Маленькі радощі: Список незамінних додатків для браузера Chrome

Американський журнал Wired Magazine публікує список корисних застосунків для Google Chrome, якими користується редакція видання

Маленькі радощі: Список незамінних додатків для браузера Chrome
www.wired.com

Wired Magazine

Інтернет-ЗМІ

Американський журнал Wired Magazine публікує список корисних застосунків для Google Chrome, якими користується редакція видання

Оригінал на сторінці Wired Magazine

Майже дві третини всіх інтернет-користувачів віддають перевагу браузеру Chrome, але набагато менше людей вповні використовують його можливості — програми, завдяки яким він стає не просто хорошим, а чудовим. Якщо ви якраз такий недосвідчений користувач Chrome, або якщо ви лише поверхово знайомі з розширеннями браузера, погляньте на ці маленькі радості, яким беззастережно довіряє редакція Wired.

Пропонований список рекомендацій із додатками від Chrome ні в якому разі не є всеосяжним; в інтернет-магазині Chrome Web Store є безліч різних додатків на будь-який смак. (Якщо ви займетеся їхніми пошуками, не забудьте, що перевагу слід віддавати перевіреним розробникам.) Ось ті додатки, від яких ми залежимо в нашому повсякденному житті, вони дозволяють нам користуватися інтернетом з максимальними користю і задоволенням. Нехай і для вас це буде так само.

Машина часу (Wayback Machine)

Чи бувало з вами, що, клікнувши на цікаве посилання, ви натикалися на повідомлення про помилку 404? У такому випадку вам допоміг би додаток Chrome "Машина часу". Його створено Internet Archive — некомерційною організацією, що зберігає мільярди веб-сторінок. Це додаток показує вам, який вигляд вебсайт мав у минулому, навіть якщо він відтоді був закритий. Завдяки цьому додатку ви можете побачити останню збережену версію сторінки або повернутися до першого варіанту, зафіксованого в інтернет-архіві.

Останній досвід може бути дуже цікавим. Наприклад, ви можете подивитися, як виглядав Twitter-аккаунт користувача, коли він лише створив свою сторінку, або як виглядав сайт компанії, коли вона тільки з'явилася. Одна примітка: у "Машині часу" зберігаються не абсолютно всі сторінки, що містяться в інтернеті. Але цей додаток може не дати іншим сторінкам зникнути в майбутньому: він дозволяє вам зберегти сторінку, яку ви відкрили, в базі даних інтернет-архіву.

Луїза Матсакіс

Великий присипляч (The Great Suspender)

У цьому списку ви знайдете безліч рішень для роботи з вкладками, але для мене найкращим є The Great Suspender, плагін, який, як припускає його назва, "присипляє" на певний час будь-які вкладки "Хром", які не використовуються в цей момент. Для мене як для людини, у якої відкрито більше десятка вкладок протягом робочого дня, а часто набагато більше, — це стало неоціненною підмогою для мого ноутбука і психічного здоров'я. Коли я повертаюся до відкритої сторінки, достатньо лише кліка, щоб її "пробудити". Додаток також дозволяє вам створити список вкладок, які заморожувати не варто, наприклад, Gmail.

Брайан Барретт

Піксельблок (PixelBlock)

Чи прочитала я ваш електронний лист? Це інформація для мене, а вам цього знати не слід. Це додаток Chrome відстежує і блокує спроби простежити, чи відкривалися листа, і надіслати ці дані автору повідомлення. Я знаю, хто намагається простежити за мною, завдяки маленькій іконці з червоним оком, що з'являється поруч з повідомленнями в Gmail. Звісно, я не здивована, що такі сервіси, як Mailchimp, відстежують момент відкриття повідомлень, але мене лякає, коли так само роблять і люди, з якими я працюю.

Джоанна Перлштейн

Анімовані вкладки (animatedTabs)

Найкращі розширення Chrome з легкістю покращують наше життя завдяки корисним дрібницям. Якраз такою дрібницею і є додаток "Анімовані вкладки". Щойно ви встановлюєте додаток, він автоматично завантажує випадково обрану gif в центрі кожної нової вкладки "Хром", яку ви відкриваєте. Звучить нудно? Та годі вам, це ж красотулька. Схоже, основним джерелом gif є Reddit's /r/gifs/, тому ви отримуєте скарби, що не зустрічалися вам досі; там мало Джордана, що плаче, і кота в костюмі акули на пилососі "Румба".

