Джек Ма, засновник Alibaba
Reuters

Оригінал на сторінці Романа Комизи в Facebook

Очевидним є те, що Китай вже явно переріс той стан, коли, згідно із загальноприйнятим стереотипом, його було прийнято розглядати виключно як "світову фабрику". Зараз найбільші китайські компанії - це вже не сировинні або промислові гіганти, засновані державою. Сьогодні на перший план виходять приватні хайтек-компанії, ринкова капіталізація яких все ближче підтягується до вартості найбільших у світі корпорацій, які знаходяться у США.

При грубому порівнянні з американськими компаніями, що працюють в аналогічному сегменті, можна розглянути такі аналогії.

Tencent володіє найбільшою соціальною платформою в Китаї WeChat. Ринкова капіталізація - 550 млрд дол. Американський аналог – Facebook з капіталізацією в 552,92 млрд дол.

Alibaba - китайський гігант електронної комерції і найбільший оператор сервісів хмарних обчислень. Ринкова капіталізація - 483 млрд дол. Аналог у США – Amazon, капіталізація якого 689,05 млрд дол.

Новини за темою: Як Китай переходить до збалансованого економічного зростання

Baidu - найбільший пошуковий механізм лідер у сфері технологій штучного інтелекту в Китаї. Ринкова капіталізація - 81 млрд дол. Американський аналог – Alphabet з капіталізацією в 773,02 млрд дол.

Xiaomi - китайський розробник смартфонів. Ринкова капіталізація - 50 млрд дол. Аналог у США – Apple, капіталізація якого становить 824,06 млрд дол.

З відкритих джерел

Роман Комиза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.