був мером Нью-Йорка, хорошим мером, і я б хотів, щоб він вам подзвонив. Я попрошу його і головного прокурора зателефонувати вам. Руді досить добре знає, що відбувається, і він дуже здібний хлопець. Якщо б вам вдалося поговорити з ним, це було б чудово. Колишній посол від США, жінка, була погана, і люди, з якими вона працювала в Україні, були погані, і я хочу, щоб ви просто про це знали. І ще одне: багато розмов про сина Байдена, що Байден зупинив розслідування і багато людей дізналося про це. Тому все, про що ви змогли б поговорити з головним прокурором, було б чудово. Байден хвалився, що він зупинив слідство, і якщо б Ви могли зайнятися цим… Для мене це звучить жахливо.

Президент Зеленський: Я хотів би вам сказати про прокурора. Насамперед, я розумію і знаю про ситуацію. З того часу, як ми отримали більшість у парламенті, наступний прокурор буде моєю людиною на 100%, моєю кандидатурою, яка буде схвалена парламентом і почне роботу у вересні. Він або вона розбереться з ситуацією, особливо стосовно компанії, про яку ви говорили. Питання розслідування, це, по суті, питання про відновлення справедливості, і ми займемося цим і будемо працювати над розслідуванням. Ба більше, я б хотів запитати вас, чи у вас є додаткова інформація, яку ви б могли надати нам і яка була б нам корисна для слідства, щоб переконатися, що ми здійснюємо правосуддя стосовно посла, наскільки я пам'ятаю, її прізвище Йованович. Чудово, що ви були першим, хто сказав мені, що вона поганий посол, я згоден з вами на 100%. Її ставлення до мене було далеко від хорошого, тому що вона симпатизувала попередньому президенту і була на його боці. Вона б недостатньо добре прийняла мене як нового президента.

Президент Трамп: Що ж, їй доведеться пройти через деякі речі. Я попрошу пана Джуліані зателефонувати вам, так само, як і головного прокурора Барра, і ми докопаємося до суті. Я впевнений, що ви розберетеся з цим. Я чув, що прокурора погано сприймали і він був дуже чесним прокурором, тому бажаю вам удачі. Ваша економіка стає все краще і краще, я думаю. У вас багато активів. Це прекрасна країна. У мене багато українських друзів, і це неймовірні люди.

Президент Зеленський: Я б також хотів вам сказати, що у мене є кілька друзів з України, які живуть у Сполучених Штатах. Насправді, коли я востаннє їздив до США, то зупинявся в Нью Йорку біля Центрального парку в "Трамп Тавер". Я поговорю з ними і сподіваюся побачити їх знову в майбутньому. Я також хотів би подякувати вам за запрошення відвідати Америку, а саме Вашингтон. Хочу вас запевнити, що ми дуже серйозно поставимося до справи і розслідування. Що стосується економіки, є великий потенціал для наших країн, й одним з дуже важливих питань для України є її енергетична незалежність. Я вважаю, що ми можемо дуже успішно співпрацювати з вами в плані енергетичної незалежності. Ми вже працюємо над встановленням співробітництва. Ми купуємо американську нафту, в надії на швидку зустріч. У нас буде більше часу і можливостей обговорити всі деталі і дізнатися один одного краще. Спасибі вам велике за підтримку.

Президент Трамп: Чудово. Спасибі вам велике, я ціную це. Я скажу Руді і генпрокурору Баррі, щоб вони зателефонували Вам. Спасибі. Телефонуйте в будь-який зручний час у разі, якщо ви захочете відвідати Білий дім. Назвіть нам дату, і ми попрацюємо над цим. З нетерпінням чекаю нашої зустрічі.

Президент Зеленський: Спасибі велике. Я був би шалено щасливий приїхати і побачити вас особисто і пізнати вас краще. Я також дуже чекаю нашої зустрічі і хотів би запросити вас відвідати Україну і приїхати в столицю країни Київ. Це прекрасне місто. У нас прекрасна країна, яка б добре вас прийняла. З іншого боку, я сподіваюся, що ми обидва будемо в Польщі 1 вересня, і сподіваюся, що зможемо там зустрітися. Окрім іншого, ідея вашого візиту в Україну дійсно дуже хороша. Ми можемо полетіти в Україну моїм літаком або взяти ваш, який набагато кращий за мій.

Президент Трамп: Добре, ми це обговоримо. Я з нетерпінням чекаю вас у Вашингтоні і, можливо, в Польщі, тому що, я думаю, ми будемо там.

Президент Зеленський: Величезне спасибі, пане президенте.

Президент Трамп: Мої вітання, ви проробили відмінну роботу. Весь світ спостерігав за вами. Хоча це і не було настільки несподіваним результатом, все ж таки, я вас вітаю.

Президент Зеленський: Дякую, пане президенте, до побачення.

Переклад 112 International

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>