Ліхтарник, праля, доглядач годинників: 24 професії, які скоро зникнуть

Протягом двох місяців фотографи AFP (Agence France-Presse) розшукували і фотографували людей рідкісних професій – ліхтарника, вуличного клерка, оператора ліфта, рикші або орача. Під тиском автоматизації, дешевого масового виробництва, інших технологічних і соціальних змін безліч професій опинилися на межі зникнення

Ліхтарник, праля, доглядач годинників: 24 професії, які скоро зникнуть
AFP

Протягом двох місяців фотографи AFP (Agence France-Presse) розшукували і фотографували людей рідкісних професій – ліхтарника, вуличного клерка, оператора ліфта, рикші або орача. Під тиском автоматизації, дешевого масового виробництва, інших технологічних і соціальних змін безліч професій опинилися на межі зникнення

Оригінал на сторінці The Atlantic

AFP

1. Іейн Белл, інженер-ліхтарник з компанії British Gas, обстежує газовий ліхтар у Вестмінстері в центрі Лондона 24 квітня 2018. 1,5 тисяч газових ліхтарів (вік деяких досягає 200 років) продовжують запалюватися в потаємних місцях британської столиці. Їх обслуговує вручну команда з п'яти чоловік, якою керує інженер Іейн Белл.

AFP

2. 65-річний Мохаммад Ашгар, рикша, позує поруч зі своїм візком в Калькутті 21 квітня 2018. Один з основних видів транспорту в XIX столітті, рикша, яку тягне за собою візник, в Індії зараз зустрічається тільки в Калькутті, так як в інших місцях її оголосили поза законом. Місцевий Союз рикш налічує 3 тисячі представників цієї професії. Союз успішно чинив опір усім спробам заборонити такий заробіток, організовуючи масові протести.

AFP

Рикша перевозить пасажирів у Калькутті, Індія.
 
AFP

3. Ву Чи Кай показує, як зробити неонову вивіску у час інтерв'ю AFP у Гонконгу 16 квітня 2018 року.

AFP

Ву Чи Кай - один з останніх майстрів виробництва неонових вивісок у Гонконгу, місті, де ніколи не буває по-справжньому темно через мільйони вогнів, що горять круглі добу.

AFP

4. Мохаммад Джойнал, бангладешський чистильник вух, позує для фотографії на вулиці по дорозі до своїх пацієнтів, чиї вуха мають потребу в чищенні (Дакка, 24 квітня 2018 року). Масове виробництво дешевих і доступних ватних паличок підірвало дохід бангладешських чистильників вух, типових учасників вуличного життя у цій густонаселеній південноазіатській країні.

AFP

5. Болгарський палітурник Калін Даскалов, також відомий як Стопен, працює над обкладинкою нової книжки у своїй майстерні в Софії 24 квітня 2018 року.

AFP

Даскалов робить книги і журнали, використовуючи традиційні методи палітурної справи.

AFP

6. 43-річний орач Карлос Акоста працює в полі з запряженим волом в селі Сан-Хосе-де-Сорогуара в 20 кілометрах від Тегусігальпи, Гондурас, 16 квітня 2018.

AFP

7. Саєд Ахмед, 50-річний індійський власник типографського друкованого преса, позує у своєму магазині в старих кварталах Нью-Делі 23 квітня 2018 року. За словами Ахмеда, в Нью-Делі залишилося лише п'ятеро таких же операторів друкованих пресів, а сам він - останній в родині продовжувач цієї традиції. Цей механізм має походження від першого книгопечатного верстата, винайденого Іоганном Гутенбергом в середині XVI століття. Він широко використовувався аж до XX століття для друку книг та газет. Сьогодні це мистецтво вимирає, йго витісняють цифрові конкуренти.
AFP

8. Денніс Рендалл, "начальник двору" балтиморських арабберів з Фремонт-Авеню (араббери - вуличні торговці, які продають свої товари з яскраво прикрашених кінних возів), запрягає коня в Балтіморі, Меріленд, 13 квітня 2018. Рендалл – єдиний "начальник двору" в Балтіморі, і в його обов'язки входить догляд за тваринами торговців. Крім того, він допомагає їм підготуватися до робочого дня. 
 
AFP

 
Колись арабберів часто можна було побачити на американському східному узбережжі, а зараз лише кілька людей все ще роз'їжджають по вулицях Балтімора, криками привертаючи увагу покупців.
 
