Народний депутат України від фракції "БПП" Віктор Пинзеник в ефірі телеканалу "112 Україна"
112.ua

Оригінал на сторінці Віктора Пинзеника в Facebook

Черговий крок до посилення соціальної нерівності збираються зробити цього тижня у парламенті. Йдеться про проект закону "Про Конституційний Суд України". Ні, я не зачіпаю судові аспекти чи аспекти захисту від посягань на конституційний лад України. Хочу привернути увагу до соціальних питань закону.

Проект закону "Про Конституційний Суд України" передбачає новий небачений досі в Україні стандарт оплати праці: 384 тис грн на місяць для судді та 420 тис. для голови Конституційного суду, плюс 20 тис. грн (у розрахунку на місяць) виплат до відпустки.

Новини за темою: Антикорупційний суд в Україні: Конкурсний відбір, зарплата 240-300 тис. грн і цілодобова охорона

Складові такої зарплати судді:

Посадовий оклад – 240 тис. грн (75 мінімальних зарплат)

Надбавка за стаж – (максимум 40%) 96 тис. грн

Надбавка за вчений ступінь – (максимум 20%) 48 тис. грн

Всього – 348 тис. грн.

У голови КС є ще надбавка у розмірі 15%, а тому його зарплата сягає 420 тис. грн.

Не забули і про пенсію, яку "сором’язливо" назвали довічним грошовим утриманням. Вона складає 80% зарплати або якихось 307 тис. грн на місяць, а в голови – 336 тис. грн. Зазначу, що такий розмір рівнозначний пенсії 300 пенсіонерів (у мінімальному розмірі). А надбавка для судді КС за науковий ступінь доктора наук (48 тис. грн на місяць) у 6 разів перевищує зарплату професора.

Новини за темою: У скільки держава оцінює безпеку та оборону: Зарплати керівників українських силових органів

Зарплатами і пенсіями не обмежилися. Додали ще компенсацію витрат за оренду житла, за використання особистого транспорту для службових потреб.

Я не піднімав би питання, якби йшлося про зарплату в приватному секторі, який робить виплати із зароблених доходів. Але в даному випадку йдеться про виплати, що робляться з бюджету, із сплачуваних нами податків.

Знаю часто вживаний аргумент для таких рішень. Але я не закликаю платити суддям на рівні мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму. Хочу акцентувати увагу на іншому: має бути розумний та допустимий діапазон в оплаті праці. Не може зарплата жодного державного чиновника у 85 разів перевищувати середню зарплату по країні (за 2016 р. середньомісячна зарплата складає 5,2 тис. грн на місяць). І не може оплата праці бути відірваною від стану економіки, обсяг якої минулого року склав всього 55 тис. на людину в рік (4,6 тис. на особу в місяць). Бо тоді при 300-тисячних зарплатах одним дістануться корінці, іншим – гичка. Хоча… іншим за таких рішень не залишиться і гички.

Віктор Пинзеник

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.