Навальний – лідер вулиці, оскільки у нього немає комплексної програми розвитку Росії

Екс-прем'єр-міністр Російської Федерації Михайло Касьянов в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів про російську опозицію, Олексія Навального та страх росіян

Навальний – лідер вулиці, оскільки у нього немає комплексної програми розвитку Росії
EPA/ТАСС

Екс-прем'єр-міністр Російської Федерації Михайло Касьянов в інтерв'ю програмі "Гордон" на телеканалі "112 Україна" розповів про російську опозицію, Олексія Навального та страх росіян

У Росії така ситуація, що активність може бути більшою, може бути меншою, але не висловлювати свою думку тим людям, які бажають слухати альтернативну думку, від цього відходити, в принципі, не можна. Можна бути активним на вулиці, не брати участь на виборах, але важливо, щоб люди, які хочуть розбиратися в тому, що відбувається всередині країни і закордоном, чули альтернативну думку, потрібно, щоб така думка, така альтернатива була. Знаючи, що відбувається в Москві та в країні, здається – навіщо потрібна ця опозиційна політика. Я кажу, що це обов'язок – давати людям змогу спробувати розібратися з урахуванням іншої, альтернативної думки щодо того, що відбувається.

Новини за темою

Коли Кадиров опублікував ролик зі мною в оптичному прицілі гвинтівки, не було такого моменту, від якого мені раптом стало страшно. Загрози завжди є, і я живу з цим відчуттям. Так, це був дуже неприємний момент, оскільки, безумовно, це була надзвичайна подія. Всі були стурбовані, багато були обурені. Навіть Путін потім на своїй відкритій лінії намагався вигородити Кадирова. Я подав скаргу і до ФСБ, і до Слідчого комітету. Мені потім відповіли, що це були "ненавмисні дії". Вони не стали з цим ділом розбиратися.

Коли я побачив, що країна повертається в інший бік і політика така, яка мені не до вподоби, я просто вважав себе зобов'язаним висловлювати свою альтернативну думку. Тому питання не в тому, що я шкодую чи не шкодую, – я просто по-іншому не міг би вчинити.

Опозиція в Росії існує, вона не має серйозних інструментів взаємодії з громадянами, оскільки комунікація в Росії, як і раніше, – це понад 50% людей, які отримують інформацію з екранів центрального телебачення, з двох-трьох каналів. Ці два-три канали є повністю пропагандистськими, тому опозиції дуже важко взаємодіяти з громадянами.

Новини за темою

Інший важливий момент – російські громадяни зараз налякані, їх лякають щодня, їх труять брехнею і фактично закликають до терпіння, що зараз у поганих американців щось зміниться, нафта зросте, і ми подолаємо всі проблеми. Тому в такій зручній позиції людям нав'язують зручну лінію поведінки "почекайте, потерпіть, все буде добре".

Зараз Навальний – найбільш активний опозиціонер, і його діяльність важлива з огляду вуличного протесту. Він робить для всіх дуже важливу справу, дає відчуття, що вулиця жива, що протест на вулиці існує. Я його в цьому підтримую. Є багато чуток, але я не вважаю, що він свої дії погоджує з Кремлем. Він не агент Кремля. Кремль його терпить, йому дозволяють речі, які не дозволяють іншим, але безпосередньо це не є підставою робити інші висновки. Він – лідер вулиці, оскільки у нього немає комплексної програми розвитку країни. Тому, говорячи про лідерство, це має бути комплексний світогляд, оцінка всього, що відбувається в країні сьогодні, оцінка історичних фактів, Радянського Союзу, РФ, для того щоб люди розуміли справжні наміри того чи іншого лідера. Навальний поки не підготував себе до такої функції, він – лідер вулиці, лідер протесту.

Михайло Касьянов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...