AFP

9. Маріо Олаво Кампанья, 36-річний власник відеопрокату, позує для фотографії в своєму магазинчику в районі Лапа в Ріо-де-Жанейро, Бразилія, 20 квітня 2018. Два роки тому Маріо купив магазин у свого роботодавця, помітивши, що потреби "низів" середнього класу, особливо літніх людей, не задовольняються. Вони не встигають пристосовуватися до просунутих технологій, а тому прислухаються до його порад при виборі фільмів.
 
AFP

 
11. Японський майстер татамі Хіроші Янаї працює над татамі у своїй майстерні в Токіо 19 квітня 2018 року.
 
AFP

AFP

 
Янаї – один з небагатьох ремісників, які все ще роблять мати татамі вручну: попит на них в Японії знижується, а роботу починають виконувати китайські верстати.
 
AFP

 
12. Уругвайський доглядач годинників Абдель Гаффар, уроджений Рауль Амараль. 
 
AFP

 
Він працює з годинником у кафедральному соборі Монтевідео 18 квітня 2018.
 
AFP

 
13. 66-річний мексиканський реставратор фотографій Сальвадор Алехандро Казас працює аерографом у своїй майстерні в Мехіко, 21 квітня 2018. Мона Казас – один з чотирьох ретушерів, які все ще працюють в історичному центрі Мехіко.
 
AFP

 
14. Болгарка Весела Драганова, спеціаліст з ремонту фотоапаратів, 24 квітня 2018 року тримає аналогову камеру у своїй невеликій майстерні з ремонту фотокамер в Софії. Драганова ремонтує камери вже 48 років. Вона є одним з останніх фахівців, які ремонтують аналогові камери в Болгарії.
 
AFP

 
AFP

 
15. Родріго Бенавідес, 58-річний венесуельський фахівець з проявлення фотографій працює у своїй темній кімнаті в Каракасі 19 квітня 2018 року.
 
AFP

 
16. Канделарія Пінілла, вуличний клерк, позує в Боготі 9 квітня 2018.
 
AFP

 
Вуличні клерки – експерти щодо заповнення різних документів, наприклад, форм податку на майно, податку на транспортний засіб, утриманого податку та прибуткового податку. До того ж вони пишуть клопотання, заяви під присягою і навіть листи.
 
AFP

 
17. 70-річний Ненан Йованов бризкає духами на клієнтку в Белграді в своєму парфумерному магазині, який існує ось уже 64 роки (Сербія, 19 квітня 2018). Ненан буквально виріс в цьому магазині, що нагадує "капсулу часу", ставши представником третього покоління, яке займається цим сімейним бізнесом. Ненан каже: "Раніше в Белграді було 23 парфумерних магазини на зразок цього, а зараз я залишився один".
 
AFP

 
18. 60-річний Ділсон Лопез Сантана, оператор ліфта, стоїть у дверях ліфта в Культурному центрі банку Бразилії (CCBB) у центрі Ріо-де-Жанейро, 18 квітня 2018. Ділсон, житель трущобного передмістя Кантагало, працює в CCBB вже 25 років. Крім того, він марафонець-любитель і танцюрист.
 
AFP

 
Всі ці 25 років він ніс кращі плоди культури міста відвідувачам, не упускаючи жодного шансу запропонувати їм відвідати художні галереї, театри і бібліотеки.
 
AFP

 
19. Ключних справ майстер в Пекіні 20 квітня 2018 року.
 
AFP

 
AFP

 
20. Хосе Девід Фаррієр, 44-річний виробник цегли, позує на території цегельного заводу у Арменії (Сальвадор) 26 квітня 2018 року. 

AFP

 
21. 70-річний Драган Драгас ремонтує годинники у своїй 50-річній майстерні з ремонту годинників в Белграді 23 квітня 2018 року. Драгана навчив майстерності виготовлення годинників батько, який відкрив цей магазин в 1956 році.
 
AFP

22. 74-річна еквадорська праля Делія Велос в муніципальній пральні району Ерміта в Кіто, Еквадор, 5 березня 2018.
 
AFP

 
Велос працює пралею вже більше 50 років, отримуючи приблизно чотири долари в день.
 
AFP

 
23. Французький кіномеханік Бенджамін Луїс перевіряє зображення, яке з'явилося в 35-міліметровому кінопроекторі в кінотеатрі Louxor в Парижі 19 квітня 2018 року.
 
AFP

 
24. Фабіо Гарнеро, один з останніх гномоністів (майстрів сонячних годинників) в Італії, позує для фотографії в маєтку епохи Ренесансу, де він відновлює старий сонячний годинник (17 квітня 2018, Салуццо неподалік від Туріна). Гарнеро – один з останніх таких майстрів в Італії: він використовує традиційні технології. Він проводить чимало часу, каталогізуючи і реставруючи старі сонячні годинники в Італії і по всій Європі.
 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів