Фото з відкритих джерел

Чи будуть на Донбасі "блакитні каски"? Останній місяць, після дворічного забуття, тема введення миротворців на Донбас стала однією з ключових і найбільш обговорюваних у суспільстві та на сторінках ЗМІ. Є різні думки з цього приводу – від "замороження конфлікту" до "деескалації" і навіть "перекладення відповідальності на ООН".

Новини за темою: США і РФ не можуть домовитися щодо локації миротворців на Донбасі, - Єльченко

І поки питання розглядається у найвищих кабінетах, поки держави сперечаються і виторговують собі найвигідніші умови, ми йдемо запитати думки тих, хто в окопах боронить Україну. То як бійці АТО ставляться до ідеї введення миротворців на Донбас?

Роман Кириченко, 72-га бригада ЗСУ

112.ua

- Миротворці мене влаштують, якщо вони зайдуть на кордон між нами і Росією. Терористи без боєприпасів швидко здуються. Тоді війна закінчиться. Всі інші варіанти мені не підходять.

"Ротний", 57-ма бригада ЗСУ

- Ніяких миротворців. Ми самі можемо справитись, це наша країна, і ніхто тут не командує. Такий приклад можна навести. До тебе в хату зайшли чужі люди, смітять, трощать усе. Ти мовчки дивишся на це, зрідка огризаєшся. І замість того, щоб всією родиною їх вигнати з помешкання, ти кличеш чужих людей, щоб ті прийшли в твій дім і якось вплинули на бандитів. Це просто неприпустимо.

Новини за темою: Мосійчук: Білоруські миротворці – це буде "троянський кінь", на Донбас зайдуть окупанти з РФ

112.ua
"Грузин", доброволець з Грузії

- Якщо вони увійдуть на кордон з Росією, тоді все гаразд. Нехай, це може пришвидшити вирішення конфлікту. Якщо вони стануть між проросійськими терористами, які зараз на окупованих територіях, і нами, - всі роки війни були марні.

"Лиса", батальйон "Донбас"

- Які миротворці? Донбас – це частина нашої країни, яку окупували росіяни. Тільки прогнавши їх, ми зможемо заспокоїтись.

Володимир Майборода, 72-га бригада ЗСУ

- Нехай ідуть. Ми їх зустрінемо.

"Дніпро", доброволець

- Миротворці нам не потрібні. Але це не ми будемо вирішувати. Якщо їх уже вводитимуть сюди, то тільки на кордон з Росією. В іншому випадку вони попадуть між наш вогонь. Я не заради них воюю четвертий рік, щоб тепер віддати Донбас Росії.

Олег Леонтьєв, боєць ЗСУ

- В жодному разі не потрібні нам миротворці. Якщо прикриють собою російських терористів, будуть мати справу з нами.

Новини за темою: Чим ближче миротворці на Донбасі, тим "гарячіше" на передовій
112.ua

"Казах", доброволець з Казахстану

- Ці миротворці нічого доброго для України не зроблять. Тільки переведуть конфлікт у фазу десятилітнього замороження.

"Пашка", 92-га бригада ЗСУ

- Які ще миротворці, я четвертий рік воюю, в мене загинуло з десяток побратимів. Заради чого? Щоб ці гади спокійно насолоджувалися життям і їм нічого не було за вбивство наших хлопців? Якщо вони прийдуть сюди і, не дай боже, стануть між нами, вони будуть нашими ворогами. А з такими у мене розмова коротка.

"Доктор", 58-ма бригада ЗСУ

- Миротворці у нас? Не знаю, як все сприймати. Побачимо, який у них буде мандат. Якщо ці "блакитні каски" подавлятимуть агресію бойовиків, тоді вони нам друзі. В іншому випадку все навпаки буде.

"Лиса", доброволець, парамедик

- Миротворці - це ганьба для України. В нас є все: військо, зброя. Нема лишень політичної волі. Миротворці – це ознака слабкості держави. Дивлячись на події в Донбасі, поляки чи угорці зможуть теж окупувати частину території, не боячись, що їх покарають. Максимум, що їх чекатиме, - це миротворці на окупованих землях. Це ганьба.

Підготував Михайло Ухман

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.