112.ua

В останній день зими новину про оренду гравця київського "Динамо" Жуніора Мораеса пристойно здивувала, адже не було жодних передумов для цього. Вчора Мораес зібрав прес-конференцію, де відповів абсолютно на всі запитання, а я поділюся з вами висновками.

Зрозуміло, що такі зустрічі більше емоційні, подібно до зустрічі хороших друзів, які розуміють, що більше так посидіти можливості може і не бути. Але я пропоную відкинути емоції, а також особисті симпатії або антипатії до гравця, а взяти лише за основу холодний розрахунок і ділову складову угоди. Схоже, ми стали свідками непоганого менеджерського ходу від київського клубу. Бо від цієї оренди одні плюси. Давайте рахувати, встигайте загинати пальці, як то кажуть.

Новини за темою: Футбол: Форвард "Динамо" Мораєс перебрався до Китаю

Мораес має діючу дискваліфікацію на цілих п'ять матчів чемпіонату України. Дискваліфікація сувора і, за його власним визнанням, несподівана. Це означає, що до середини квітня київський клуб не міг розраховувати на свого футболіста, тобто він не грав і так. За півтора місяці простою довелося б платити зарплату. Раніше президента клубу подібний хід навряд чи б збентежив, тепер же часи змінилися. Тому віддати в оренду дискваліфікованого гравця дуже навіть раціонально. Це перше. Друге, на турнірні перспективи відхід бразильця не позначиться, хоча б з тієї простої причини, що відіграти гандикап "Шахтаря" практично нереально, а програти боротьбу "Зорі" теж буде неймовірно складно, що й показав початок весняної частини чемпіонату. Для подібної мети вистачить і тих, хто є в наявності клубу прямо зараз.

Оренда Мораеса ще й відкриває більше можливостей проявити себе молодим Бесєдіну та Яремчуку. Такі рішення дуже популярні в НБА, коли більш зіркового, але вікового гравця відпускають, для того щоб отримати можливість розвивати молодь на його позиції. Чи варто говорити про те, що сьогодні, коли чемпіонат фактично програно, є ідеальний час для цього самого розвитку. Тут усі можливості для Реброва, головне, щоб він впорався з подібними можливостями і використовував з толком відведений час до кінця сезону. У будь-якому випадку, менеджмент орендою Мораеса дає таку можливість тренеру. Це три.

Найбільше в цій історії мене цікавила тема грошей. Все-таки китайці за два останніх роки привчили всіх вболівальників футболу до великих витрат, і хотілося почути цифри цієї угоди. На моє пряме запитання Мораес не відповів, сказав лише, що отримав надбавку до зарплати, а клуб на оренді теж заробив. Бразильський "Globo" вказує, що піврічна оренда гравця "Динамо" обійдеться для "Тяньцзінь Цюаньцзянь" в 2,1 млн євро. Зарплату гравця на час оренди (не менше півмільйона євро) теж платить китайський клуб. Отже, це під три мільйони чистого профіту за півроку, цілком непогано. Варто підкреслити, що йдеться про оренду, можна буде заробити і на продажу. Враховуючи, що Мораес учора проводив прощальну конференцію, є висока ймовірність того, що в табір "Динамо" він не повернеться, особливо якщо справи в Китаї підуть добре. Фінансова складова – це, без сумніву, четвертий плюс цієї угоди.

Що ми маємо на виході – київське "Динамо" нарешті подорослішало і стало здійснювати якісні трансфери. Продаж Драговича за максимально можливі гроші, оренда дискваліфікованого Мораеса грошовим китайцям – це ті ходи, яких ми чекали від клубу давно. Зараз ще напрошується продаж за правильні гроші Андрія Ярмоленка влітку. Якщо ми побачимо щось подібне в наступне трансферне вікно, то будуть усі підстави говорити про те, що київський клуб змінює стратегію і буде прагнути бути ефективним не тільки на полі, а й поза його межами. А там і робота із залучення публіки на стадіон, і нарощування фан-бази, і широкий продаж клубної атрибутики. "Динамо" є куди рости і розвиватися, а рішення щодо Мораеса - хороший сигнал того, що в клубі нарешті почалися зміни.

Сергій Забуранний

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.