"Мародери" vs "зрадник". Чому посварилися добровольці та генерал?

За те, що генерал назвав добровольців "мародерами і злодіями", його відкликали із зони АТО і здійснюватимуть розслідування. Як виник конфлікт і хто спровокував Нікітенка, розбиратиметься слідство. Історія про те, як хто воює на передовій, знову стала актуальною

"Мародери" vs "зрадник". Чому посварилися добровольці та генерал?
Добровольці скриншот

Ірина Сампан

журналістка, 112.ua

За те, що генерал назвав добровольців "мародерами і злодіями", його відкликали із зони АТО і здійснюватимуть розслідування. Як виник конфлікт і хто спровокував Нікітенка, розбиратиметься слідство. Історія про те, як хто воює на передовій, знову стала актуальною

Перший заступник начальника штабу Сухопутних військ ЗСУ Петро Нікітенко приїхав на передові позиції в АТО, де були добровольці. Сталася словесна перепалка, він назвав їх "злодіями і мародерами, які втекли з Іловайська", добровольці відповіли генералу, що він "чмо і гнида". В якій це було ситуації чи обстановці, невідомо, утім, як і хто кого спровокував.

Наразі Нікітенка дійсно відізвали з району проведення АТО, з понеділка почнуть здійснювати розслідування. Спочатку в самій сухопутці, коли генерал повернеться до Києва, а потім поїдуть, як-то кажуть, "на місце подій". Після чого можуть кадрово якось це вирішити, генерала покарати (якщо є за що), обмінятися вибаченнями і воювати далі.

Однак уночі з’являється відеозвернення до добровольців народного депутата Оксани Корчинської, де вона розповідає про те, що наразі триває "не тільки тиск, а й полювання на добровольців" під керівництвом начальника Генштабу Віктора Муженка.

"Я до сьогодні сподівалася, що це не команда президента. Оскільки мені пояснювали комбриги військових бригад, що начебто таку команду "тиснути і фактично виганяти добровольців із фронту", в тому числі медичних, їм дав начальник Генерального штабу Муженко, але реалізатором я бачила тільки командуючого АТО останніх кількох місяців генерала Лакоту і його заступника генерала Нікітенка", - вважає Оксана Корчинська.

Під цим зверненням Корчинська відзначила найвідоміших командирів добробатів і сказала їм "досить мовчати".

За 15 хвилин свого монологу нардеп ще звернулася до президента і сказала "Вам брешуть", оскільки, за її словами, під час "хлібного" перемир’я люди гинули, а Петро Олексійович під час свого послання сказав, що ні. Корчинська також додала, що "…якщо б не допомога наших добровольців на промці, можливо, Авдіївка була б уже не наша. Якщо б не допомога наших добровольців на Мар’їнці, невідомо, чи втримали би Мар’їнку".

Тим часом на Facebook-сторінці генерала чомусь під постом про Марину Владі продовжують з’являтися коментарі нецензурного змісту і звинувачення Нікітенка в зраді батьківщини.

І якщо коротко.

  1. Мародерили всі. І добробати, і військовослужбовці ЗСУ. І випадки, коли бійці відправляли поштою додому купу всього, що нагребли в зоні АТО, відомі. Просто не дуже поширені. А з іншого боку, не всі з того самого "Торнадо" є мародерами і вбивцями.
  2. Називати генерала "гнидою" - погано. Це якось не по-офіцерськи, ІМХО. Ну і про "братську Росію" говорити добровольцям - це теж було недалекоглядно.
  3. Більша частина добровольців увійшли до ЗСУ або МВС, отримали статус, права і обов’язки, вони перебувають на обліку в військкоматах, і так, інформація про їхні смерті одразу потрапляє у зведення речників. То чому ж не визначити єдиного відповідального за втрати добровольчих батальйонів, передавати щодоби ці дані та все? Президент на своїх виступах точно буде мати свіжу інформацію.

Частина добровольців не хочуть ні до ЗСУ, ні до МВС. Діяльність таких підрозділів не регламентована нічим, ну, хіба що внутрішніми домовленостями. І зрозуміло, що для Міноборони -- це проблема мати в зоні конфлікту певну силу, яка не підпорядковується нікому, якій не можна наказати піти туди чи стояти там, стріляти у вказаний час, вийти за наказом. Доки це законодавчо не буде врегульовано, доти таке протистояння кадровиків і добровольців продовжуватиметься. Для одних армія – це обмеження свободи, а для інших добровольці – це підривна махновщина.

Ірина Сампан

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів