Ліхтарник, праля, доглядач годинників: 24 професії, які скоро зникнуть

Протягом двох місяців фотографи AFP (Agence France-Presse) розшукували і фотографували людей рідкісних професій – ліхтарника, вуличного клерка, оператора ліфта, рикші або орача. Під тиском автоматизації, дешевого масового виробництва, інших технологічних і соціальних змін безліч професій опинилися на межі зникнення

Ліхтарник, праля, доглядач годинників: 24 професії, які скоро зникнуть
AFP

Протягом двох місяців фотографи AFP (Agence France-Presse) розшукували і фотографували людей рідкісних професій – ліхтарника, вуличного клерка, оператора ліфта, рикші або орача. Під тиском автоматизації, дешевого масового виробництва, інших технологічних і соціальних змін безліч професій опинилися на межі зникнення

Оригінал на сторінці The Atlantic

AFP

1. Іейн Белл, інженер-ліхтарник з компанії British Gas, обстежує газовий ліхтар у Вестмінстері в центрі Лондона 24 квітня 2018. 1,5 тисяч газових ліхтарів (вік деяких досягає 200 років) продовжують запалюватися в потаємних місцях британської столиці. Їх обслуговує вручну команда з п'яти чоловік, якою керує інженер Іейн Белл.

AFP

2. 65-річний Мохаммад Ашгар, рикша, позує поруч зі своїм візком в Калькутті 21 квітня 2018. Один з основних видів транспорту в XIX столітті, рикша, яку тягне за собою візник, в Індії зараз зустрічається тільки в Калькутті, так як в інших місцях її оголосили поза законом. Місцевий Союз рикш налічує 3 тисячі представників цієї професії. Союз успішно чинив опір усім спробам заборонити такий заробіток, організовуючи масові протести.

AFP

Рикша перевозить пасажирів у Калькутті, Індія.
 

3. Ву Чи Кай показує, як зробити неонову вивіску у час інтерв'ю AFP у Гонконгу 16 квітня 2018 року.

AFP

Ву Чи Кай - один з останніх майстрів виробництва неонових вивісок у Гонконгу, місті, де ніколи не буває по-справжньому темно через мільйони вогнів, що горять круглі добу.

AFP

4. Мохаммад Джойнал, бангладешський чистильник вух, позує для фотографії на вулиці по дорозі до своїх пацієнтів, чиї вуха мають потребу в чищенні (Дакка, 24 квітня 2018 року). Масове виробництво дешевих і доступних ватних паличок підірвало дохід бангладешських чистильників вух, типових учасників вуличного життя у цій густонаселеній південноазіатській країні.

AFP

5. Болгарський палітурник Калін Даскалов, також відомий як Стопен, працює над обкладинкою нової книжки у своїй майстерні в Софії 24 квітня 2018 року.

AFP

Даскалов робить книги і журнали, використовуючи традиційні методи палітурної справи.

AFP

6. 43-річний орач Карлос Акоста працює в полі з запряженим волом в селі Сан-Хосе-де-Сорогуара в 20 кілометрах від Тегусігальпи, Гондурас, 16 квітня 2018.

AFP

7. Саєд Ахмед, 50-річний індійський власник типографського друкованого преса, позує у своєму магазині в старих кварталах Нью-Делі 23 квітня 2018 року. За словами Ахмеда, в Нью-Делі залишилося лише п'ятеро таких же операторів друкованих пресів, а сам він - останній в родині продовжувач цієї традиції. Цей механізм має походження від першого книгопечатного верстата, винайденого Іоганном Гутенбергом в середині XVI століття. Він широко використовувався аж до XX століття для друку книг та газет. Сьогодні це мистецтво вимирає, йго витісняють цифрові конкуренти.
8. Денніс Рендалл, "начальник двору" балтиморських арабберів з Фремонт-Авеню (араббери - вуличні торговці, які продають свої товари з яскраво прикрашених кінних возів), запрягає коня в Балтіморі, Меріленд, 13 квітня 2018. Рендалл – єдиний "начальник двору" в Балтіморі, і в його обов'язки входить догляд за тваринами торговців. Крім того, він допомагає їм підготуватися до робочого дня. 
 
 
Колись арабберів часто можна було побачити на американському східному узбережжі, а зараз лише кілька людей все ще роз'їжджають по вулицях Балтімора, криками привертаючи увагу покупців.
 
