На захист "нічних метеликів": Україна має легалізувати проституцію

Всесвітній закон торгівлі - попит народжує пропозицію

На захист "нічних метеликів": Україна має легалізувати проституцію
Фото з відкритих джерел

Всесвітній закон торгівлі - попит народжує пропозицію

У мережі, в пресі та на телебаченні з'являються повідомлення про те, що міліція час від часу прикриває підпільні борделі, а сутенерів і звідників відправляє за грати. З трудівницями «секс-ниви», правда, справа йде складніше. Згідно з українськими законами, панянок-професіоналок за ганебну торгівлю тілом можна лише оштрафувати.

Днями на відомчому веб-сайті Головного управління столичної міліції з'явилася інформація про те, що в одному із стрип-клубів Києва оперативники накрили чергове «гніздо розпусти». 28-річна уродженка Черкас, яка працювала в закладі адміністратором-директором, зводила підконтрольних їй «пташок» з охочими до «полунички» клієнтами. Інтимні послуги танцівниць оцінювала в 150-200 доларів (погодинна оплата, зрозуміло). Половину грошей, зароблених путанами, «бандерша» забирала собі. Обшукавши приміщення стриптиз-клубу, міліціонери вилучили 25 тисяч гривень, гору необхідного в роботі з клієнтами «обладнання» - контрацептивів, а також білий порошок, можливо, наркотик. Далі, як зазвичай, организаторшу – під варту, а граціозних і беззахисних «рабинь» секс-індустрії... загалом, у тих все нормально. Дівчатка відбулися легким переляком, як говориться.

А тепер – увага! – питання: якщо представниці найдавнішої професії успішно пережили зміну кількох державних режимів, війни, техногенну катастрофу і бог зна ще що, то, значить... точнісінько як у Маяковського: «Адже, якщо зірки запалюють – значить, це кому-небудь потрібно?» (вірш «Послухайте!»).

От, чесне слово, ну, не вірю я, що ніяк десятиліттями не вдається подолати проституцію. Давайте будемо відвертими. У свій час в СРСР не було сексу. Потім, за аналогією, в Україні не було проституції. До речі, і досі немає. Це загальноприйнята думка. Позиція така. Мовляв, все у нас добре, все у нас пристойно. Суцільне святенництво на офіційному рівні. Хоча, звичайно, іноземні візитери, яких Україна, на жаль, приваблює не як колиску слов'янської культури та історії, на раз-два спростують це твердження. І так звані ескорти у нас є для VIP-персон; і елітні професіоналки, що працюють в престижних готелях і беруть за свої послуги, як за ремонт двокімнатної квартири; ну, а для клієнтів з меншим доходом є і панянки простіше. Це ж правда, ніхто не посперечається.

Новини за темою

Всесвітній закон торгівлі - попит народжує пропозицію. Тут теж не посперечаєшся. Зрозуміло, що у кожного свої причини і мотивація, проте певна частина суспільства, в якому ми живемо, регулярно звертається за послугами до тих, хто торгує своїм тілом. Причому (знову ж таки, святенництво чистої води!) представників даної професії вважають покидьками цього самого суспільства. Відповідно, ті, хто свою любов продає за гроші, терплять різні утиски. Їх б'ють, грабують, ґвалтують, а часом і просто знищують. Громадяни, які вважають себе пристойними і, загалом-то, законослухняними.

Свого часу Віталій Ярема, перебуваючи на посаді начальника київської міліції, вийшов з пропозицією легалізувати проституцію. Природно, високі чиновники, ледве не закриваючи носи мереживними хусточками, гидливо відкинули сміливу думку. І дуже даремно. Адже суспільству, за великим рахунком, суцільні вигоди, якщо визнати проституцію на законодавчому рівні. По-перше, представники секс-індустрії, перейшовши на легальне становище, стали б платити податки в державну казну. По-друге, повії обох статей мали б можливість удосконалюватися у своєму ремеслі в місцях, де дотримуються всі санітарні норми. По-третє, професіонали, напевно, були б зобов'язані постійно обслуговуватися в якихось медустановах, тим самим можливість заразити клієнта сороміцької болячкою виключалася б сама собою. І, нарешті, «нічні метелики» постійно перебували б під контролем держави і були б захищені від злочинних посягань супротивників продажної любові і просто негідників.

Звичайно, комусь з читачів викладені мною думки здадуться нісенітницею, комусь-утопією. Але з іншого боку, все наше життя так чи інакше підпадає під принцип «купи-продай». Художники, поети, музиканти продають свої таланти. Теслярі, столяри, пекарі, кухарі продають своє вміння. Вчені, винахідники продають свій інтелект. Кожен із нас розвиває свій індивідуальний талант протягом усього життя, отримавши основи знань і вмінь у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах. Але ж є і такі, у яких не було можливості вивчитися на інженера або вчительку. Зате вони володіють іншим – дуже оригінальним – талантом. Йдуть дівчата і хлопці путанити, так як нічого іншого, крім свого тіла, продати не можуть. І зовсім не тому, що ця частина – суцільно зіпсовані люди. Просто се ля ві – таке життя.

Новини за темою

Я не засуджую тих, хто пішов у повії. На моє глибоке переконання, це не можна вважати злочином і тим більше гріхом. Кожен заробляє, як може. Заробляє! Не краде, не грабує і не вбиває. І це найголовніше. Про всіх інші аспекти явища проституції у суспільстві нехай болить голова у можновладців, які повинні спочатку забезпечити свій народ, а потім – суворо питати, забороняти і засуджувати.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів