banner banner banner banner

Мама, тато, я: 15 найкращих серіалів про те, якими бувають сім'ї

В сім'ї може бути дуже багато народу, а може бути тільки хтось один із батьків і одна дитина, причому необов'язково рідна, головне все ж таки – це любов і підтримка

Мама, тато, я: 15 найкращих серіалів про те, якими бувають сім'ї
Кадри з серіалів "Це ми", "Сімпсони", "Спіймати Кайдаша" і "Клан Сопрано" 112.ua

Блог про Кіно

Редакційний блог

В сім'ї може бути дуже багато народу, а може бути тільки хтось один із батьків і одна дитина, причому необов'язково рідна, головне все ж таки – це любов і підтримка

Щороку 15 травня світ відзначає Міжнародний день сімей – свято, покликане звернути увагу на різні сімейні проблеми, будь то вплив бідності, здоров'я і хвороби, гендерна рівність, повні і неповні сім'ї, здоровий спосіб життя і так далі. На честь цього свята ми зібрали 15 серіалів про найріноманітніші сім'ї на різних етапах свого існування. Втім, мораль у всіх приблизно однакова: скільки б не було у вашій родині членів – двоє чи кілька десятків – тільки любов і підтримка можуть провести вас через важкі часи разом.

Як я зустрів вашу маму

Ситком-марафон тривалістю в 9 сезонів розповідає історію про те, як архітектор Тед Мосбі шукає, знаходить і втрачає свою любов. Причому робить він це все не просто так, а переказуючи власним дітям події своєї молодості. По суті, серіал дуже дотепно описує шлях Теда до сімейного щастя – він вчиться у своїх одружених друзів Маршала та Лілі, проходить непростий шлях стосунків з Робін і намагається перейняти хоч трохи харизми бабія Барні. Паралельно він розкриває невеликі деталі про свою майбутню дружину, складаючи до її появи в кадрі вже цілком об'ємний образ.

Кадр із серіалу "Як я зустрів вашу маму" Фото з відкритих джерел

Сімпсони

Культовий мультсеріал Метта Грьонінга називають не інакше як енциклопедією американського життя. Незважаючи на часом абсолютно неймовірні пригоди сімейства Сімпсонів, самі вони є досить типовими сучасними американцями. Гомер – батько сімейства, не найкмітливіша і найпрацьовитіша людина, Мардж – домогосподарка і дбайлива мама, в якої так не вистачає часу на себе, Барт – хуліган з усім набором "принад" перехідного віку, Ліза – розумна і талановита дівчина, якій доводиться докласти чимало зусиль, щоби знайти своє місце у світі, і Меггі – цікаве до всього немовля. Всі вони живуть в односімейному будинку посеред вигаданого провінційного містечка Спрінгфілд і змушені вписуватися в його різношерсту громаду. Серіал про життя цієї здавалося би пересічної сімейки люблять в усьому світі настільки, що цього року має стартувати вже 32 його сезон, а кількість знаменитостей, що взяли участь в мультфільмі, вже не піддається підрахунку.

Кадр із серіалу "Сімпсони" Фото з відкритих джерел

Спіймати Кайдаша

Українська література багато в чому фокусується на стосунках усередині родини. Про це в кінці 19 століття Іван Нечуй-Левицький написав повість "Кайдашева сім'я", яку у 2020 році екранізувала Наталія Ворожбит. Дивним чином історія легко підлаштувалася під сучасні реалії. А це означає лише одне – століття йдуть, а поколіннєва проблеми і родинні відносини в основі залишаються колишніми. Брати Лаврін і Карпо, а також їхні жінки Мотря і Мелашка, як і раніше не можуть знайти спільну мову, Маруся все так же намагається жорстко керувати своїм кланом, а Омелько дивиться на все як би з боку. І те, що за вікном початок 21 століття ніяк не впливає на ядро історії, хоча серіал і є вільним переказом, адаптацією сюжету.

Герої серіалу "Спіймати Кайдаша" Фото з відкритих джерел

Безсоромні

Той випадок, коли обидва серіали хороші – британський оригінал і американська адаптація. Шоу розповідають історію незвичайної сім'ї, з якої до іншої жінки пішла мама, батько пішов у жорсткий запій, а діти – всі шестеро – навчилися виживати своїми силами і за можливості доглядати одне за одним. На щастя, різниця у віці між старшою дочкою і молодшим сином досить велика. Обидві версії мають по 11 сезонів (американський заключний якраз у стадії показу) і обидві містять максимальну кількість божевільних пригод великої бідної, але дружної сім'ї в неблагополучному районі.

