Верховна Рада. Архівне фото.
РБК-Украина

Обговорюваний проект мовних квот для українського телебачення став на крок ближчим до реальності. Сьогодні, 16 березня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №5313 щодо збільшення квоти української мови аудіовізуальних засобів масової інформації. "За" проголосували 244 народних депутатів.

Якщо депутати підтримають документ у другому читанні, то загальноукраїнські телеканали в Україні будуть транслювати не менше 75% передач українською мовою протягом доби. Регіональні та місцеві телеканали будуть зобов'язані вести мовлення українською половину часу. Фільми потрібно буде супроводжувати субтитрами.

Законопроект викликав активне обговорення, адже його критики запевняють, що він не стільки захищає українську мову, скільки завдає удару по російській. Саме тому жодного голосу на його підтримку не дав "Опоблок", а дві депутатські групи разом дали лише 5 голосів "за". Серед позафракційних проти проголосував лише Віктор Балога. 5 чоловік утрималися в БПП, серед них Олександр Грановський, а 23 депутати просто не голосували, в тому числі і лідер Меджлісу Рефат Чубаров.

Повна картина голосування в таблиці.

Верховная Рада

Верховная Рада

Верховная Рада

Верховная Рада

Верховная Рада