banner banner banner banner

Осудники та заступники
Андрій Павелко footboom.com

Віктор Журавльов

Журналіст

15 травня формально закінчився термін роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що розслідує можливі факти порушень і зловживань президентом Української асоціації футболу Андрієм Павелком і керівництвом УАФ/ФФУ при будівництві футбольних полів зі штучним покриттям.

Проте остаточні висновки комісії на обговорення винесено не було. Більшістю голосів члени ТСК запропонували продовжити терміни її повноважень.

На думку ТСК, багато фактів потребують додаткового вивчення та аналізу. Про це "112 каналу" повідомив заступник голови комісії народний депутат Григорій Мамка. За його словами, протягом півтора років правоохоронні органи фактично нічого не робили за кримінальними справами за фактами зловживань при будівництві футбольних полів за бюджетні кошти.

Після того, як почала роботу ТСК, слідство трохи зрушило з мертвої точки. Було висунуто підозру гендиректору "ФФУ Продакшн", але, на якій стадії провадження справа, поки не відомо.

"ТСК також виявила конфлікт інтересів між керівництвом НАБУ і фігурантами розслідування, - підкреслив нардеп. – Відповідне звернення від ТСК вже направлено в Офіс генпрокурора. Але суспільство досі не отримало відповіді від правоохоронців про наявність чи відсутність фактів корупції на сотні мільйонів бюджетних коштів" (Ukranews.com, 18.05).

Також, за словами Григорія Мамки, понад десяти областей України не надали ТСК в повному обсязі всю документацію щодо будівництва спортивних майданчиків у рамках цієї бюджетної програми. Не відбувся і державний аудит згаданої програми, тому що органи державного фінансового контролю перебувають у процесі реорганізації. Давайте не забувати і про те, що практично два місяці комісія була обмежена у своїх можливостях через карантин.

"Саме тому більшістю голосів прийнято рішення щодо продовження роботи ТСК. Я переконаний, що результатом роботи комісії будуть чіткі відповіді суспільству про те, які були факти корупції, куди поділися мільйонні бюджетні кошти і хто до цього причетний", - резюмував народний депутат Мамка (Ukranews.com, 18.05).

Здавалося б, все чітко відкрито й зрозуміло. Однак 19 травня Верховна Рада не голосувала за продовження роботи ТСК, питання було знято з розгляду.

Того самого дня до спікера ВР Дмитра Разумкова і народних депутатів з відкритим листом звернулися три володарі "Золотого м'яча" Андрій Шевченко, Олег Блохін та Ігор Бєланов, які висловили заклопотаність можливістю продовження роботи комісії у "справі Павелка".

"Ми щиро сподівалися, що півроку – достатній термін, щоб розібратися в проблемі, - процитував у своєму авторському матеріалі шедевр епістолярного жанру аналітик Сергій Васильєв. – Однак протягом шести місяців роботи ТСК склалося враження, що метою роботи комісії було не встановлення істини, а створення нового інструменту для маніпуляцій з цієї теми.

Про це свідчать і останні заяви окремих народних депутатів, які ставлять політичні інтереси вище за інтереси українського футболу. Є серйозні побоювання, що для деяких важливіше саме існування такої комісії як технології для нових маніпуляцій, а не об'єктивні результати її роботи" (Gordonua.com, 22.05).

"Створюється враження, що легенди українського футболу в проміжках між виконанням своїх функцій в УАФ прискіпливо спостерігають за регламентом і змістом роботи ТСК. А потім у них раптово виникає відчуття в її необ'єктивності. І вони поспішають повідомити про свої підозри просто голові Верховної Ради", - зіронізував журналіст (Gordonua.com, 22.05).

"Звичайно, можна було би проректи одну фразу: йдеться про трьох підлеглих Павелка з роботи, людей, яким він платить гроші, і закрити тему, - по гарячих слідах написав у своєму Telegram-каналі Артем Франков. – Але імена! Тому звернуся не до "трьох золотих", а до того, хто стоїть за цим безглуздим і ганебним документом – до Павелка, який зовсім зневірився, якщо пішов на таке, чи когось з його особливих соратників.

Ви всерйоз вважаєте, що це звернення може на когось подіяти? Що перетягування в стилі "за мене вписалися", тому я не винен, може стати хоч якимось аргументом? Ну, хіба що в нашій країні з її невичерпною звичкою розсилати колективні листи" (T.me, 19.05).

Але для Павелка подібний жанр не в дивину. Він давно вже звик ховатися за спинами іменитих підневільних спікерів. Навіть незважаючи на те, що вони зовсім не пристосовані виконувати функції "загороджувальних загонів". Приміром, ще 6 лютого його перший заступник Олег Протасов звертався з петицією до члена ТСК з розслідування футбольних зловживань, народного депутата Михайла Цимбалюка. Одразу кидається в очі стиль послання.

"Звертаємось до Вас як до народного депутата, який присягав додержуватися Конституції та законів України і виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників. Лише за останні два роки, завдячуючи, зокрема, самовідданій праці всього колективу Української асоціації футболу та безпосередньо її керівництва, сталося декілька подій, які додали авторитету на міжнародній арені не лише УАФ, а й у цілому нашій державі".

І далі йде перерахування досягнень його шефа: проведення фіналу Ліги чемпіонів - 2018 у Києві, золото збірної 20-річних на чемпіонаті світу в Польщі, путівка на Євро-2020 національної команди. Ну, і, звичайно ж, обрання Павелка до Виконкому УЄФА.

До чого все це? Виявляється, створена Верховною Радою ТСК з розслідування корупційних діянь керівництва УАФ, на думку "правознавця" Протасова, перевищує свої повноваження, а отже, грубо порушує вимоги Конституції та законів України.

Ось заслужений майстер спорту і звертається до генерал-лейтенанта поліції, доктора юридичних наук з вимогою не допускати в подальшому таких порушень. Тим паче що вже наступного дня було заплановано засідання, на якому комісія повинна була розглянути деякі кримінальні провадження у справі Павелка. Що називається – застав Богу молитися…

Прогнозовано слідом за "Золотими м'ячами" за Павелка заступився Мирон Маркевич, який завжди на підхваті: "Очевидно, що спорт, футбол повинні бути поза політикою. Давно треба навчитися розмежовувати ці не пов'язані між собою речі. Якщо за півроку нічого не знайшли, то й нема чого далі шукати – це ж логічно. Видно, комусь погано спиться від того, що збірна добре грає, а молодіжка стала чемпіоном світу" (Dsnews.ua, 21.05).

Логіка, звичайно, залізна: якщо, наприклад, слідчий за півроку не встиг зібрати всі докази проти грабіжника, отже, злочинець не винен! І нема чого далі доводити… Просто шедевр правової думки!

"Як же я зрадів заяві Мирона Маркевича – голови комітету національних збірних, - не втримався від коментаря у Facebook журналіст Костянтин Андріюк. – Мироне Богдановичу, міцно тисну Вам руку. От просто завтра, коли увійдете в Будинок футболу, скажіть саме ці слова президенту УАФ. Який у лютому віддав свою картку нардепа ВР від БПП, а сам чкурнув у Рим обиратися на посаду члена виконкому УЄФА.

Коли його картка сім разів проголосувала в парламенті, з цього сміялася вся країна, але Ви це якось тоді пропустили. Обов'язково скажіть це також Максиму Єфімову. Який не лише керівник федерації Донецької області, а й чинний нардеп ВР. І багаторазовий фігурант антикорупційних розслідувань.

І любителю жіночого футболу та поважному нардепу Лунченку, який теж в об’єктиві журналістів-розслідувачів, це скажіть. І Герезі скажіть. І Івченку. Та всім, кого знайдете в цьому списку:

Але найголовніше, Мироне Богдановичу, Ви лише вслухайтеся в слова Вашого ж боса, який платить Вам 730 тисяч гривень зарплатні щомісяця. На всяк випадок процитую відповідь пана Павелка на запитання, для чого в УАФ 18 нардепів і держслужбовців: "Є можливість залучити цих політиків до розвитку футболу. Чом би й ні!"

Це можна було би назвати як "дуже болючий постріл у ногу", але я фіналізую більш конкретно: "Вибачте, але Вас грубо підставили, Мироне Богдановичу" (Facebook.com, 24.05).

Не залишилися осторонь і Владислав Ващук з Анатолієм Дем'яненком, "альтернативні" призначенці Павелка на посаду голови київської футбольної федерації (в піку законно обраному Ігоря Кочетова). Перший скандальний персонаж, який підмочив репутацію нахабною спробою "забути" свій значний борг перед Олегом Гусєвим, жваво виконав команду роботодавця: "Підписуюсь під кожним словом трьох володарів "Золотого м'яча". Приводу для сумнівів в об'єктивності оцінок того, що відбувається, у мене немає" (Unn.com.ua, 23.05).

Звідки ж у його голові з'являться сумніви, якщо там вже капітально промили мізки? Аналогічною пропагандистською пігулкою, судячи з усього, був зомбований і Дем'яненко, який теж раптом почав мудрувати на тему про політику з чужого листа.

Інакше  складно зрозуміти, як можуть шановні колись футболісти, маючи здорову свідомість, верзти відверту нісенітницю про висосаний з пальця політичний скандал навколо ТСК!?  Це ж якими потрібно бути лицемірами, в одній компанії із "золотими легендами", щоб публічно просторікувати про шкоду політизації футболу, беручи участь при цьому в політичному проекті Павелка під дахом ФФУ/УАФ.

"Щодо політизації це ви серйозно? – обурюється Франков. – Тобто кілька років у Виконкомі федерації та в регіонах плодилися депутати і губернатори, перетворюючи її на політосередок керівної партії – партії самого Павелка, а про політизацію футболу ви заговорили тільки тепер? Це знову ж таки на кого розраховано – на зовсім недалеких?" (T.me, 19.05).

Тим часом Будинок футболу залишається, по суті, партійним офісом колишньої парламентської фракції БПП. Однопартійці Павелка, які розплодилися, зовсім не поспішають залишати насиджені місця. Тож хто ким маніпулює і влаштовує політичні скандали? Хто чиї установки виконує? Хто намагається заблокувати роботу ТСК і не дати докопатися до істини? Хто не дає можливості притягнути до відповідальності казнокрада, забираючи в словоблуддя питання про розтрату бюджетних грошей?

Зрештою, чому представник політсили, яка лобіює інтереси Павелка у ВР, категорично виступив проти створення комісії? Адже якщо в УАФ дійсно все чисто і кристально чесно, чому тоді захисники Павелка саботували її роботу? Адже в них була можливість безпосередньо тримати руку на пульсі розслідування, а не тепер кричати навздогін про нібито політизацію цього процесу.

"Ми надсилали листи всім фракціям, хто хотів би взяти участь у роботі ТСК, - говорив у листопаді минулого року народний депутат Василь Мокан. – Відгукнулися три фракції. Хочу запевнити, що йдеться про неупереджене розслідування можливих фактів корупції. Політизації тут не буде" (rada.gov.ua, 15.11.19).

Які ще потрібні аргументи на користь того, що гучний медіа-шум щодо політизації роботи ТСК - це не що інше, як інформаційна ширма для приховування реального стану справ з будівництвом тих самих "полів Павелка" за гроші держбюджету.

Про це розмірковує на своїй сторінці у Facebook компетентний розслідувач безлічі афер голови УАФ Костянтин Андріюк.

"У середині листопада минулого року в своєму пості я говорив про те, що у Києві розпиляли майже 48 мільйонів гривень на будівництві футбольних майданчиків. До 1 вересня повинні були побудувати 32, а ввели в експлуатацію лише… три" (Facebook.com, 23.05).

Тоді Андріюк об'їхав всі майданчики і під час розслідування обмінявся контактами з багатьма представниками шкіл. Був упевнений, що після розголосу майданчики добудують. Але переконався, як сам зізнається, у своїй наївності. В цьому році люди телефонували, писали і повідомляли, що на деяких об'єктах досі кінь не валявся. А якщо і валявся, то зовсім трохи.

Отже, найсвіжіша інформація, підтверджена фотознімками. З 32 майданчиків 11 не готові зовсім. 16 не введено в експлуатацію, оскільки немає огорож, сіток тощо. І тільки п'ять експлуатуються, а на них реально грають діти.

Це тільки один невеличкий епізод з багатотомної історії брехні, безчестя, жадібності й шахрайства одіозного персонажа, який намагається уникнути відповідальності за свої протиправні діяння. Чи йому вдасться вийти сухим з води, цілком залежить від того, чи продовжить парламент роботу ТСК ще на півроку. Хотілося б вірити, що більшість народних депутатів реально готові боротися з корупцією. У тому числі, під дахом Будинку футболу.

Віктор Журавльов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>