banner banner banner banner

Не Євробаченням єдиним: Травневий марафон перемог України

EBU

Перемога Джамали на Євробаченні була зумовлена небесами? Не виключено, адже Україна увійшла в смугу суцільних перемог на всіх фронтах. Наші спортсмени за якихось півмісяця взяли золото в плаванні, спортивній гімнастиці, шашках, баскетболі, футболі, шаблях і навіть в марафоні. Як після цього Джамала могла не виграти? Жарти жартами, але список досягнень і справді вражає. Згадаймо ж їх.

У Лондоні проходить Чемпіонат Європи з водних видів спорту, де українці взяли вже сім медалей, серед яких три золотих, дві срібних та три бронзових. Призер Олімпійських Ігор-2008 Ілля Кваша здобув блискучу перемогу в стрибках з метрового трампліна.

Фото з відкритих джерел

Ще одне золото принесла Юлія Прокопчук, перемігши на 10-метровій вишці. Третю вищу нагороду виграли для України Юлія Прокопчук і Максим Долгов у тій же дисципліні, але вже в парних стрибках. До речі, Прокопчук в парі з Олександром Горшковозовим до всього ще виграла "срібло" в командних змаганнях.

Український тенісист Сергій Стаховський став переможцем великого челленджера з призовим фондом 100 тис. дол. у Сеулі. Перемога в Сеулі принесла Сергію 110 рейтингових очок і 14,4 тис. дол. призових. А ще – це повернення у першу сотню світового рейтингу і пряме попадання в основну сітку Вімблдону.

Міжнародний гросмейстер Юрій Анікєєв став чемпіоном світу у швидкій грі (рапід) у рамках чемпіонату світу з міжнародних шашок в турецькому Ізмірі. Харків'янин переміг трьох міжнародних гросмейстерів з Латвії, Сенегалу та Білорусі.

Золото I Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця завоював киянин Олексій Канке, зігравши Перший концерт для фортепіано з симфонічним оркестром Петра Чайковського. Олексій отримав 5 тис. дол. і ще кілька престижних спеціальних призів, у тому числі EMCY - контракт на виступи по Україні протягом 2016-2017 років, а ще запрошення виступити з сольним концертом у Парижі і як "Кращий киянин" - сертифікат на пошиття сценічного костюма.

Гідно представили Україну на етапі Кубка світу у Варні наші титуловані гімнасти Олег Верняєв та Ігор Радівілов, які зібрали на двох шість нагород, п'ять з яких золоті. Чемпіон світу і Європи 22-річний донеччанин Олег Верняєв тричі піднімався на найвищу сходинку п'єдесталу пошани, бездоганно виконавши довільну програму, вправи на коні та брусах. У свою чергу, 23-річний Ігор Радівілов, бронзовий призер Олімпіади-2012, виявився найкращим в опорному стрибку та вправах на кільцях, потіснивши в цій дисципліні на друге місце Олега Верняєва.

Талановитий дзюдоїст з Донецька Яків Хаммо, який виступає у суперважкій ваговій категорії (понад ста кілограмів), домігся тріумфальної перемоги на престижному турнірі серії "Великий шолом" в Баку. У змаганнях із загальним призовим фондом 154 тисячі доларів брали участь 447 борців з 76 країн світу. 21-річний Яків Хаммо, який має ассірійські коріння, став єдиним медалістом у нашій збірній, заробивши за свою перемогу п'ять тисяч доларів.

Блискучого результату домоглася лідер національної збірної з художньої гімнастики Ганна Різатдінова на 42-му міжнародному турнірі у французькому Корбей-Эссоні. Наша прима завоювала золоті медалі у всіх п'яти видах програми змагань, в яких брали участь 27 гімнасток з 16 країн світу.

Українська шаблістка Ольга Харлан завоювала золоту медаль на етапі Кубка світу, який проходив у Китаї. Українська шаблістка у фіналі турніру зломила опір кореянки Кім Джіен. Харлан настільки крута, що увійшла в міжнародний Зал слави.

Баскетбольний клуб "Монако" українського атакуючого захисника Сергія Гладиря став переможцем регулярного чемпіонату французької ліги Pro A. В останньому матчі "Монако" отримало перемогу на виїзді проти "Шалон-Реймс" - 88:87. Українець, вийшовши з лави, зіграв 21 хвилину, набрав 10 очок (2/5 двоочкових, 1/5 триочкових, 3/4 штрафних), зробив 5 підбирань (1 в атаці), 1 перехоплення та 1 передачу при 4 фолах. Таким чином, Гладир став чемпіоном Франції.

А український воротар Денис Бойко став чемпіоном Туреччини з футболу. "Бешикташ", в якому виступає Бойко, став 14-кратним чемпіоном країни.

Український боєць Микита Крилов, який виступає в напівважкій вазі, здобув чотири рази поспіль перемогу на турнірі UFC Fight Night 87. Його суперник Франсимар Барросо з Бразилії здався у другому раунді після задушливого прийому.

Українець Євген Глива, який не раз успішно брав участь у ультрамарафонських забігах, а також відомий своєю перемогою на Київському марафоні-2015, виграв унікальний забіг в Австрії – частина глобального забігу Wing For Life World Run. Український спортсмен пробіг 68 км, залишивши позаду 11 774 учасників австрійської частини забігу.

Українець Олег Кузнєцов, відомий у світі хіп-хопу як бі-бій Kuzya, зайняв перше місце на Чемпіонат світу з брейкдансу Unbreakable Bboy Championship, який проходив у бельгійському місті Антверпен.

Чи варто нагадувати про блискучу перемогу Джамали на Євробаченні? Думаю, ви і самі прекрасно знаєте подробиці цього феєричного успіху, але ТУТ ми зібрали все важливе, що можна почитати у нас на сайті про Євробаченні-2016.

EBU

Тенденція така, що вже в середу слід чекати перемоги Євгена Коноплянки та його "Севільї" у фіналі Ліги Європи. А раптом це спрацює?