Новий сай-фай від Netflix: Чому "Титан" вийшов не дуже

У фільмі зірка "Аватара" Сем Уортінгтон намагається прискорити еволюцію, в черговий раз приміряючи на себе образ надлюдини

Новий сай-фай від Netflix: Чому "Титан" вийшов не дуже
Кадр з фільму "Титан" З відкритих джерел

Блог про Кіно

Редакційний блог

У фільмі зірка "Аватара" Сем Уортінгтон намагається прискорити еволюцію, в черговий раз приміряючи на себе образ надлюдини

Американська розважальна компанія Netlflix, яка вже 20 років займається постачанням фільмів і серіалів, продовжує освоювати сусідні сфери діяльності. З 2011 року вона поповнила список досягнень запуском власних телесеріалів, а з 2015 року взагалі вийшла на ринок кіновиробництва. Крім цього, телегігант все активніше утверджується в якості міжнародного дистриб'ютора, в тому числі і ексклюзивного.

Так, завдяки стримінговому сервісу деякі країни побачили драму "Ферма "Мадбаунд" (чотириразового номінанта на "Оскар-2018", між іншим) і трилер "Сім сестер". Аналогічна історія сталася і з науково-фантастичним фільмом "Титан", який після численних пертурбацій отримав гордий підпис Netflix Original Film, вийшов в онлайні, а подекуди (включаючи Україну) при підтримці місцевих дистриб'юторів добрався і до кінотеатрального прокату.

Картина переносить глядача в 2048 рік. До цього моменту постійні негаразди, війни, неконтрольована народжуваність і нераціональне використання природних ресурсів привели Землю до катастрофічних наслідків. Згідно невтішного прогнозу, уже через 10 років половина населення загине від голоду, а ще через 50 – планета стане зовсім непридатною для життя. 

Щоб мати хоч якийсь шанс на виживання, країни НАТО за підтримки оборонних відомств зважуються на відчайдушний експеримент. Вони пробують вплинути на еволюцію людини, наділивши її надможливостями, які дозволять вижити в екстремальних умовах потенційного нового дому – планети Титан. Однак наслідки безпрецедентного експерименту виявляють безліч побічних ефектів, і спроба врятувати людство ризикує лише прискорити його загибель.

На виробничому етапі проект зіткнувся з низкою проблем, через що його вихід затягнувся на кілька років. За цей час фільм втратив частину оголошеного акторського складу, але зумів зберегти головну зірку – Сема Уортінгтона. Пізніше до нього приєдналися дворазовий оскарівський номінант Том Уілкінсон ("Бетмен: Початок", "Рок-н-рольщик"), Тейлор Шиллінг (добре відома по нетфліксовському ж серіалу "Помаранчевий – хіт сезону") і Наталі Еммануель (знайома глядачеві за останніми "Форсажами"). Знімати довірили новачкові Леннарту Раффу, на рахунку якого було всього дві короткометражки.

Сказати, що дебют Раффа в повному метрі однозначно вдався, досить складно. "Титан" виявився хорошим швидше в своєму потенціалі, ніж у реалізації. Однак проблема криється не тільки в баченні і постановці режисера. Незважаючи на незаяложену ідею (спробувати змінити людину під умови існування нової планети, а не навпаки, як це прийнято), сценарій вийшов занадто схематичним і поверхневим.

Герої і їх взаємодії прописані досить узагальнено, що не дозволяє зачепитися за них увагою і тим більше комусь поспівчувати, а другорядні персонажі не розкриваються взагалі, залишаючись в кадрі лише рухомою декорацією. Не вистачає деталізації і самому екранному світу. Про те, що спонукало людство піти на небезпечний експеримент, ми дізнаємося виключно з п'ятихвилинного зведення-лекції. Сама ж картина залишається невідомою та ховається за темними нечисленними пейзажними кадрами.

Не менше питань виникає і до логіки діючих осіб та й самого сюжету. При повній очевидності головної думки (зробити іншу планету новим домом для оновлених землян) залишається абсолютно незрозумілим, яким чином це буде досягнуто (адже мова йде про відправку туди всього однієї людини). Проте для збільшення популяції не тільки необхідні мінімум дві особини, але й впевненість у їх фертильності (про що кіношні вчені абсолютно забувають). І цими двома прикладами, на жаль, список сценарних ляпів не обмежується.

Подібні смислові нестикування та постановочні недоробки відчутно псують враження про фільм, у якого все ж є і деякі позитивні сторони. Наприклад, цікавою можна назвати спробу схрестити наукову фантастику з боді-хоррором і навіть любовною драмою. Лінія останньої явно простежується, а ближче до кульмінації взагалі виводиться на перший план. Та й фінальне відсилання до кубриковської "Космічної одіссеї" додає стрічці пару балів, хоча в цілому, звичайно, не рятує.

Крім того, помітна драматичність і камерність того, що відбувається, роблять "Титан" більше схожим на телеспектакль, ніж на повноцінний видовищний сай-фай. І якщо розглядати фільм з такої позиції, то він може здатися не таким вже й поганим. Втім, любителям жанру для поповнення скарбнички переглянутого картина в будь-якому випадку буде цікава.

Тетяна Ахапкіна

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів