Кабмин

У понеділок, 5 лютого, на засіданні Погоджувальної ради керівників фракцій і груп перший віце-прем'єр Степан Кубів заявив, що уряд до 14 лютого затвердить звіт про реалізацію своєї програми.

"Найближчим часом, до 14 лютого, на засіданні уряду буде розглянуто звіт щодо виконання програми діяльності уряду. Потім Кабмін надасть депутатам відповідну інформацію", - підкреслив він.

Чиновник запевнив, що уряд не буде зволікати з передачею звіту до Верховної Ради, однак з урахуванням процедури навряд чи парламентарі його розглянуть раніше березня.

Новини за темою: Кабмін пропонує Раді зробити обов'язковим для військових привітання "Слава Україні! - Героям слава!"

Варто відзначити, що уряд Володимира Гройсмана ще жодного разу не звітував перед парламентом про результати своєї роботи публічно, хоча закінчується другий рік його роботи. Як пояснювали тоді парламентарі, які представляють коаліцію, уряд не зобов'язаний звітувати перед вищим законодавчим органом у разі відсутності відповідного рішення парламенту. До того ж у 2017 році не було консенсусу щодо переформатування Кабміну. Зрештою все обмежилося оприлюдненням звітів на сайті уряду. Тепер же Кабмін Гройсмана офіційно прозвітує перед депутатами. Останні ж у свою чергу можуть або взяти звіт до відома, або поставити уряду двійку, що в свою чергу призведе до внесення резолюції недовіри і відставки.

А поки уряд готується звітувати перед парламентом, у кулуарах влади знову активізувалися розмови про переформатування Кабміну.

"Про змінах в уряді багато говорять, проте поки конкретних погоджених прізвищ ніхто не називає", - розповідають депутати з фракцій коаліції.

За їхніми словами, зокрема, знову заговорили про можливу відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, якого неофіційно пов'язують з першим заступником голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігорем Кононенком. Втім, на одному із засідань уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман категорично спростував цю інформацію. У листопаді 2017 року в парламенті був зареєстрований проект постанови про відставку Насалика, однак він поки припадає пилюкою в надрах профільного комітету з питань паливно-енергетичного комплексу.

У кулуарах парламенту кажуть, що у відставці Насалика зацікавлені деякі західні партнери.

Новини за темою: Суд заарештував за борги дві земельні ділянки та автомобіль Насалика

Депутати не проти посунути зі свого крісла і в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун. За словами джерел 112.ua у фракції БПП, частина пропрезидентської політичної сили закликає звільнити Супрун.

"Ми не повинні з цим баластом йти на вибори", - зазначають парламентарі. Варто зазначити, що вже тривалий час між в. о. міністра та головою комітету з питань охорони здоров'я Ольгою Богомолець зберігаються вкрай складні стосунки. Остання виступає за відставку в. о. міністра, звинувачуючи її у всіх гріхах.

Втім, поки що говорити про відставку Супрун, яку називають висуванцем США, передчасно. Втім, за її призначення на посаду міністра в парламенті відсутні голоси.

Залишається відкритим і питання ротації в міністерствах аграрної політики та інформаційної політики. За словами джерел 112.ua серед фракцій коаліції, на посаду глави Мінагрополітики було 4 претенденти, "в тому числі від фракцій БПП і НФ".

"Однак, коли вони дізналися про намір приватизувати "Укрспирт", то відмовилися, сказавши, що їм буде нічим керувати", - відзначають співрозмовники видання, додаючи, що Міжнародний валютний фонд виступає за приватизацію держконцерну. Не виключають співрозмовники та повернення на колишнє місце Тараса Кутового, що подав у відставку, проте додають, що це питання поки не вирішене.

Новини за темою: "Мінстець": Чому проект не вдався?

Невизначеною залишається і доля крісла очільника міністерства інформаційної політики. Нагадаємо, що його керівник Юрій Стець подав у відставку за станом здоров'я. За іншою інформацією, він продовжить кар'єру на іншій посаді.

У всіх зацікавлених осіб попереду як мінімум місяць на те, щоб вирішити кадрові питання в уряді.

Ярослав Конощук

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.