Що ж може бути краще за щось нове? А все тому, що ви відкрили вкладку, щоб нарешті сплатити прострочений на три місяці штраф за перевищення швидкості! Єдиний недолік цього додатка? Ніколи не знаєш, коли він згенерує щось таке, що не підходить для робочої обстановки, або просто тупе. Але інтернет знаний байдужістю.

Лілі Ньюман

"ІксТеб" (xTab)

Ви божеволієте через нагромадження вкладок? Спробуйте встановити xTab. Цей додаток обмежує кількість сторінок, які ви можете відкрити у вікні свого браузера. Просто встановіть свій ліміт і займайтеся своїми справами. Як тільки ви перевищите встановлений ліміт, розширення почне скорочувати кількість відкритих вкладок, автоматично закриваючи старі, рідко відкривані або найменш використовувані останнім часом вкладки. Він також не дає вам відкривати надмірну кількість вкладок.

Я найчастіше користуюся якраз останніми настановами, бо люблю сам займатися сортуванням. Крім того, я намагаюся побороти звичку задумливо відкривати вкладки і, коли мене зупиняють в процесі відкриття нової, я намагаюся контролювати свої пальці. Якщо ви вже мали справу з додатком, що керує вкладками, і залишилися ним незадоволені, то тут вам може пощастити. Якщо більшість додатків пропонує вам досхочу відкривати нові вкладки, то xTab обмежує вас, дозволяючи створити більш впорядкований ландшафт вкладок у реальному часі.

Роббі Гонзалес

Поверніться назад за допомогою кнопки "бекспейс" (Go Back With Backspace)

В липні 2016 року світ змінився на гірше. Доти кнопка "стерти" (backspace) на клавіатурі в Chrome могла використовуватися замість кнопки "назад". Так було з тих пір, коли близько восьми років тому був випущений сам браузер. До середини 2016 року ця дія — просте натискання на клавішу, щоб повернутися на одну сторінку в історії вашого браузера — стала для нас звичною. Але влітку того року Google видалив цю функцію кнопки "стерти", бо через неї виникала типова гуглівська проблема: користувачі втрачали зроблену в мережевих додатках роботу. Друкуючи в текстовому полі браузера, користувач натискав на кнопку "стерти" в надії виправити помилку і часом випадково опинявся на попередній сторінці браузера, зводячи нанівець всі зусилля, яких він доклав останні кілька хвилин. Зрозуміло, це дратує.

Але уявіть лишень обурення мільйонів користувачів браузера Chrome після останнього оновлення, коли при натисканні на кнопку "стерти" раптом нічого не відбувалося. Google нейтралізував один з корисних механізмів для інтернет-навігації. Слава богу, компанія усвідомила наші труднощі і всього через кілька тижнів випустила це розширення, що відновило функціонал кнопки "видалити". Алілуя! Переважний комбінацію клавіш Alt+ліва стрілка досі встановлено в Chrome за замовчуванням, і, можливо, ви до цього вже звикли. Але навіщо ж змушувати себе натискати на дві кнопки, коли можна встановити програму і натиснути лише одну?

Майкл Калор

Одна вкладка (OneTab)

Уявіть собі: ви відкриваєте Chrome, а браузер запитує у вас: "Ви впевнені, що хочете знову відкрити 400 вкладок?" (Так, впевнений, і це було нетактовне запитання!) Можливо, це добірка новинних статей, які ви плануєте прочитати трохи згодом, або це наслідки того, що ви переглянули десятки статей у Вікіпедії. Можливо, ви навіть не знаєте, що там в цих вкладках. Хай там як, коли всі вони відкриті, ваш браузер зазнає великої напруги. Закрийте їх — не втрачаючи їх назавжди — за допомогою зручної програми "Одна вкладка" (OneTab).

За допомогою одного натискання кнопки всі ваші відкриті вкладки акуратно прибрані до списку посилань, до яких ви можете повернутися. Цей додаток зберігає безліч пам'яті вашого комп'ютера, негайно прискорює роботу браузера і забезпечує зручний доступ до цих посилань, коли ви абсолютно точно, безумовно, одного разу відкриєте і прочитаєте їх.

Аріель Пардесі

"ХабітЛаб" (HabitLab)

Мене звуть Тому, і я страждаю від Twitter-залежності, але мені допомагає додаток від Chrome під назвою HabitLab. Щойно я бачу пташиний логотип цього ігрового автомата для троллінгу, гніву і впливу на мислення, тепер я помічаю простий банер у верхній частині сторінки з підрахунком того, скільки часу я пробув на цьому сайті в той день. Якщо я відкрию вкладку з Twitter, але отямлюся і швидко її закрию, спливаюче вікно розповість мені, скільки секунд я щойно заощадив порівняно з моїм звичайним візитом і даремно витраченим часом. Повідомлення щоразу приходить з новим gif "Молодець!", останній gif був з Джиммі Киммелом. Додаток HabitLab було розроблено Стенфордською дослідницькою групою, що вивчає взаємодію людини і комп'ютера, щоб допомогти тим, хто страждає від інтернет-неуважності (більшості з нас?), контролювати свої онлайн-звички.

Як тільки додаток буде встановлено, він попросить вас визначити сайти, де б ви хотіли проводити менше часу. Далі HabitLab буде вести облік витрачених вами секунд, хвилин, годин і виводити їх у чітких таблицях. Додаток також пропонує меню "стимулів", що допомагає підтримувати шлях у правильному напрямку. Одним з таких стимулів є таймер, який переслідує тепер мене у Twitter, він називається Supervisor. Серед інших є ще GateKeeper, що затримує вас на кілька секунд перед завантаженням сторінки, від якої ви намагаєтеся відвикнути, і диявольський "Убивця за хвилину" (1Minute Assassin), що закриває вкладку за хвилину.

Тому Саймоніт

Ай-Дроппер/Піпетка (Eye Dropper)

Я не дизайнер, і, я впевнена, що у тих, хто є таким, є набагато кращі інструменти для налаштування кольорів веб-сайтів, ніж Eye Dropper, здебільшого (але не завжди) функціональний додаток, що дозволяє вам копіювати будь-який колір з інтернету, захопивши його кольори RGB і Hex коди. Він особливо зручний для швидких завдань і не вимагає відкриття Photoshop, який уповільнює ваш комп'ютер, наприклад, коли ви оновлюєте текст на сторінці Wired, щоб він краще читався. Це не найбільш симпатичне розширення, а також його занадто просто випадково активувати, якщо ви, як і я, часто випадково зачіпаєте поєднання кнопок alt-P замість command-P, намагаючись відправити документ на друк, але Eye Dropper виконує свої функції.

Міранда Катц

"Гоустери" (Ghostery)

Якщо ви хоч раз спостерігали, як реклама з Google слідує за вами по п'ятах по всьому інтернету і назад, то ви знаєте, яким дратівливим і докучливим може бути відстежування в мережі. Ghostery — чудовий спосіб побачити, які сервіси чи сайти використовують для відстеження та збору інформації про вас. Цей плагін створює маленький значок з цифрою, що показує, скільки трекерів використовує кожен сайт. Наприклад, у "Вікіпедії" їх — нуль. Більшість інших сайтів використовує щонайменше кілька. Ви можете бачити, що вони використовують, щоб відстежувати свій трафік і публікувати рекламу, а потім блокуєте сервіси, які вам не подобаються. Додаток не ідеальний: іноді він порушує роботу сайтів, які ви хочете відвідати, і вам доводиться вимикати його або ставити на паузу, хоча остання версія використовує ресурси штучного інтелекту, щоб мінімізувати побічні ефекти.

Джеффрі Ван Кемп

"ПроПубліка" — це те, що вам подобається (на думку "Фейсбуку") (ProPublica'sWhatFacebookThinksYouLike)

На думку Facebook, мені подобаються павукоподібні, тому що мій брат працює сценаристом в телешоу під назвою "Скорпіон". На думку цієї соцмережі, мені подобається переддень Різдва, тому що я Перлштейн, а також він вважає, що я люблю штурвали, тому що мій покійний друг Ерік Скотт грав у групі з такою назвою. Знаю я все це завдяки чудовому плагіну Сһrоmе для FacebookProPublica: він дозволяє мені бачити, що думає про мене Facebook і дає мені потім оцінити, наскільки точним — або неточним — був аналіз цього сайту, — для цього використовується інструмент з влучною назвою Creepy Meter.

Джоанна Перлштейн

"Кишенька"(Pocket)

Я багато літаю. За минулий рік я літала, напевно, близько дюжини разів, і щоразу в цьому була своя принадність, свої пересадки і затримки. Щоб якось згаяти час в дорозі, я могла дивитися попередньо завантажені серії "Корони" або випуски "Найкращого пекаря Британії". Читати по-старому хороші книги. Або підключитися в літаку до Wi-Fi і безупинно перевіряти Twitter. Замість всього цього я віддаю перевагу перед поїздкою в аеропорт завантажити кілька оповідань в додаток Pocket. Цей зручний додаток дозволяє вам припасти те, що ви хочете прочитати пізніше. Він не потребує інтернет-з'єднання (однак якщо ви використовуєте додаток на телефон, не забудьте синхронізувати його з Wi-Fi або з мережевим з'єднанням перед тим, як перейти до авіарежиму).

Додаток Pocket також рекомендує історії, виходячи з переваг інших користувачів, на яких ви підписані, або з тем, які вам цікаві. Вона також дозволяє вам оптимізувати читання: я віддаю перевагу шрифту "серіф" на чорному фоні і дуже великому кеглю, щоб не напружувати стомлені очі. Але для того, хто відкриває мільйон вкладок з наміром зрештою прочитати всі з них, — це, на мій погляд, найкращий спосіб відкласти на потім читання якоїсь історії. Якщо ви хочете зберегти їх, можна без докорів совісті відвідати сторінку WIRED Backchannel, де повно прекрасних оповідань для тривалого читання, які займуть вас під час шляху.

Андреа Вальдес

"1Пароль" (1Password)

Встановивши програму-менеджер паролів, ви отримаєте менеджер паролів, тож неодмінно скористайтеся цією можливістю. Всі основні програми — LastPass, Dashlane, 1Password, KeePass — пропонують програми для Chrome, що забезпечує легкість в експлуатації. Додатки браузера діють як швидкий центр управління для заповнення паролів, генерування нових паролів і збереження нових даних у ваш менеджер. І хоча менеджери паролів можуть працювати без додатків, постійно перемикатися туди-сюди і переходити до окремої програми буде незручно при роботі онлайн. Ці програми дійсно тягнуть за собою потенційний ризик для безпеки, але якщо саме ці ризики є причиною вашого звернення до менеджерів паролів, то вони того варті.

Луїза Матсакіс

Календар Google Calendar)

Ви, ймовірно, використовуєте календар Google, щодня — багато разів. Замість того, щоб постійно залишати його в окремій вкладці на екрані вашого монітора, спробуйте скористатися додатком для Chrome. Він розміщує невелику іконку Календаря у верхньому правому кутку вікна браузера, якраз там, де вам це потрібно. Клацніть по ній, і з'явиться список, де відображаються всі ваші майбутні зустрічі. Мені подобається дизайн, тому що він нагадує чудовий віджет календаря Google на екрані мого Андроїда.

Це лише побіжний погляд на зустрічі та події, що заплановані у вас в найближчі кілька тижнів. Ви можете налаштувати вигляд календарів, що також приємно, тому що, якщо у вас така ж ситуація, як і у мене, то у вас їх повно. Щоб отримати більше опцій для оформлення дисплея — або щоб, не обмежуючи себе ні в чому, завантажити відразу два календарі Google, — спробуйте скористатися додатком Checker Plus для календаря Google. Додаток неофіційний, але працює добре.

Джеффрі Ван Камп

А також...

Головний редактор Wired Ніколас Томпсон клянеться додатком Grammarly, що перевіряє ваші електронні листи, твіти, пости в Facebook та інші інтернет-послання на орфографічні й граматичні помилки. Редактор Марк Робінсон рекомендує Reader View, який він описує як "простий, досить низькоякісний, такий, що миттєво працює, аналог Instapaper, що розбирає публіковані в інтернеті статті до самого головного в них. І якщо наш автор Енді Грінберг не використовував його і, швидше за все, ніколи не буде використовувати, тим не менш, він знайшов додаток під назвою "Шифр Кардашьян" (Kardashian Krypt), що використовує техніку, відому як стеганографія.

Бен Бурса

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>