Новий розклад щеплень: Коли тепер треба вакцинувати дитину

Новий розклад щеплень: Коли тепер треба вакцинувати дитину
Відкриті джерела

МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України

Оригінал на сайті Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я

Оновлення в календарі стосуються вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Щодо вакцинації проти туберкульозу

Діти отримуватимуть єдине щеплення БЦЖ проти туберкульозу на 3-5 добу. Це доказово обґрунтований підхід з доведеною ефективністю. Такий підхід відповідає рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я та визнаний світовою медичною спільнотою.

Щодо вакцинації проти гепатиту В

Відтепер другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме у другий місяць життя. Це дозволить у майбутньому використовувати комбіновану багатокомпонентну вакцину, що зменшить кількість візитів на вакцинацію у перший місяць життя дитини.

Таким чином, національний календар щеплень в Україні відтепер відповідає досвіду країн Європи, де вакцинація проти гепатиту В співпадає або поєднується з імунізацією проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту у дітей (у 2 та 6 місяці).

Такий підхід є доцільним та науково обґрунтованим і допомагає збільшити частку дітей, щеплених своєчасно.

Нагадаємо, наразі в Україні обов'язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб:

- гепатиту В,

- туберкульозу,

- поліомієліту,

- дифтерії,

- кашлюку,

- правця,

- гемофільної інфекції,

- кору,

- краснухи

- епідемічного паротиту.

Всі вакцини для дітей, необхідні для імунізації, згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України. Всі ці вакцини є якісними, ефективними та безпечними, перекваліфіковані ВООЗ. Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), інші – багатокомпонентними (захищають від двох чи більше захворювань одночасно). Вакцини, що закуповуються для України за кошти державного бюджету, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Минздрав Украины

Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів