banner banner banner

Опозиційні чвари: Рабінович посварився з "Опозиційним блоком", але здавати мандат не хоче

Вадим Рабинович, депутат від "Опозиційного блоку", номер 4 у списку партії на виборах, несподівано заявив, що хоче покинути партію, при цьому не сам, а щоб його виключили із фракції

Опозиційні чвари: Рабінович посварився з "Опозиційним блоком", але здавати мандат не хоче
Украинское фото

Сергій Звиглянич

Журналіст, 112.ua

Вадим Рабинович, депутат від "Опозиційного блоку", номер 4 у списку партії на виборах, несподівано заявив, що хоче покинути партію, при цьому не сам, а щоб його виключили із фракції

Українці впродовж останніх півтора року звикли, що у Верховній Раді скандалять або депутати від влади, або ті, хто спочатку був у коаліції, але потім "змінив прописку". Але сьогодні, в п'ятницю 13-го, весело стало там, де зазвичай все тихо і нудно.

Ні з того ні з сього затятий критик влади Вадим Рабінович вранці заявив, що йде з "Опозиційного блоку". "Я вважаю, що сьогодні потрібно переходити до більш радикальної опозиції, яка буде пояснювати людям, що відбувається насправді, і пропонувати шляхи виходу з кризи. На наших очах знищили демократію, з гаслами якої прийшли до влади. На наших очах знищили економіку, з гаслами поліпшити яку прийшли до влади. На наших очах знищили Генеральну прокуратуру, на обіцянки реформувати яку прийшли до влади. Це що таке?!.. Тому в цих питаннях у мене сьогодні абсолютна розбіжність як з владою, так і з "Опозиційним блоком", - процитувала прес-служба слова Вадима Зіновійовича.

Новини за темою

У звичному для себе стилі Рабінович заявив, що країні потрібен "національний психіатр". Ну а останньою краплею, за його ж словами, сказаним в ефірі телеканалу "112 Україна", стали результати засідання політбюро партії "Центр", лідером якої Рабінович є. "Я їх послухав, і мені соромно стало. Тому у мене прийнято своє радикальне рішення: вони зажадали, щоб я припинив співпрацю з "Опозиційним блоком", тому що опозиція повинна бути більш радикальною", - заявив Рабінович.

Раптово. Несподівано. Різко. Хоча Рабінович запевняє, що про своє рішення вийти з "Опозиційного блоку" сьогодні поінформував голову фракції Юрія Бойка. "Тепер буду шукати шляхи спільного розставання", - бадьоро відрапортував депутат.

Але мирним це розставання навряд чи вийде. "Заява Вадима Рабіновича про вихід з "Опозиційного блоку" – результат його співпраці з владою. Мета влади – будь-якою ціною зупинити нашу партію, що стала найпопулярнішою в Україні", - заявив трохи згодом народний депутат від "Опозиційного блоку" Микола Скорик.

Він, не добираючи слів, звинуватив Рабіновича у брехні, колабораціонізмі та слабкості. На емоціях Скорик навіть заявив про методи "папєрєдніков", очевидно, забувши, що цим словом називали саме регіоналів на чолі з Миколою Азаровим. "Я оцінюю метушню Рабіновича як пряму реакцію влади на опубліковані вчора рейтинги від Центру Разумкова. Влада зрозуміла, що "Опозиційний блок" на першому місці – це всерйоз і надовго, тому її мета – будь-якою ціною зупинити нашу партію. Влада працює проти опозиції методами "папєрєдніків". А Рабінович, як відомо, давно шукав способи співпраці з владою і тепер, схоже, знайшов з нею спільну мову", – заявив Скорик.

112.ua

Цікаво, що депутат запевняє: вчора Рабіновича взагалі не було в Україні, а говорити про збори партії – смішно. "Він посилається на якесь вчорашнє рішення партії "Центр". Але партія "Центр" - це диван, а вчорашнє зібрання її партійців з регіонів є вигаданим. Рабінович вчора взагалі був разом з Мураєвим за кордоном", – розповів Скорик. Сам Рабінович в ефірі "112 Україна" підтвердив, що був учора за кордоном і навіть трохи спізнився на збори членів партії.

Але на цьому скандал не закінчився. Більш того, він тільки розгоряється. Рабінович у своєму Facebook відреагував на різке висловлювання колеги. Відреагував ще більш емоційно, а писав на Caps Lock.

"НАБИРАЮ ЗАРАЗ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ НАРОДНОГО ДЕПУТАТА СКОРИКА І ПИТАЮ: "МИКОЛО, У ТЕБЕ ВСЕ ГАРАЗД? ЩО СТАЛОСЯ?". ВІН ВІДПОВІДАЄ: "Я - СОЛДАТ ПАРТІЇ, МЕНІ ДАЛИ ТАКУ КОМАНДУ ВИСТУПИТИ, Я ВАС, ЯК І РАНІШЕ, ПОВАЖАЮ". А Я ЙОМУ ВІДПОВІДАЮ: "А Я ТЕБЕ, МИКОЛО, - НІ!" - пише Рабінович. – "МИКОЛО, З ГЛИБОКИМ СУМОМ ХОЧУ СКАЗАТИ: Я ВИКРЕСЛЮЮ ВАС ЗІ СПИСКУ ПОРЯДНИХ ЛЮДЕЙ ТА ОДЕСИТІВ - ТАК В ОДЕСІ СПРАВИ НЕ РОБЛЯТЬ!".

112.ua

Ось такі справи. Навіть депутати від партії Ляшка "лайкнули" цей пост Рабіновича. В "Опозиційному блоці" поки відмовчуються. Крім гучної заяви Миколи Скорика, ніяких коментарів від представників партії поки немає. Навіть Олександр Вілкул в ефірі "112 Україна" двічі підкреслив, що не хотів би коментувати вчинок свого колеги. Але це ще попереду, а враховуючи ораторські здібності Вадима Рабіновича, перепалка в публічній площині є неминучою.

112.ua

Адже Рабінович – це не рядовий член "Опозиційного блоку". У вересні 2014 р., напередодні позачергових парламентських виборів, до "Опозиційного блоку" увійшли "Партія розбудови України", Всеукраїнське об'єднання "Центр", партія "Нова політика", партія "Державний нейтралітет", партія "Україна — вперед!" і партія "Трудова Україна" (Рабінович сьогодні заявляє, що було тільки чотири партії, але суті це не міняє). Фактично Вадим Рабінович став одним із співзасновників нової політичної сили. Після успішного результату на півдні країни під час президентських виборів у травні 2014 р. акції президента Всеукраїнського єврейського конгресу високо котирувалися. У списку на осінні вибори в Раду Рабінович отримав почесне четверте місце, його було обрано до парламенту, де він часто тішив журналістів гострими висловлюваннями й анекдотами.

112.ua

У березні 2015 р. в "Опозиційному блоці" заявили про створення проекту "тіньового уряду" України, який, за задумом авторів, займеться розробкою законопроектів у противагу політиці влади. Так от, у ньому Вадим Рабінович отримав "крісло" віце-прем'єр-міністра з контролю над діяльністю правоохоронних органів.

На тлі політичної та економічної кризи рейтинг "Опозиційного блоку" постійно зростає. Учора Центр Разумкова оприлюднив дані свіжого соцопитування, який свідчить, що партія вийшла на перше місце в електоральних перевагах українців (щоправда, у відсотках рівень підтримки не настільки великий - 9,2% всіх респондентів і 12,3% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах). За даними КМІС, "Опозиційний блок" у березневому рейтингу був на другому місці з 13,2% підтримки тих, хто прийшов на дільниці.

"Опозиційний блок" домагається позачергових виборів у Раду, щоб збільшити свою присутність у парламенті. Однак президент і лідери двох фракцій коаліції категорично проти цього сценарію. Хоча це не заважає владі й опозиції в деяких випадках працювати спільно. Ще свіжим є в пам'яті шоу зі "звільненням" Арсенія Яценюка в Раді, коли "Опозиційний блок" дав менше 10 голосів за відставку "ненависного" їм прем'єра.

Зазначимо, що згідно із законодавством, якщо Рабінович вийде із фракції "Опозиційного блоку", він буде вимушений скласти депутатський мандат. Щоправда, до Раду його зможуть переобрати вже цього літа, коли відбудуться довибори до парламенту на декількох мажоритарних округах. Сам Рабінович, щоправда, в ефірі "112 Україна" запевняв, що він сам із фракції виходити не буде: якщо виключать, то буде працювати як позафракційний депутат. Хитрий підхід, враховуючи юридичну вилку. У разі виключення мандат депутата не відберуть. Ганна Гопко підтвердить.

Новини за темою

Чи відіб'ється на рейтингу "Опозиційного блоку" його вихід зі складу партії "Центр"? Якщо й так, то дуже несуттєво, оскільки цей рейтинг – це продукт загального незадоволення народу ситуацією в країні, а не заслуга лідерів партії. Це яскраво підтверджують соцдослідження: "Опозиційний блок" як партія - на верхівці електоральних уподобань громадян, а ось у "президентському" рейтингу ніхто з лідерів партії й близько не претендує на перемогу. Власне, у самого Рабіновича в 2014 р. був 1% підтримки. Тому і після демаршу Вадима Зіновійовича партія не відчує втрати бійця.

Інша справа – мотиви Рабіновича, що спонукали його до виходу з партії. Сам він категорично заперечує будь-яку співпрацю з владою. І навіть натякає, що за ним підуть демарші ще кількох осіб з "Опозиційного блоку". Натяк на Євгена Мураєва? З ним у Рабіновича близькі стосунки. А у того - з Миколою Азаровим. А у того...

Сергій Звиглянич

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>