Глава "Укрзализныци" Войцех Балчун
Українське фото

Оригінал на сторінці у Facebook прес-секретаря генерального прокурора Лариси Сарган

Як то кажуть, не минуло й тижня!

Тиждень тому генпрокурор Юрій Луценко надіслав на ім'я прем'єр-міністра В. Гройсмана листа, в якому наголошував на неналежному виконанні правлінням ПАТ "Укрзалізниця" покладених зобов'язань.

І мав на те підстави.

Зокрема, органами прокуратури та іншими правоохоронними органами на сьогодні розслідується близько 90 кримінальних проваджень за фактами привласнення, розтрати, заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем службовим особами ПАТ "Укрзалізниця".

Всі ж пам'ятають обшуки в УЗ тільки впродовж цих півроку.

Новини за темою: Найважливіша місія у країні, де до цього був лише раз: Балчун пояснив своє рішення про звільнення

Так от. Статтею 98 Статуту ПАТ "Укрзалізниця" саме на правління ПАТ "Укрзалізниця" покладено функції контролю за роботою структурних підрозділів та філій.
Нагадаю, що з 20 квітня 2016 року головою правління ПАТ "Укрзалізниця" було призначено Войцеха Балчуна, польського рокера.

Так от тепер найцікавіше: голова правління тривалий період на робочому місці НЕ ПЕРЕБУВАВ (87 днів зі 145 робочих у 2016 р. та 45 зі 103 у 2017 р.). Слідством встановлено, що від виконання своїх безпосередніх обов'язків В. Балчун фактично самоусунувся, ефективного керівництва не здійснював, що негативно позначилося на діяльності товариства та стані законності на залізничному транспорті загалом.

Новини за темою: Кабмін звільнив Балчуна, керувати "Укрзалізницею" буде перший заступник міністра інфраструктури Кравцов

Було багато обіцянок, але мало їх реалізації. Одна з них - прямий потяг Київ - Краків, що мав вже з 1 серпня курсувати до польського міста. І саме цей маршрут анонсувала віце-прем'єр Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

Що не кажіть, а лист генпрокурора подіяв. 

Гастролі завершено.

Новини за темою: Двом топ-чиновникам "Укрзалізниці" повідомлено про підозру у хабарництві, їм загрожує до 12 років в'язниці, - прокуратура

Лариса Сарган

Редакція може не поділяти думку автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтесь з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.