Герої серіалу "Безсоромні" Фото з відкритих джерел

Великий ремонт

Ремонт – стресовий період у житті будь-якої сім'ї. Головний герой серіалу Тім Тейлор за службовим обов'язком полегшує його багатьом, адже він працює ведучим шоу про будівництво та облаштування будинку. За допомогою асистентів, потужних інструментів а також своїх іскрометних жартів Тім блискуче справляється із завданням. Але коли доходить до того, щоби полагодити що-небудь у себе вдома, він завжди з великою впевненістю береться до справи і провалюється по всіх фронтах, завдаючи ряд незручностей своїй дружині Джилліан і трьом дітям. Жарти, побудовані на цьому конфлікті, веселили американців протягом восьми сезонів.

Герої серіалу "Великий ремонт" Фото з відкритих джерел

Дівчата Гілмор

Історія матері-одиначки Лорелай Гілмор та її дочки Рорі насправді здорово розкриває трансформацію, яку пережили стосунки батьки-діти у 20 столітті. Лорелай рано народила дочку і тому вони ставляться одна до одної скоріше як сестри або подруги. Це здорово дратує Емілі Гілмор – маму Лорелай, багату жінку з вищого суспільства, яка звикла до більш суворого укладу. Але її спроби навести лад у сім'ї доньки є тут швидше однією з фонових історій. У центрі все ж молоді мати і дочка, проблеми яких виявляються багато в чому дуже схожими.

Кадр із серіалу "Дівчата Гілмор" Фото з відкритих джерел

Абатство Даунтон

Якщо ж говорити про життя аристократів, то найкраще це вийшло у "Абатства Даунтон". Дія серіалу розгортається у драматичний період початку 20 століття, коли великі історичні потрясіння обрушувалися на світ одне за іншим. Все це поступово призводить Великобританію до масштабних суспільних змін і занепаду аристократії. На тлі цих подій сімейство спадкоємця графа Грентема, який загинув на "Титаніку" намагається вирішити, кому зрештою все ж дістанеться титул самого графа і його капітал – старшій дочці спадкоємця або дальньому родичеві чоловічої статі. Минулого року серіал отримав повнометражне продовження. Вельми успішне.

Кадр із серіалу "Абатство Даунтон" Фото з відкритих джерел

Це ми

Головними героями драмедії є "Велика трійка" – Кевін, Кейт і Ренді. Двоє з них білі близнюки з трійні, а третій – темношкірий хлопець, якого всиновили, оскільки третч дитина померла при пологах, а Ренді народився з ними в один день. Дія шоу відбувається у сьогоденні і частково у минулому, коли батько "Великої трійки" був ще живий, а самі вони проходили період особистого становлення. Хоча у серіалі є й сцени з майбутнього. Особливість "Це ми" в тому, що він фокусується на долі дітей, відводячи батьків та їхній вплив на другий план.

Кадр із серіалу "Це ми" Фото з відкритих джерел

Альф

Культове шоу вісімдесятих розповідає про те, що будь ти хоч егоїстичним примхливим прибульцем з далекої планети, тобі все одно знайдеться місце у люблячій сім'ї. Особливо якщо ти – з біса харизматична, хоч і вредна, пухнаста носата істота у повному розквіті сил. Починається все з того, що втікач з планети Мельмак Гордон Шамвей на своєму зорельоті врізається в гараж сімейки Таннерів, отримує від Віллі Таннера нове ім'я Альф і знаходить у землян притулок від спецслужб, що полюють за ним. Альф, звичайно, не завжди платить Таннерам за їхню доброту гарною поведінкою, але протистояти його чарівності вони все ж не в силах і з часом починають сприймати його як ще одного члена сім'ї.

Герої серіалу "Альф" Фото з відкритих джерел

Розлучення

Офіційне розставання подружжя не означає кінець сім'ї. У цьому одна з головних думок комедійного серіалу "Розлучення", головну роль Френсіс Дюфресні в якому виконала Сара Джессіка Паркер. За сюжетом її героїня розлучається з чоловіком Робертом (Томас Хейден Чьорч), позбутися спільного майна та спогадів виявляється не так-то просто. Пара розбирається у своїх стосунках протягом цілих трьох сезонів. Френсіс намагається почати все з початку, Роберт дивиться на події з похмурим гумором, а всі другорядні персонажі лише підкреслюють нюанси їхньої непростої історії.

Кадр із серіалу "Розлучення" Фото з відкритих джерел

Сімейка Осборнів

Три роки сім'я рок-музиканта Оззі Осборна жила під прицілом камер. Старша дочка Оззі і Шерон Емі вже тоді називала це реаліті помилкою і відмовлялася з'являтися в кадрі навіть на фотографіях. Зараз із нею згоден і її зірковий батько. Тим не менше, щоденний побут досить ексцентричних знаменитостей розкрив багато непростих і важливих тем – Шерон в ході зйомок боролася з раком і їй потрібна була вся можлива підтримка, Оззі отримав серйозну травму і відновлювався від неї, їхні діти Келлі та Джек проживали непростий період підліткового бунту і всі вони намагалися змусити свої хаотичні стосунки хоч якось працювати. Шоу в результаті вийшло тим ще трешем, але зате змусило багатьох замислитися про цінності сімейних зв'язків.

Герои серіалу "Сімейка Осборнів" Фото з відкритих джерел

Клан Сопрано

Незважаючи на те, що це гангстерське шоу про американського мафіозного боса, лінія сімейних стосунків Тоні Сопрано є однією з магістральних. Серіал навіть починається з сімейного пікніка, на якому Тоні ловить панічну атаку. Фактично, у героя дві сім'ї – кровна і мафіозна – і їм обом за італійською традицією він вірний до кінця. Але і там, і там все складається, м'яко кажучи, непросто. Тому головний герой звертається до психотерапевта, щоби налагодити своє життя, але бути до кінця щирим на сеансах все ж не може.

Герої серіалу "Клан Сопрано" Фото з відкритих джерел

Роки

Антиутопія у форматі сімейної саги? Чому б і ні. BBC One і HBO вирішили поміркувати про те, що може відбуватися із сім'ями і сімейними стосунками в умовах значних соціальних, політичних та технологічних перетворень. Причому таких, які стартують рівно з того вихідного 2019 року, коли вийшов цей міні-серіал. "Роки" налякали багатьох своїх глядачів цілком реалістичними подіями, а ближче до кінця максимально змістили фокус на членів сім'ї Лайонс і їхню здатність об'єднуватися, щоби пережити турбулентні часи. Власне, в цьому і криється головна мораль серіалу.

Герої серіалу "Роки" Фото з відкритих джерел

Спадкоємці

Прообразом патріарха серіальної сім'ї Логана Роя став цілком реальний американський медіамагнат, власник 21st Century Fox Руперт Мердок. Спочатку шоу взагалі замислювалося, як його байопік. Але потім шоураннер Джессі Армстронг вирішив, що історія про поділ спадщини ще живого і цілком бадьорого Роя, який уже відходить від справ, буде глядачам цікавішою. І не помилився. Тому що навряд чи знайдеться така сім'я, де хоч раз не виникало конфліктів на тлі поділу будь-якого майна. Так що кожному глядачеві виявилося під силу влізти в шкуру кого-небудь з персонажів.

Кадр із серіалу "Спадкоємці" Фото з відкритих джерел

Чорний плащ

Справжня сім'я – це не обов'язково рідні діти, вирішили творці серіалу від Disney і супергероєві Чорному плащу намалювали прийомну дочку Гусьону. За словами продюсера шоу Теда Стоунса, саме ця дівчинка-хуліганка надала початковій концепції справжнього тепла. Кряк Лапчатий, який ночами перевтілюється у щось на зразок Бетмена-невдахи, вдень веде спосіб життя пересічного мешканця Сен-Канара і зворушливо піклується про дівчинку, яку врятував від першого ж у серіалі лиходія. Стосунки у них склалися не відразу, але герої не здавалися і зрештою дуже прив'язалися одне до одного.

Герої серіалу "Чорний плащ" Фото з відкритих джерел

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>