Напередодні переговорів Кіма та Трампа: Уроки для України

Напередодні переговорів Кіма та Трампа: Уроки для України
Фото з відкритих джерел

Андрій Вальчишин

політичний експерт

Вже скоро мають розпочатися переговори президента США та лідера КНДР у Сінгапурі. Зараз багато говорять про те, чи можна врахувати цей досвід для української ситуації. Можна. І ось на що варто звернути увагу:

1. Ядерний аргумент

Можна багато говорити про демократичні цінності та міжнародне право. Але світ набагато жорсткіший та прагматичніший. Ядерна зброя та ядерний статус – це серйозний аргумент, щоб на тебе звернули увагу та почали домовлятися. Навіть лідер найдемократичнішої країни у світі сяде за стіл переговорів з керівником тоталітарного режиму, якщо йому є що запропонувати.

Новини за темою

Ми теж поки маємо цей козир - починаючи від невиконаних зобов'язань учасників Будапештського меморандуму і завершуючи потенційною спроможністю дещо розширити власну ядерну програму. Тільки хто з чинних українських лідерів має сміливість з цим працювати?

2. Ослаблення зовнішніх причин конфлікту

Чи потенційно можливі були б ці переговори в часи Радянського Союзу? Або якби Китай не був зацікавлений у їх проведенні? Очевидно, ні. У більшості "внутрішньополітичних криз" є свої дуже чіткі зовнішні причини та замовники. Навіть багатолітній економічний успіх Південної Кореї не був достатнім аргументом для Півночі, щоб послабити свою риторику та прагнути об’єднання. Тому допоки Росія не буде ослаблена або докорінно не зміниться її геополітична стратегія, вирішення нашого з нею конфлікту на Донбасі та в Криму не буде.

Новини за темою

3. Символи мають значення

Зустріч між лідерами Північної та Південної Кореї, яка відбулася наприкінці квітня, була "скупа на деталі, але багата на символи", як писали журналісти The New York Times. Перефарбовані в краєвиди корейських гір стіни в залі для зустрічей, рукостискання та рукопідіймання, переведення часу - це добре продумані деталі, які дають чіткий сигнал самим корейцям про спільне минуле та необхідність об'єднуватися. Нам теж треба уважно ставитися до символів.

4. Реінтеграція через економічну стратегію

На цій же зустрічі був один дуже важливий момент. Лідер Півдня Мун Чже Ін передав Кім Чен Ину флешку. На цьому носії була не заборонена у Північній Кореї музика і не останній сезон "Карткового будиночка". Там був план економічної відбудови КНДР та формат участі Півдня у цьому процесі.

Знаючи педантичність корейців, думаю, його точно робили не стажери Міністерства з питань об'єднання в останню ніч перед візитом.

Чи маємо ми таку "флешку" хоч самі для себе? Поки це риторичне питання.

Андрій Вальчишин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів