Львівський форум видавців: Топ-7 книг, на які варто звернути увагу

Незабаром розпочнеться ювілейний Форум видавців у Львові, який триватиме з 19 по 23 вересня. Вже зараз варто дізнатися про новинки, які будуть презентовані на цьому книжковому ярмарку. Альтернативна історія і класичний детектив, сатиричний роман і містичний трилер – усе це чтиво, зібране в нашому огляді, дозволить скласти враження про майже повний зріз сучасної літератури

Львівський форум видавців: Топ-7 книг, на які варто звернути увагу
kyiveuromarathon

Ігор Бондар-Терещенко

поет, драматург, арт-критик

Незабаром розпочнеться ювілейний Форум видавців у Львові, який триватиме з 19 по 23 вересня. Вже зараз варто дізнатися про новинки, які будуть презентовані на цьому книжковому ярмарку. Альтернативна історія і класичний детектив, сатиричний роман і містичний трилер – усе це чтиво, зібране в нашому огляді, дозволить скласти враження про майже повний зріз сучасної літератури

Щепан Твардох. Морфій. – Х.: Фабула, 2018

kyiveuromarathon

Дія цього психологічно-історичного роману відбувається восени 1939 року в окупованій Варшаві. Капітуляція Польщі, німці в місті, "за два тижні на двісті років назад", як каже головний герой, син німецького аристократа й польської патріотки, який до останнього захищав свою батьківщину. На вулицях – "будинки з підбитими очима, будинки з оскальпованими дахами, будинки з вительбушеними помешканнями", крамниці розграбовані, гендлюють з рук: "Англійські чоботи для верхової їзди, гребінці, лампи та їжа за цінами, за які варто би розстрілювати". У суспільстві, де повно перевдягнених польських офіцерів, тривожна атмосфера очікування: чи то до табору інтернованих, чи то тікати за кордон, де, озброївшись танками і гарматами від союзників, бити німців аж до Берліну. Відомо, чим усе те завершилося. Тож не дивно, що основний стан нашого героя – роздвоєння, так авторові зручніше описувати його змінену свідомість. "А все ж прокидається. Прокидаюся. Прокинувся"; "Сидить, сиджу, в голові паморочиться", "Виходжу. Вийшов, місто не моє". І далі все в стилі "треба встати й піти, знайти, купити випити". Єдине, що зробити це фізично майже неможливо – у місті німці, в голові, як пригадуєте, паморочиться, наступна зупинка – більш дієві засоби. Тобто морфій, сексуальні втіхи, візит до коханки (дружина з сином мріють поїхати геть) та інші варіанти самознищення.

Войтек Мілошевський. Вторгнення. – К.: Рідна мова, 2018

kyiveuromarathon

Цей роман - альтернативна сучасна історія про війну і людей, які опинилися в умовах війни. Слід додати, що автор, сучасний польський письменник, відвідає Форум видавців так само, як і перекладачка роману, киянка Марія Шагурі. Звісно, на початку роману у можливість вторгнення Росії до Польщі ніхто з героїв не вірить, адже країна у складі НАТО:

- Сьогодні в передачі "Гість подій" маємо честь поговорити з президентом Польщі, - оголошує ведучий. - Шановний президенте, як ви прокоментуєте сьогоднішній виступ президента Путіна перед Думою?

- Передусім хотілося б сказати, що поляки як нація можуть почуватися в безпеці. Як у господаря, в мене все під контролем.

- Президент Росії оголосив, що час нарешті покінчити зі штучним поділом Європи, який виник після війни. Ревізіонізм повертається?

- Шановний редакторе, а що, хтось справді ще звертає увагу на те, що говорить цей старий? - президент зневажливо посміхнувся.

Утім після того, як Росією були порушені всі кордони – і українські, і польські – думка про сусіда-агресора змінилася у всіх героїв роману, а не лише у хвалькуватого президента: у колишнього вояка і учасника багатьох закордонних місій, дівчини, яка обожнює розкіш і залежить від батька-тирана, безробітного учителя історії з дружиною і двома дітьми. І ще переконливіше виглядає зустріч Путіна з лідерами європейських держав, де всі сміються з незалежності України, проковтують роздмухування "арабської весни" з війною в Сирії, а президент Росії тішиться вправністю своїх спецслужб.

Джейн Гарпер. Посуха. – К.: Нора-друк, 2018

kyiveuromarathon

За сюжетом цього психологічного австралійського роману, федеральний агент приїздить у невеличке місто, щоб разом з місцевим детективом розслідувати самогубство друга свого дитинства. Утім, надто вже воно схоже на вбивство, до того ж мешканці міста не квапляться допомагати непроханому гостеві. Кожен з них має свою власну таємницю. Слід додати, що двадцять років тому наш агент разом з батьком був змушений нагально виїхати з дому, рятуючись від звинувачення у жорстокому вбивстві. Повернувшись, він бачить ту саму ситуацію – і неприязнь до чужака, і щоденну пиятику, і повну деградацію місцевих мешканців. "Господи, та тут усе вимерло, - зронив Фок. - Така біда з фінансовими проблемами. Вони заразні. У фермерів нема грошей щось купувати у крамницях, крамниці банкрутують - і ось вам ще більше людей, у яких нема грошей щось купувати. Тут усе валиться, як доміно".

Макс Кідрук. Де немає Бога. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

kyiveuromarathon

Цього разу автор роману, відомий своїми книжками дорожніх пригод та численними трилерами, взявся за більш важливу, гостросоціальну та психологічну тему. Адже люди не можуть існувати без співпраці, порозуміння та дотримання хоч якихось моральних норм. Але історії, коли всі правила забуваються і людина, опинившись на межі життя і смерті, стає твариною, хижаком чи жертвою, добре відомі історії літератури. Ось і новий роман Макса Кідрука – саме про життя на межі, де опинилися люди різних національностей, професій, а також доль. Об’єднав їх фатальний рейс, на якому опинилася і жінка з Рівного, яка летить з купою грошей до Дубаю, і баварський політик, і американський футболіст, і навіть кардинал. Рокові події в житті кожного з них, завдяки яким вони опинилися в одному літаку – чи то смерть дружини в російського пілота, замість якого мав летіти його колега, чи спізнення при пересадці на літак українки, – призвели до того, що виживати тепер доведеться разом. З урахуванням "національних особливостей" характеру кожного, в умовах, де, здавалося, "немає Бога". "Кардинал не наважився взятися за понівечені холодом руки Парамонова й торкнувся долонями передпліччя. - Я говоритиму англійською, а ви тією мовою, якою вас навча­ли молитися в дитинстві. Ну? - Нижня Єгорова губа затрусилася. Його не вчили молитися. - На хріна? - Я просто хочу, щоб ми помолилися. Разом. Це допоможе, от побачите".

Сергій Лоскот. Таємне завдання капітана Кепа. – Х.: Ранок, 2018

kyiveuromarathon

За сюжетом цієї казкової історії, суворий морський капітан Кеп – а насправді бувала в бувальцях річкова видра – отримує таємничого листа, в якому мешканці країни Щастя просять його знайти викрадене рубінове серце. Без якого, відповідно, життя у них стало сіре й нещасливе, і головному героєві будь-що треба перекваліфіковуватися у детективи. Щодо "ква" у попередній номінації йому одразу не щастить, оскільки перша ж підозрювана жаба у ставку нічого, крім комах, у своєму житті не чіпала, тож пригоди хвацького капітана тривають. І все у цій таємничій ситуацій казкове, вигадане і начебто несправжнє, як звичайнісінька курка, що принесла листа, удаючи з себе альбатроса, але подальші події розгортаються вже цілком серйозно і правдиво. За капітаном хтось стежить, сам він полює за сірим злодієм, поруч стається втеча води і засідка у прибережній корчмі, а все разом складається у чудову повість про нескореного романтика і героя, якого ніхто і ніщо не зупинить. "Видр гадки не мав, куди йти, тож постукав у перші-ліпші двері. І хоч над дверима, а точніше, трохи нижче та правіше, висіла багатозначна табличка "Стукайте – і вам відчинять", двері й не збиралися відчинятися. – Дивне місто з мешканцями-диваками, - пробурчав Кеп і постукав знову, але тепер уже рупором".

Елизавета Мельниченко. Инопланетная Рашка. - К.: Саммит-Книга, 2018

kyiveuromarathon

У цій сатирі на наше повсякдення злобний правитель Путкін, який керує неземною Рашкою, нападає на землян-українців. Контролюють його тіні з минулого – Ленін і Сталін, колами пекла проводить Іван Котляревський, а лідери європейських країн всіляко перед ним бігають. Таким чином, перед нами актуальний гротеск і антиутопія, а також захоплююча фантасмагорія з пригодами та інтригами, політичними диверсіями, війнами і несподіваними одкровеннями етнографічно-психологічного характеру. "Украинцы и рашкияне — очень разные народы, - інформують нас у романі. - Рашкиянскому правительству совершенно незачем учитывать опыт украинских революций. Современные украинцы — это прямые потомки древлян, диких лесных жителей, которые убили князя Игоря, когда тот достал их до печенок. Рашкияне — совсем другие. Рашка — это "страна рабов, страна господ". Утешить тебя могу только тем, что чилийское вино будут импортировать в Рашку при любом раскладе…"

Валентин Терлецький. Книга сили. Воля. – Л.: Кальварія, 2018

kyiveuromarathon

Інтрига у цьому романі затівається вже від самого початку, і читача одразу попереджають про містичні події, які відбувалися з автором під час збирання матеріалу для книги та спілкування з нащадками тих, хто зберігає таємницю Сили, тож читання, як застерігає автор, може супроводжуватись несподіваними ефектами. Насправді ж "Книга Сили" — це серія романів про джерела Сили. Художнє дослідження легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу, яке ґрунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Серед героїв першого роману серії "Книга Сили. Воля" не лише такі знакові імена, як Дмитро Байда-Вишневецький, Іван Підкова, Северин Наливайко, Самійло Кішка та інші, але й багато майже невідомих широкому загалу козаків та козацьких старшин. Що ж до самої загадкової Книги, про яку йдеться в романі, то автор не дає однозначної відповіді, бачив він її, чи ні. "Ми всі тоді щось бачили, щось чули, щось думали, - зауважує він. - Книга, безперечно, існує, але в руки стороннім її не дають. Я знаю, де вона перебувала на момент початку роботи над цим твором. Але говорити про це мені поки що не дозволено".

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>