Не тільки в Україні: Навіть у багатій Європі падають мости і баряться лікарі

"Міст звалився – таке може трапитися тільки у нас!", "Ми простояли 6 годин взимку в поїзді серед поля!", "Я три години чекав на лікаря у черзі!" - ці вигуки лунають з вуст жителя будь-якої країни на Землі, тому що у "зради" немає меж

Не тільки в Україні: Навіть у багатій Європі падають мости і баряться лікарі

Альона Дісюк

редактор 112.ua

"Міст звалився – таке може трапитися тільки у нас!", "Ми простояли 6 годин взимку в поїзді серед поля!", "Я три години чекав на лікаря у черзі!" - ці вигуки лунають з вуст жителя будь-якої країни на Землі, тому що у "зради" немає меж

Коли в Україні трапляється якась неприємність або навіть катастрофа, часто звучить коментар: "Таке може трапитися тільки у нас!". Нібито тільки у нас халатність з боку посадових осіб, застаріле обладнання і надія на щастя. Але, на жаль, все не так унікально, як здається, і мости руйнуються не тільки на Шулявці, але й в інших куточках нашої планети. А ось кілька подій, які могли статися і в Києві, і в Лондоні, і в Найробі, але сталися там, де сталися.

Наприклад, Велика Британія. Здається, там все має бути чинним, благородним і сповненим гідності, що зберігається старою аристократією. Але минулого тижня на вокзалі п'ятого за величиною міста островів – Ліверпуля – обвалилася загороджувальна стіна і поховала під своїми уламками 4 колії, паралізувавши роботу станції на 4 дні. Згадаймо столичну Шулявку, де рух на мосту пустили вже наступного ранку.

Або ось на сторінках The Guardian жителі Туманного Альбіону скаржаться на громадські басейни – там бруд, волосся, сеча і надто відверті купальні костюми, в яких сусіди по доріжці "світять" своїми геніталіями. Подивіться форуми майже 90% українських спортзалів: вода холодна, брудна або ніяка. Ну, це якщо вірити всезнайкам-експертам від інтернету. А в Європі ті ж проблеми.

По британцях котиться медична реформа, і вони, уявіть собі, теж не в захваті і лають уряд. У пунктах невідкладної допомоги пацієнти цієї зими чекали від 4 до 12 годин. Так-так, просто в коридорах, як у нас, поки звільниться лікар, до них підійдуть й оглянуть. Британці в шоці. Але не всі. Так і у нас не всі стикаються з тим, що лікарі про них забувають у метушні.

Перенесемося з островів на материк. Благословенна Європа - ось де життя для людей, все продумано, і в разі НП ніхто не залишиться без допомоги.

У Франції кілька тижнів тому звільнили чоловіка, якого було звинувачено в зґвалтуваннях. Він перебував під попереднім арештом. Звільнили його помилково. Затримали, коли він прийшов до своєї колишньої подруги і побив її. Україна, "закон Савченко" - не нагадує? Ой, так, ми ж унікальні.

У Наполі, Італія в одній із лікарень протестує медперсонал з вимогою звільнити інший медперсонал. Там пацієнти подали до суду на лікарню, тому що при зверненні до медиків вони занадто довго чекали своєї черги. Співробітники клініки пояснюють це тим, що частина їхніх колег просто прогулює роботу. Тепер і персонал, який залишився, застрайкував – хочуть, щоб прогульників звільнили і на їхнє місце взяли сумлінних працівників. Ви давно були в українській лікарні або поліклініці і чекали у нескінченній черзі до фахівця? А тим часом у лікаря був хтось, кого за ручку провели, або там, за дверима в кабінет, просто пили чай. Але й нестача персоналу в Україні суттєва - рук не вистачає.

А якщо поглянути на всю земну кулю? Ось у Казахстані швидкісний поїзд зупинився в степу серед зими і запізнився до місця призначення на 12 годин. Їжу продавали в буфеті втричі дорожче, та й половини меню не було в наявності. До речі, зима минула, а новин про "Хюндаї", що застрягли, було не так багато. Заповнюємо.

 • Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр.
  Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр. СМИ
 • Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр.
  Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр. СМИ
 • Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр, штат Пенсільванія
  Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр, штат Пенсільванія СМИ
 • Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр., Філадельфія
  Провали на дорогах США за зиму 2016-2017 рр., Філадельфія СМИ

Із завмиранням серця світ спостерігав руйнування греблі в Каліфорнії. У штаті навіть оголосили режим надзвичайної ситуації і близько 150 тис. людей евакуювали з округи. Тут же в пресі владі нагадали про жалюгідний стан американських доріг. Це вони українськими дорогами не їздили!

А скарги на Facebook-міністра Авакова? В Ізраїлі цілий Facebook-прем'єр, який віддає розпорядження на підставі інформації із соцмереж. А сталося ось що: у Південному Тель-Авіві нелегал із Судану напав на літню ізраїльтянку. Беньямін Нетаньягу подію без уваги не залишив і своє ставлення висловив, та й віддав розпорядження щодо застосування заходів у пості у Facebook. Громадськість обурилася такою формою подачі, але, схоже, у нашого голови МВС Авакова просто знайшовся послідовник.

У Китаї що не день, то якась НП: то на будівництві, то на дорозі. А про Африку ми й зовсім не знаємо, а там у Південному Судані найсправжнісінький голод. У Венесуелі, що в Південній Америці, жахлива інфляція, і населення також на межі голоду.

Крім України, в світі ще 196 країн, і в кожній із них щодня трапляється НП: погано працюють соціальні інститути і є на що скаржитися. А ми можемо тільки перейняти позитивний досвід і спробувати впровадити його. Раптом тоді на одну "зраду" стане менше?

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...