Народ проти Земана, або Як чехи флешмоб у соцмережах влаштовували

Чехія – не Земан, Україна – не Росія, Мессі – не Роналду та інші важливі факти, про які вам потрібно знати. Не перемикайте

Народ проти Земана, або Як чехи флешмоб у соцмережах влаштовували
Мілош Земан Фото з відкритих джерел

Мережевий Троль

Редакційний блог

Чехія – не Земан, Україна – не Росія, Мессі – не Роналду та інші важливі факти, про які вам потрібно знати. Не перемикайте

Ось що мене постійно дивує в українцях (для нас, тролів, таке не є властивим), так це ось та дивна довірливість. Варто якійсь певній групі людей зробити щось масове, як багато українців у пориві емоцій з криками: "Дивіться, дивіться, вони не всі там погані!" кидаються в різні обговорення, пишуть коментарі, біжать до сусідів з криками: "Ти бачив, бачив?", вибігають на найближчий балкон і радісно кричать вдалечінь: "Чули? Чули?". Зрештою переконати себе в тому, що не все так однозначно, – зроблено, заспокоїтися – зроблено, перестати готуватися до нових негативів (які точно будуть) – зроблено.

Не те щоб я був проти флешмобу чехів з приводу слів президента Земана про Крим. Навпаки, завжди добре знати, що бувають різні люди, і невелика кількість із них навіть не arrgh (фольклор тролів, що не підлягає перекладу). Але закликаю: давайте без гігантизму!

Новини за темою

Чехи запустили флешмоб з вибаченнями. Не так. Деякі чехи запустили флешмоб з вибаченнями. Зробили вони це після слів президента країни про те, що "Крим вже ніколи не повернеться в Україну" і "може, ви отримаєте якісь бабки". На слова прогнозовано була ось приблизно така реакція української делегації:

Фото з відкритих джерел

І українські дипломати почали розбиратися з чехами: що, власне, це було, враховуючи Судети.

Судети (якщо хтось не пам'ятає) – це така чеська область, яку колись у ХХ столітті анексував Адольф Гітлер, зробивши це, до речі, за аналогією з кримською ситуацією. Ну повний набір: пригнічення німецькомовного населення, репресії, "Я – дочка судетського офіцера. Тут не все так однозначно" та інше.

І ось не минуло й століття, як президент Чехії, мабуть, вирішивши, що ось те, що в них було, це зовсім не те, як у Криму, а взагалі дві великі різниці, видає таку промову.

Деякі чехи відреагували відразу:

Одразу ж люди заходилися питати про нинішній рейтинг президента Чехії. І у відповідь пролунало таке:

скриншот

Перекладати, гадаю, не варто. Також не можу заспокоїти свою зелену сутність, тому уточню, що 33% - це багато. А 55%, які Земан здобув у 2013 році на президентських виборах, – ще більше. Бачите, в Капітана Очевидність грати не складно. А щоб більш наочно – ось таблиця вересневого опитування:

Фото з відкритих джерел

Ну, тобто на початковому етапі я б перефразував гасло "Чехія – не Земан" хоча б на "Чехія – майже не Земан".

Але все ж люди, які вирішили публічно висловити незгоду з президентом, знайшлися. І це насправді повинно тішити. Напевно (бо ніяких практичних речей з цього отримати не вийде).

Фото з відкритих джерел

Хоча деякі епітети відверто веселили, чого там. Старий, хворий, кволий тощо.


Лунало навіть просте і людське "Мені соромно".


Або щось пафосно-ефектне:

Фото з відкритих джерел

І тут пропоную трошки зупинитися, тому що саме з моменту напливу подібних фото і поперла українська довірливість. Люди почали репостити фотки зі словами "Бачите?". При цьому зараз лунають слова: "Вибачення перед українцями заповнили чеський Фейсбук". І щось на кшталт того.

Факт № 1. Флешмоб хороший. Але не масовий.

Факт №2. Наступаємо на ті ж граблі. Україна таке проходить періодично з Росією. Варто десятку людей зібратися і сказати: "Ми не згодні з Путіним", як суспільство миттю заспокоюється, само себе переконуючи, що нічого ж страшного не трапилося і "там теж є нормальні люди". Час вже звикнути, що нормальних людей – меншість. ЗАВЖДИ.

Щось подібне, до речі, роблять росіяни, які, незважаючи на військову агресію проти України, вишукують одиниці серед українців, що віщають про братерство, і після цього зі спокійною душею стверджують, що "не все так однозначно".

Факт № 3. А ось що однозначно: президент Чехії, мабуть, першим серед світових лідерів вирішив забути історію.

Це приблизно схоже на те, якби зараз прем'єр-міністр Іспанії вийшов зі словами: "Крим все одно вже не ваш. Цукерку хочете? Дуже смачна". Це при проблемі Каталонії.

Саме від цього варто відштовхуватися, що й розуміють деякі чехи.

Фото з відкритих джерел

Україна кілька років не могла прийняти те, наскільки багато агресивно налаштованих щодо неї росіян живе в РФ. Україна поки не готова до кінця прийняти те, що чимала кількість агресивно налаштованих до неї людей живе в Польщі та Угорщині, намагається переконати себе, що і в Чехії таких мало, хоча ось, наприклад, коментар під одним із таких постів:

скриншот

(Говори за себе. Я вважаю, Земан сказав правду).

І таких коментарів багато, навіть занадто багато. Тому давайте якось звикати до того, що світ сповнений лихих людей. І не те щоб вороги скрізь навколо, але готовими потрібно бути до всього. І Земан – це навряд чи кінець, а всього лише продовження. Зберігаймо спокій і пам'ятаймо, що сьогодні п'ятниця :). Ваш Мережевий троль.

Новини за темою

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів