Панове депутати, повертайтеся з Америки і дайте людям право звертатися до Конституційного суду

Такого в українських правовідносинах ще не було - це революція

Панове депутати, повертайтеся з Америки і дайте людям право звертатися до Конституційного суду

Володимир Манько

політичний експерт

Такого в українських правовідносинах ще не було - це революція

Цими святими днями, три роки тому, у столиці було побоїще. Тоді у Києві на вул. Грушевського відбулись сутички між повстанцями та "беркутівцями". До розв'язки залишалось ще більше місяця.

Метою Революції гідності була, зокрема, і боротьба за громадянські права. Майдан вимагав нових судів, де люди могли б відстоювати свої права. І ось на третьому році після перемоги, нарешті, реформується судова система.

Президентом подано до ВР законопроект “Про Конституційний Суд України”. Цей орган пропонується докорінно реформувати, створити кілька палат, колегій і бла-бла-бла. Але найголовніше, що стосується безпосередньо людей - це запровадження конституційної скарги.

Такого в українських правовідносинах ще не було. Це революція. Після прийняття цієї норми кожен громадянин може подавати скаргу до Конституційного Суду у встановленому порядку. Переконаний, що люди цим неодмінно будуть користатись і це принесе ряд позитивних наслідків.

Перше. Підвищиться рівень знання громадянами своїх базових прав, які містяться в Конституції. Основний Закон є нормами прямої дії і прописані вони нескладно. Розібратись у Конституції можна й без адвоката. Громадяни активніше вивчатимуть ці норми, коли знатимуть, що можна скаржитись у КС.

Новини за темою

Друге. Різко зменшиться потік скарг з України в Європейський суд з прав людини, оскільки тепер частина скарг подаватиметься до КС.

Третє. Це триматиме в тонусі чиновників, від президента й до голів громад, змушуватиме їх не порушувати Конституцію, бо отримають потік скарг від громадян. Уявіть наслідки рішення КС у справі, наприклад, громадянина Сидорова проти президента, яке буде не на користь останнього.

Важливо, щоб скарги громадян не губились у нетрях самого суду. Між кабінетами, колегіями та палатами. Щоб не чекали люди роками на справедливі рішення. Якщо так, тоді Революція гідності не була марною. Тоді Конституція буде ближчою до народу.

Шановні панове-депутати, повертайтесь з Америки й приймайте цей законопроект!

Володимир Манько

політичний експерт

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...