НАБУ: Між Коломойським і Порошенком

За з'ясуванням, хто кого провокував хабарем у справі заступника голови Держміграційної служби Діни Пімахової, дещо загубилася куди більш важлива новина — в 20-х числах листопада детективи НАБУ допитали Ігоря Коломойського в посольстві України в Швейцарії (Берн)

НАБУ: Між Коломойським і Порошенком
З відкритих джерел

Кирило Сазонов

Політолог

За з'ясуванням, хто кого провокував хабарем у справі заступника голови Держміграційної служби Діни Пімахової, дещо загубилася куди більш важлива новина — в 20-х числах листопада детективи НАБУ допитали Ігоря Коломойського в посольстві України в Швейцарії (Берн)

Оригінал на сторінці Zabeba.li

Цю інформацію "Українська правда" оприлюднила з посиланням на джерела, знайомі з перебігом розслідування. Хто ці джерела УП, близькі до НАБУ, здогадатися не складно – екс-співробітники УП, а нині депутати Лещенко та Найєм давно входять до "групи підтримки" директора Антикорупційного бюро Артема Ситника.

"Полум'яний привіт" з Берна не простий інформаційний укол з боку скривдженого олігарха, переданий близькому оточенню Петра Порошенка через НАБУ. Адже, по-перше, мова йде про розкрадання колишніх акціонерів "ПриватБанку" — найбільший корупційний скандал "ціною" 160 млрд грн. По-друге, під слідством перебувають і вищеназвані опоненти цих самих акціонерів — Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб НБУ у незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банкам, що призвело до розтрати 12 млрд грн. Мова йде про банки "КБ Південкомбанк", "Банк "Київська Русь", "Міський комерційний банк", "Автокразбанк" ("АКБ Банк"), "Терра банк", "Дельта банк" і "Банк "Таврика".

За фактом НАБУ отримало потужний важіль впливу на давнє протистояння Коломойського і Порошенка. А протистояння це далеко не вичерпане. Коломойський нічого не забув – ні повернуту під контроль держменеджменту "Укрнафту", ні націоналізований "ПриватБанк", ні збільшені тарифи для своїх феросплавних заводів за формулою Роттердам+.

На всі свої фінансові втрати, що обчислюються багатьма мільярдами, він відповідає президенту настільки жорстко, наскільки дозволяють можливості його політичних сателітів.

Майже рік тому Україна зазнала вугільної блокади, організованої близькими до Коломойського депутатами Семеном Семенченком і Володимиром Парасюком.

Мало хто тоді звернув увагу на те, що перша анонсована прес-конференція блокадників відбулася 18 грудня. Саме того дня, коли було прийнято остаточне рішення влади про націоналізацію "ПриватБанку". Тоді інструмент шантажу не спрацював, акціонерів "Привату" не звільнили від зобов'язань щодо реструктуризації кредитного портфеля. Однак той удар по Порошенку виявився вкрай болючим. Як репутаційно, так і фінансово – позбувшись донбаського антрациту, Україна потрапила під тимчасову вугільну залежність від РФ, втратила частину економіки й отримала слабку під напором імпорту гривню.

Зараз Семенченко зайнятий іншою блокадою – терміналу нафтопродуктів у Новоград-Волинському. Що вже призвело до зростання цін на дизельне паливо в мережах АЗС, підконтрольних групі "Приват".

Боротьбу з формулою тарифоутворення на електроенергію для промислових підприємств Роттердам+, на якій Коломойський втрачає понад 1 млрд на рік, очолили однопартійці Семенченка з "Самопомочі": член комітету ВР з ПЕК Вікторія Войціцька й екс-член НКРЕКП Андрій Герус. Ще б пак – обидва прийшли в політику з ІК Concorde Capital, власник якого Ігор Мазепа є партнером Коломойського і Боголюбова в латвійській доньці "ПриватБанку" — AS PrivatBank. Герусом навіть створена Асоціація споживачів енергетики, що регулярно наводнює інформпростір енергетичною зрадою. Для повноти картини зазначу, що заяву, за якою розпочато розслідування формули, до НАБУ заніс теж не хто-небудь, а депутат з "УКРОПу" Віталій Купрій.

Але головну битву Коломойський все ж програє – Міхо-майдан так і не злетів. Вереснева зустріч олігарха і губернатора Одеської області в женевському готелі Four seasons стала жалюгідною подобою Антимайдану в Маріїнському парку, який тепер дратує не тільки киян, але, судячи з усього, і самих ініціаторів "протесту", які не знають, як красиво зіскочити.

Переформатувати відносини з НАБУ, прикрити тили й отримати ще один інструмент багаторівневої боротьби з Банковою для женевського емігранта хороший варіант. Спокуса для НАБУ дружити з Коломойським проти Порошенка теж велика – в перманентному виснажливому протистоянні з силовиками президента Артему Ситнику потрібні точки опори. І медійно-політична машина Ігоря Валерійовича у зв'язку з цим була б гарною підмогою.

Тільки зробивши ставку на Коломойського, директор НАБУ може втратити куди більш значущу опору — заступництво посольства США. Секретом Полішенеля є той факт, що Артема Ситника до цих пір не зняли з посади виключно завдяки американській підтримці. Однозначне лобіювання Ситником бізнес-політичних інтересів найбагатшого опонента влади точно не викличе розуміння у посла США Мері Йованович.

Таким чином директор НАБУ Артем Ситник застряг у клінчі своїх зобов'язань. А спроба вийти з них шляхом публічних заяв на суспільно схвальні теми лише погіршила ситуацію. Час, коли піаром можна замінити непідкріплену доказову базу викривань, безповоротно минув. А зворотна сторона публічності така, що тепер будь-які процесуальні порушення з боку детективів і судові поразки також будуть ставати предметом гучного суспільного розгляду.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів