112.ua

Не так давно закінчився (зарубіжний інтерес до українського мистецтва, - ред.). Закінчилося все, як не дивно, коли почалася Революція. Пішов сильний спад. Хоча мені завжди здавалося, що якщо війна, якщо Чорнобиль, для мистецтва це "добре", в лапках, звичайно, катаклізми - це погано. А так, інтерес, загострення – це було завжди. Коли американці розбомбили Югославію, у кожній галереї в Нью-Йорку був югославський художник, це було як must have. І дивно, що з Помаранчевої революції не було такого шаленого сплеску. Напевно, люди втомилися від мистецтва, яке базується на якихось трагедіях.

Новини за темою: Австралійський художник намалював мурал у Чорнобилі

Ми знаємо, що self-identity, сексуальна ідентифікація та політичні маніфестації – це три кити, які тримають мистецтво.

...

Коли почалася війна, життя трохи притихло. Воно в принципі майже зовсім зупинилося. У нас було дуже багато культурних контактів з Росією, на жаль, практично всі обламалися. І дуже шкода. Ті люди, які були нашими контактами в художньому світі, вони в принципі від війни дуже далекі.

...

Була створена інфраструктура, яку обрубали, і тепер вона починає з'являтися сама практично з нуля.

Зараз практично нічого не відбувається, тому що всі кинулися в політику.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

Новини за темою: Український художник Давид Чічкан - гість ток-шоу "Люди. Hard Talk". Випуск від 07.06.2016