Навіщо Нетаньяху приїхав на путінський парад

Зараз між Москвою і Єрусалимом розгортається дуже цікава гра. Обидві столиці зближує, наприклад, те, що віддаляє поляків від росіян: історична політика, а конкретніше — трактування Другої світової війни

Навіщо Нетаньяху приїхав на путінський парад
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху на акції "Безсмертний полк" в Москві "РИА Новости"

Gazeta Wyborcza

Польська політична газета

Зараз між Москвою і Єрусалимом розгортається дуже цікава гра. Обидві столиці зближує, наприклад, те, що віддаляє поляків від росіян: історична політика, а конкретніше — трактування Другої світової війни

Оригінал на сайті Gazeta Wyborcza

Разом з Путіним парад на Красній площі на честь 73-ї річниці перемоги над Третім рейхом дивилися тільки два лідери іноземних держав: прем'єр Сербії Олександр Вучич і його ізраїльський колега Біньямін Нетаньяху.

Правду кажучи, з закордонними гостями, готовими вшанувати своєю присутністю московські урочистості, стало останнім часом складно. На інавгурації, яка ознаменувала офіційний початок четвертого президентського терміну Путіна, був присутній тільки колишній німецький канцлер Герхард Шредер, який зараз працює в "Газпромі" і отримує таку гарну винагороду, що з'являється в Москві за першим покликом.

Новини за темою

А ще в 2005 році на московський парад з'їхалося стільки гостей, що президента Польщі довелося посадити у четвертому ряду. Стовпотворіння було і в наступну круглу річницю п'ятьма роками пізніше. Відсутність впливових політиків на вчорашньому параді показує, в якій глибокій ізоляції опинилася Росія.

Скільки євреїв воювало в лавах Червоної армії

Нетаньяху, однак, приїхав. Зараз між Москвою і Єрусалимом розгортається дуже цікава гра. Обидві столиці зближує, наприклад, те, що віддаляє поляків від росіян: історична політика, а конкретніше — трактування Другої світової війни.

В Ізраїлі не зносять пам'ятники червоноармійцям, а, навпаки, будують нові, і влаштовують марші "Безсмертного полку", на які люди виходять з портретами своїх близьких, які воювали з Гітлером у лавах Червоної армії. Серед мільйона емігрантів з колишнього СРСР є багато ветеранів. Можливо, їх навіть більше, ніж в самій Росії, адже середня тривалість життя ізраїльтянина становить 78 років (росіянина — на 13 років менше). Не дивно, що 9 травня оголосили в цьому році національним святом.

Новини за темою

Ізраїлю потрібен такий день: він нагадує, що під час війни євреї не тільки покірно йшли на заклання, але й воювали зі зброєю в руках. Росія вміло використовує цей дискурс. В останні тижні російські ЗМІ багато пишуть про річницю повстання у Варшавському гетто, також на екрани вийшов фільм "Собібор". Картина розповідає про бунт ув'язнених концентраційного табору, які під проводом полонених євреїв-червоноармійців перебили охорону і вирвалися на свободу. У Москві кажуть про те, що в роки війни в Червоній армії служили 500 тисяч євреїв, 200 тисяч загинули, 157 удостоїлися звання Героя СРСР. Як відзначають самі росіяни, щоб отримати зірку Героя, солдату-єврею треба було здійснити якийсь незвичайний подвиг.

Новини за темою

Так що історична політика зблизила два народи і дозволила згладити існуючі протиріччя. Росія отримала нового важливого товариша по зброї. Останнім часом вона тільки втрачала союзників. Вже стало традицією, що Путін не вітає з Днем Перемоги лідерів Грузії і України, хоча народи цих країн відважно билися в лавах Червоної армії. Протягом десятиліть символом перемоги над Німеччиною був грузин Мелітон Кантарія, який разом з росіянином Михайлом Єгоровим поставив червоний прапор на даху будівлі Рейхстагу.

Спроба послабити союз Москви з Тегераном

Проте Нетаньяху з'явився в Москві не тільки для того, щоб помилуватися на танки: в першу чергу він приїхав обговорити ситуацію в Сирії, де ізраїльська авіація регулярно завдає ударів по бойовиках руху "Хезболла" та іранського "Корпусу вартових ісламської революції", які воюють на боці президента Асада, який користується підтримкою Росії. Російські та ізраїльські сили можуть зіткнутися в будь-який момент, тому Ізраїль хоче уточнити правила гри в ситуації, що стає все більш заплутаною, і отримати від Москви щось на зразок ліцензії на відстріл тих, у кому ізраїльські політики бачать загрозу для своєї країни. Ведення таких переговорів сприяє зближенню на ґрунті історії.

Вацлав Радзівіновіч

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів