Моменти 2016 року, коли українцям було болісно соромно. Чи ні

У році, що минає, відбувалося чимало скандалів, ось ті, за які можна почервоніти і більше не повторювати подібного в майбутньому році

Моменти 2016 року, коли українцям було болісно соромно. Чи ні
Medical Daily

Альона Дісюк

редактор 112.ua

У році, що минає, відбувалося чимало скандалів, ось ті, за які можна почервоніти і більше не повторювати подібного в майбутньому році

Час від часу в році, що минає, читаючи новини, виникало бажання закрити обличчя руками і прошепотіти: "Як же соромно!" Причому найбільш екстравагантні витівки вітчизняних представників різних гілок влади потрапляли на шпальти європейської преси. Іноді це була нестриманість, часом шулерство або недалекоглядність, навіть банальний непрофесіоналізм. Відзначилися, правда, не тільки відомі особистості, простий люд теж "давав жару".

Погроми банків

Звичайно, погроми бувають не тільки в Україні. Але якщо в Греції, Франції або США під час масових заворушень призвідники не особливо розбираються, куди летять камені і під руку вандалів потрапляє все – і лавки, і банки, то наші натовпи діють акуратно і злагоджено. Здається, що громити російські банки в Києві в дати, пов'язані з пам'яттю Небесної сотні, незабаром стане недоброю традицією.

20 лютого (друга річниця розстрілу Небесної сотні) в центрі Києва влаштували погром в одному з відділень "Альфа-банку" і закидали камінням відділення "Сбербанку", а 21 листопада (третя річниця початку Революції гідності) без вікон залишилося інше відділення "Сбербанку". Всього за рік по всій країні було кілька нападів на відділення банків з російським капіталом, причому географія широка – від Львова до Маріуполя. І якщо за погром у лютому глава батальйону ОУН, який взяв на себе відповідальність, посидів під домашнім арештом, то надалі МВС, звичайно, обіцяє розібратися і подивитися відео з камер, але частіше впіймати зловмисників не вдалося.

Призначення Луценка

Украинское фото

Окремо хочеться згадати процес призначення нинішнього генерального прокурора Юрія Луценка. Діяли швидко і злагоджено – засідання 12 травня має всі шанси увійти в історію.

Складність з призначенням Луценка була в професійних вимогах до кандидата на посаду. Але це не біда, якщо треба, то можна напружитися і швидко змінити закон. А потім дуже-дуже швидко надрукувати газету, призначити генпрокурора, підписати постанову. І все це за один день. Воістину чудеса швидкісного друку продемонстрував "Голос України". Але чому не зробити це все по-людськи, з різницею хоча б для пристойності в кілька днів? А тому що, якщо ви не пам'ятаєте, майже три місяці роботу парламенту блокували всі, кому не лінь, і про це наступний пункт.

Війни за трибуну

Трибуна і президія ВР заблоковані депутатами від РПЛ і "Батьківщини", літо 2016 року ТелеграфЪ

Пальму першості у війні за трибуну головного законодавчого органу країни, безумовно, необхідно віддати радикалам, вони близько трьох місяців чесно несли службу навколо неї, по-сирітськи розсівшись на червоних доріжках біля президії ВР. На початку липня до РПЛ приєдналася "Батьківщина" і грянув бій.

До 6 липня засідання Ради проводилися за такою схемою: радикали біля трибуни, законопроекти представляють з місця, потім голосують. Але в той пленарний тиждень альянс блокувальників вирішив йти в наступ, вимагали зниження тарифів і створення ТСК щодо офшорів політиків вищого ешелону. Вранці нардепи захопили не тільки трибуну, але і крісла Андрія Парубія, Ірини Геращенко та Оксани Сироїд.

Із запізненням у півгодини Парубій зайшов в зал, його навіть пустили в крісло, щоб зарахувати двохвилинне засідання, спікер був грізний, бив кулаком по столу і нагадував народним обранцям про війну. На тому й розійшлися.

Новини за темою

Але 7 липня коаліція дала бій блокувальникам, або, просто, почала діяти за принципом "хто перший встав – того і тапки", тобто трибуна. Бойові офіцери БПП і НФ у військовій формі зайняли і трибуну, і президію, хизувалися погонами і не допустили зриву засідання. В той день Раді вдалося створити Сили спеціальних операцій і прийняти ще кілька оборонних законів.

Нардепи БПП і "Народного фронту" захопили трибуну ВР, 7 липня 2016 Високий замок

Проте 8 липня все повернулося, трибуна знову заблокована, але на дворі п'ятниця, літо і після перерви блокувальників вже не було видно.

Пристрасті щодо трибуни закінчилися з закінченням сесії, вимоги РПЛ і "Батьківщини" виконані не були, нічого вони таким шляхом не домоглися, так чи варто було влаштовувати весь цей дитячий сад зі змаганнями за місце на килимку.

Парламентський бійцівський клуб

Бійки між парламентаріями для нас вже давно не новина, але деякі з них зацікавили вже і європейську пресу, адже там правда є на що подивитися. В ринг, звичайно, випускати ще рано, але якщо так піде і далі і обійдемося без дострокових виборів, то до кінця каденції окремі нардепи без шматка хліба не залишаться, навіть якщо їх не переоберуть.

скриншот

Позафракційний Володимир Парасюк – один з найбільш знаменитих задир парламенту, на його рахунку не одна бійка як у стінах законодавчого органу, так і за його межами. У цьому ж році була сцена між Парасюком і Олександром Вілкулом в стінах телеканалу "112 Україна", яка виявилася і на сторінках іноземної преси.

Відзначився і колега Вілкула, співголова "Опоблоку" Юрій Бойко, вчинивши бійку з головою іншої фракції Олегом Ляшком. Про цей бій між українськими парламентаріями із захватом писали західні ЗМІ.

ЛГБТ-парад і права людини

Те, що відбулося в Києві 12 червня – це не гей-парад в загальноприйнятому сенсі, це Марш рівності за права людини, який був проведений під безпрецедентною охороною поліції і під загрози правих радикалів. Але і не тільки радикальні рухи обурювалися акцією, суспільство розділилося і на побутовому рівні "Нехай вони там собі вдома що хочуть, те і роблять, їх ніхто не утискає", - висловлювалися обивателі.

Марш рівності в Києві, 12 червня 2016 року Униан

Учасників акції оточили правоохоронці, заходи безпеки були безпрецедентними, а все тому що напередодні цілий ряд організацій і окремих публічних осіб пообіцяли перетворити учасників акції у "криваву кашу". Це були жахливі дискусії, суть яких зводилася до того, що пройти по вулиці маршем з нагадуванням про права людини - небезпечно.

Але проблема в Україні не тільки з радикалами, все ще з якимось первісним жахом солідні чоловіки в дорогих піджаках в парламенті відносяться до слів "гендер", "сексуальна орієнтація", свідченням чого стала відмова Раді ратифікувати Конвенцію Ради Європи щодо протидії домашньому насильству. Не сподобалися нардепам саме ці два визначення, аргументували "українськими моральними засадами". Захищали скріпи, як могли.

Погром "Інтера" та інших ЗМІ

Спалити телеканал намагалися ще в червні, тоді невідомі підпалили вхід в будівлю "Інтера" на Дмитрівській.

Атмосфера навколо "Інтера" з тих пір загострювалася і вибухнула 4 вересня, коли мітинг під будівлею телеканалу закінчився пожежею, в результаті чого постраждали 7 осіб. Ще протягом 5 днів під стінами обох офісів телеканалу вимагали припинення трансляції російських серіалів і зміни редакційної політики. Загалом, боролися за свободу слова з усіх сил, поширюючи європейські цінності.

Але у вересні історія не закінчилася, і знову спробували підпалити "Інтер" вже 22 листопада.

Пранкери і Порошенко

Президент України Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Ось тут вже питання до професіоналізму команди президентської адміністрації. Як могло статися, щоб президент країни став жертвою пранкерів при здійсненні нібито дзвінка на найвищому рівні. Невже ніхто не перевіряє, хто дзвонить главі держави і звідки і зв'язатися з гарантом може будь-хто охочий?

Новини за темою

"Let me speak with Mr. Poroshenko, i'm President of Zambia!" - і отримає доступ до вух першої особи, щоб задати незручні питання і про Путіна, і про Мінськ, і про Донбас, і про фабрику в Липецьку. При цьому запис свідчить, що перед розмовою справжність дзвінка перевірялася. Невже так погано перевірялася?

Юні таланти у владі

Публікація в Daily Mail про виявлені в мережі фото замміністра МВС України Анастасії Дєєвої Daily Mail

Призначення заступника міністра МВС Анастасії Дєєвої супроводжувалося скандалом з публікацією її оголених фото, гучними звинуваченнями в підтасовуванні біографії та невідповідності посаді. Питання виникли не стільки через її пікантні знімки, які опинилися на сторінках світової преси, і роздумів про її стосунки з Авковим, скільки через пошук 10-річного досвіду роботи при віці 24 років.

Крім того, Дєєву 10 листопада призначили не за процедурою, а швидше на прохання Авакова. А вже через місяць стало відомо і про надбавки молодій спеціалістці.

І незрозуміло, що гірше – знімки українського міністра з ретушшю в цікавих місцях чи усвідомлення, що заступника міністра можуть призначити ось таким чином.

У міністерстві ж, яке відповідає за безпеку громадян, весь останній рік діється недобре: з одного боку рапорти про успіхи реформи, а з іншого автори цих змін йдуть, гучні злочини залишаються нерозкритими, а на сторінках прес-служб регіональних відділень з'являються то повідомлення про врятованих лебедів, то про хлопчика, який вкрав куртку. Несерйозно якось.

Жарти повинні бути доречними

Фото з відкритих джерел

Жарти повинні бути доречними, і в цьому році таку просту істину нагадали артисти "95 кварталу" під час виступу в Юрмалі. Порівнявши кредитну політику України з поведінкою порноактриси, артисти хотіли посміятися над урядом. Що ж з цього вийшло?

Жарт не зрозуміли і на артистів вилилося обурення, адже фраза звучала не "уряд", не "Кабмін", а конкретно "Україна, якщо чесно, між нами, нагадує актрису з німецьких фільмів для дорослих". Тобто країна.

Новини за темою

І подальші виправдання Володимира Зеленського та його колег ніяк не змогли згладити це бридке відчуття, що країну облили помиями прямо перед громадянами одного з основних партнерів. Втім, дісталося не тільки країні, а й вищому ешелону влади, але цим у нас вже нікого не здивувати.

Виступ збірної України на Євро-2016

Окремим пунктом програми йде виступ українських футболістів на Євро-2016 - жодної перемоги або навіть нічиєї, жодного забитого голу! Розчарування фанатів було величезним, і не тільки якістю гри на полі, але їх поведінкою після матчів, заявами спортсменів - провал списували на графік і сильних суперників.

Є надія, що в майбутньому році промахів буде в рази менше і вони не стануть псувати імідж країни, який і без того тримається на чесному слові. Побажаємо нашим першим особам розсудливості і один одному теж.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>