9. Маріо Олаво Кампанья, 36-річний власник відеопрокату, позує для фотографії в своєму магазинчику в районі Лапа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, 20 квітня 2018. Два роки тому Маріо купив магазин у свого роботодавця, помітивши, що потреби "низів" середнього класу, особливо літніх людей, не задовольняються. Вони не встигають пристосовуватися до просунутих технологій, а тому прислухаються до його порад при виборі фільмів.
 
 
11. Японський майстер татамі Хіроші Янаї працює над татамі у своїй майстерні в Токіо 19 квітня 2018 року.
 
 
Янаї – один з небагатьох ремісників, які все ще роблять мати татамі вручну: попит на них в Японії знижується, а роботу починають виконувати китайські верстати.
 
 
12. Уругвайський доглядач годинників Абдель Гаффар, уроджений Рауль Амараль. 
 
 
Він працює з годинником у кафедральному соборі Монтевідео 18 квітня 2018.
 
 
13. 66-річний мексиканський реставратор фотографій Сальвадор Алехандро Казас працює аерографом у своїй майстерні в Мехіко, 21 квітня 2018. Мона Казас – один з чотирьох ретушерів, які все ще працюють в історичному центрі Мехіко.
 
 
14. Болгарка Весела Драганова, спеціаліст з ремонту фотоапаратів, 24 квітня 2018 року тримає аналогову камеру у своїй невеликій майстерні з ремонту фотокамер в Софії. Драганова ремонтує камери вже 48 років. Вона є одним з останніх фахівців, які ремонтують аналогові камери в Болгарії.
 
 
 
15. Родріго Бенавідес, 58-річний венесуельський фахівець з проявлення фотографій працює у своїй темній кімнаті в Каракасі 19 квітня 2018 року.
 
 
16. Канделарія Пінілла, вуличний клерк, позує в Боготі 9 квітня 2018.
 
 
Вуличні клерки – експерти щодо заповнення різних документів, наприклад, форм податку на майно, податку на транспортний засіб, утриманого податку та прибуткового податку. До того ж вони пишуть клопотання, заяви під присягою і навіть листи.
 
 
17. 70-річний Ненан Йованов бризкає духами на клієнтку в Белграді в своєму парфумерному магазині, який існує ось уже 64 роки (Сербія, 19 квітня 2018). Ненан буквально виріс в цьому магазині, що нагадує "капсулу часу", ставши представником третього покоління, яке займається цим сімейним бізнесом. Ненан каже: "Раніше в Белграді було 23 парфумерних магазини на зразок цього, а зараз я залишився один".
 
 
18. 60-річний Ділсон Лопез Сантана, оператор ліфта, стоїть у дверях ліфта в Культурному центрі банку Бразилії (CCBB) у центрі Ріо-де-Жанейро, 18 квітня 2018. Ділсон, житель трущобного передмістя Кантагало, працює в CCBB вже 25 років. Крім того, він марафонець-любитель і танцюрист.
 
 
Всі ці 25 років він ніс кращі плоди культури міста відвідувачам, не упускаючи жодного шансу запропонувати їм відвідати художні галереї, театри і бібліотеки.
 
 
19. Ключних справ майстер в Пекіні 20 квітня 2018 року.
 
 
 
20. Хосе Девід Фаррієр, 44-річний виробник цегли, позує на території цегельного заводу у Арменії (Сальвадор) 26 квітня 2018 року. 

 
21. 70-річний Драган Драгас ремонтує годинники у своїй 50-річній майстерні з ремонту годинників в Белграді 23 квітня 2018 року. Драгана навчив майстерності виготовлення годинників батько, який відкрив цей магазин в 1956 році.
 
22. 74-річна еквадорська праля Делія Велос в муніципальній пральні району Ерміта в Кіто, Еквадор, 5 березня 2018.
 
 
Велос працює пралею вже більше 50 років, отримуючи приблизно чотири долари в день.
 
 
23. Французький кіномеханік Бенджамін Луїс перевіряє зображення, яке з'явилося в 35-міліметровому кінопроекторі в кінотеатрі Louxor в Парижі 19 квітня 2018 року.
 
 
24. Фабіо Гарнеро, один з останніх гномоністів (майстрів сонячних годинників) в Італії, позує для фотографії в маєтку епохи Ренесансу, де він відновлює старий сонячний годинник (17 квітня 2018, Салуццо неподалік від Туріна). Гарнеро – один з останніх таких майстрів в Італії: він використовує традиційні технології. Він проводить чимало часу, каталогізуючи і реставруючи старі сонячні годинники в Італії і по всій Європі.
 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...