banner banner banner

Мерзотники, недоростки та діарея мозку. Як Юрій Луценко спілкувався з депутатами

Фрагменти дискусії генпрокурора Юрія Луценка з народними депутатами, яку в прямому ефірі транслював телеканал "112 Україна"

Мерзотники, недоростки та діарея мозку. Як Юрій Луценко спілкувався з депутатами
Юрій Луценко Украинское фото

Фрагменти дискусії генпрокурора Юрія Луценка з народними депутатами, яку в прямому ефірі транслював телеканал "112 Україна"

Юрій Луценко:

Ми живемо в збоченій інформаційній атмосфері. Сьогодні у війні звинувачують не Путіна, який напав на країну і вбив тисячі солдатів і мирних жителів, а Порошенка і всю владу, тому що люди рвуться до цієї влади.

Сьогодні звинувачують не Януковича, який обікрав країну і втік до Москви, а тих, хто забрав у нього два мільярди і приніс у бюджет. Сьогодні звинувачують не тих, хто вбив Ганздюк і затриманий Національною поліцією, а тих, хто, за версією слідчого, не вказує на потрібного їм замовника для захоплення влади. Це все – боротьба за владу. На цих ефірах.

Новини за темою

Тому щоб не було ніяких сумнівів, що за владу ніхто не чіпляється, я сьогодні подаю заяву про відставку президенту України. І ви в парламенті маєте розглянути це питання. Прошу це зробити цього тижня. Я свою роботу робив і буду робити. Все, що я обіцяв Катерині Гандзюк у лікарні, робилось і буде робитися.

Але двовладдя в країні, коли правоохоронну систему знищують без доказів навіть за розкриті злочини, я допустити не можу. Як глава правоохоронної системи, сьогодні подам заяву. А вам вирішувати, Мустафа Найєм керуватиме слідством і встановлюватиме з екрану телевізора винних чи правоохоронні органи, які несуть за це кримінальну відповідальність.

Єгор Соболєв:

Насправді генеральний прокурор і міністр внутрішніх справ говорять про те, що громадському активісту, журналісту, небайдужій людині треба померти, і тоді твоя смерть буде добре розслідуватися. До певного рівня. Якби з самого початку, з перших нападів, які почалися, як тільки переміг Євромайдан, і не припиняються, а збільшуються до сьогоднішнього дня, знаходили би виконавців, а головне замовників – багато людей вижили би, багато людей не були би покалічені. Багато людей би не боялися.

Невже голова МВС, керівник Національної поліції, генеральний прокурор не розуміють, що саме безкарність штовхає на напади. Безкарність замовників і покривання їх керівниками поліції, керівниками прокуратури на місцях. Невже хтось в цьому залі думає, що без згоди, мовчазної, або за домовленістю з керівництвом місцевих силових структур хтось буде шукати виконавців, платити їм гроші, і просити напасти на ту чи іншу людину? Скільки це буде тривати?

Такі люди мають бути за гратами, а наступні будуть знати, що якщо ти щось плануєш проти іншого громадянина, то ти будеш сидіти. За вбивство, за організацію вбивства. Але цього не відбувається. Напади на активістів вимірюються вже десятками, по всій країні. Вони збираються під АП, вони приходять до народних депутатів, вони на весь світ говорять – захистіть нас, будь ласка. Нам страшно. Наша поліція, наша Генеральна прокуратура не розслідують злочини.

Мені пише активіст з Одеси Сергій Стерненко, який пережив три збройних напади на себе. Він пише: "Запитай, будь ласка, чому, коли я вказую на організатора останнього нападу, коли я вказую на виконавців нападів на мене, їх навіть не затримують? Чому я маю йти до суду, щоби просити слідчого виконати слідчі дії?" Про це ми говоримо, тому вас викликали до парламенту. Поза сумнівом, "Самопоміч" за те, щоби слідство велося професійно. Всі витоки, які заважають слідству, мають бути розслідувані і покарані. Витік зі слідства неможливий без слідчого або без прокурора. Поза сумнівом, такі напади не можна використовувати в політичних цілях. І "Самопоміч" не буде цього робити. У нас єдине прохання: для того, щоб слідство було справжнім і незалежним – Юрій Луценко, Арсен Аваков, йдіть у відставку разом.

Юрій Луценко:

… Шановні народні депутати, все це вже було минулого року, коли зграя мерзотників намагалася примазатися до вбивства адвоката Ноздровської і проливала тут море брехливих сліз про те, що слідство нічого не робить, а коли звинувачений у вбивстві пішов у суд, жоден із цих мерзотників – і цей, і цей – не пішли навіть до суду. Нікого це не хвилює! І сьогодні похороном Гандзюк займається "Народний фронт", а не ці діячі, які збирають на цьому свої криваві дивіденди. А якщо колишній голова комітету, який мав керувати всією антикорупційною політикою, досі не розуміє різниці між процесуальним керівництвом і слідством, якого в ГПУ немає вже рік, то це не голова комітету, а просто недоросток, в якого діарея мозку виливається тут, просто в залі...

... Є багато інформації щодо цього злочину і йому подібних. Я би хотів вам надати таку інформацію. Минулого тижня в м. Умань чоловік жінки, яка перебувала на 8-му місяці вагітності, регулярно бив її ночами. Вона втекла й орендувала квартиру. Негідники облили її кислотою. Після цього вона втекла до Вінницької області до притулку для жертв сімейного насилля, куди вночі проникли двоє в масках і порізали ножем жінку, яка вже була на 9-му місяці вагітності. І цю справу ми також розслідуємо. І там Нацполіція затримала виконавців і наразі вистежує замовника.

У нас у країні близько 3 млн одиниць нарізної зброї. 1 241 вбивство за очевидними обставинами. І коли народні депутати тут у залі або на телебаченні займаються тільки тим, що мені в очі говорять, що то я їх вбив, я реагую також, як людина. Бо я насправді день і ніч сиджу в тому проклятому кріслі і роблю все, щоб для всіх – для активістів, для пацифістів, для депутатів, для опозиції, для влади, для пенсіонера і мільйонера – був закон і справедливість.

Той, хто не може допомогти, принаймні, не заважайте! Не можна перетворювати незвершене слідство на аналіз розгляду з трибуни ВР. Це – безумство. Те, що вчора відбувся перший виток, означає що ми вже на 30% зменшили шанси знайти замовника. Сьогодні цей піар триває. Сьогодні знову абсолютно бездоказово нам говорять, що ГПУ не розслідує, а покриває. Хто кого і де покрив? А це нікого не цікавить.

Сьогодні виступають і кажуть, що ТСК потрібно, щоб не було справи Гонгадзе. Може, хтось забув справу Гонгадзе? Справа Гонгадзе почалася з того, що сам злочин не було зареєстровано. Тут за трибуною стояв заступник генерального прокурора Баганець і казав, що тіло перезимувало, що воно не того розміру – взагалі не реєстрували і відкидали, ховали, перепоховували труп. Що ви порівнюєте?

У справі Гандзюк з першої секунди було зареєстровано провадження. За її наполяганням – два провадження, які розділили функції МВС і СБУ. Встановлено виконавців, встановлено організатора, стоїмо за півкроку до замовника, але тут з’являються "благодєтєлі", які знаючи це, на жаль, з витоку, хочуть сказати, що то через них хтось щось розкрив.

Послухайте, треба припиняти ту всю облуду, не можна жити в країні, в якій звинувачують тих, хто щось робить. Можна зробити краще – зайдіть на моє місце, але припиніть поливати брудом не Луценка, а всю правоохоронну систему, яка працює в цих умовах – 3 млн зброї, повністю зв’язані ноги вашими законами. Ви поприймали закони, за якими не можна навіть кислоту встановити без рішення суду.

Мустафа Найєм:

Шановні колеги, я хотів, по-перше, звернутися до вас від імені багатьох активістів, журналістів, які зараз в країні чекають створення цієї ТСК. Я хочу сказати, що ми ініціювали створення цієї ТСК два тижні тому. На той момент Катерина Гандзюк була ще жива, і ми тоді вимагали створення ТСК не тільки щодо неї, а щодо 150 інших активістів і журналістів, яких побили за останні роки. Жодна фракція на той момент не відреагувала. Фракції, які контролюють силові, правоохоронні органи – БПП і "Народний фронт" – не відреагували. І тільки тоді, коли Катерина померла, почалися ті істерики.

Генеральний прокурор, який зараз тікає, тікає не тому, що він не хоче працювати, а тому, що він йде на вибори. Тому що він не хоче брати на себе цю відповідальність. І так, коли він каже, що "або він, або ми", то краще ми. Краще ми будемо розслідувати ці справи, і доводити, показувати, хто конкретно винний і хто кого замовив. Саме цей генеральний прокурор, цей міністр МВС, саме ця Національна поліція дозволяють в нашій країні існувати маленьким кишеньковим арміям Кернеса і Труханова. Саме вони б’ють людей – ви що, цього не знаєте? Ви не знаєте, що людей в Одесі б’ють люди Труханова? Що це його кишенькова армія – Муніципальна варта, якій дали  ліцензію МВС на ведення охоронної діяльності. Під номером 1, в 2015-му році, коли вже була наша влада. Це той Труханов, який хотів зробити "Одеську народну республіку". І його люди нападають, б’ють людей, обливають кислотою активістів в регіонах. А ми їм у відповідь кажемо, що це хуліганка. І ця хуліганка відбувається по всій країні. Коли нашого колегу обливають зеленкою під будівлею прокуратури.

І коли вже говорити про те, хто кого покриває, то це не я, а заступники цього генерального прокурора їздять до міністра Віктора Януковича і домовляються з ним про те, що вони будуть "зливати" його справи. Це не ми даємо мільярди дотації одним людям і не даємо грошей на Нацполіцію і прокуратуру. Це робить ця влада. Я щиро вдячний багатьом рядовим працівникам Національної поліції і прокуратури, але саме їхню роботу підставляють ці керівники.

Якщо ця комісія буде створена, і пан Луценко дійсно піде у відставку… Бо ця брехлива заява – це не заява. Ви знаєте, яка процедура виходу у відставку? Треба подати документ і його має подати президент. А це був піар. Якщо ми створимо комісію і він піде – значить, ми на правильному шляху. А ця комісія має працювати і показати реально: чи дійсно розслідують вбивства і побиття активістів, чи це імітація.

Юрій Луценко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>