Київські канікули і неправильний Париж: Топ-5 книг червня

Основним сюжетом усіх "червневих" книжок цього огляду є невпинний рух – чи то вглиб часу, а чи вздовж полиць супермаркету. У будь-якому разі карколомні пригоди і психологічна напруга гарантовані навіть, якщо це подорож у професійні нетрі копірайтингу

Київські канікули і неправильний Париж: Топ-5 книг червня
Фото з відкритих джерел

Ігор Бондар-Терещенко

поет, драматург, арт-критик

Основним сюжетом усіх "червневих" книжок цього огляду є невпинний рух – чи то вглиб часу, а чи вздовж полиць супермаркету. У будь-якому разі карколомні пригоди і психологічна напруга гарантовані навіть, якщо це подорож у професійні нетрі копірайтингу

Жуль Верн. Париж двадцятого століття. – К.: Видавництво Жупанського, 2018

Фото з відкритих джерел

Крім величезної кількості романів, у творчому доробку цього видатного французького письменника, засновника жанру наукової фантастики, 108 передбачень, 98 з яких на сьогодні збулися. Утім, цей роман – єдиний, в якому нема захоплення науковими відкриттями, натомість майбутня індустріалізація світу викликає скепсис і тривогу. Париж 1960-х років у цьому романі-антиутопії позбавлений звичної романтики, свободи творчості, радості та натхнення, будучи занадто механістичним, раціоналізованим і бездуховним. Також цікава історія рукопису роману. До 1989 року його вважали втраченим, аж до того моменту, коли він знайшовся у родинному сейфі, виявлений праправнуком Жуля Верна. Вперше роман, написаний у 1863 році, був опублікований у 1994 році.

Ноа Гоулі. За мить до падіння. – Х.: Віват, 2018

Фото з відкритих джерел

Цей захоплюючий бестселер від автора, який подарував нам серіали "Фарго" і "Легіон" – по суті, історія про те, кого фатум обирає для з’ясування правди. З одного боку, головний герой – богемний художник, пияк і гультяй – сам ходяча проблема. Але кожен з компанії, в яку він потрапляє у літаку – родини медіа-магната і фінансиста з Волл-Стріт – так само має темні сторінки свого життя. Тож після катастрофи, якої зазнав літак, і в результаті герой-художник залишився з дитиною однієї з родин, слідству важко визначити, що це було. Аварія, теракт чи особиста помста когось з пасажирів? Адже справді, чому літак зазнав аварії серед білого дня? Хто насправді були ці люди на борту? Щоб відповісти на ці питання, автор вводить кілька паралельних сюжетних ліній. В одній ФБР веде розслідування, агентство з безпеки збирає уламки; в другій - преса шукає винних, і підозра відразу падає на художника, який намалював картину з падінням літака безпосередньо до трагедії. Паралельно читачеві розкривають темні історії з життя пасажирів, які змушують подивитися на трагедію під іншим кутом, тож фінал приголомшує не лише тому, що виявляють справжнього вбивцю.

Наталя Тисовська. Київські канікули. - К.: Нора-Друк, 2018

Фото з відкритих джерел

Історія, яка трапилася з героїнею цього роману, може стати сюжетом гарячого трилеру вкупі з психологічним бойовиком. Хоча починалося все доволі буденно. Приїхавши на стажування до Києва з далекої Міннесоти, юна аспірантка на ім’я Дженні стала жертвою не лише пограбування в метро (поцупили гаманець з грошима і адресою установи), але й опинилася в результаті карколомних подій у полоні. У заґратований заміський будинок доля підкинула їй також посестру-заручницю, але самої лише рішучості та мужності характеру (яких героїня, до того ж, не мала), наразі було недостатньо. Утім, спробувати ніколи не буває зайве, хоч пастки трапляються на кожному кроці, і навіть біля рідного посольства. "Поки я слухняно їхала за Максом туди, куди він мене віз, у голові склалося два плюс два: в наплічнику, який у мене відібрали ще в день викрадення, лишився мій паспорт. Коли ми з Лідою втекли, викрадачі цілком логічно припустили, що в скруті я передусім звернуся в посольство: без документів куди ще мені податися в чужій країні? Цікаво: Ліду вони теж шукають? Чи схопили ще вночі? Не хотілося про таке навіть думати". 

Майк Вікінг. Маленька книга люке. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

Фото з відкритих джерел

Автор цієї книги працює в Інституті дослідження щастя в Копенгагені, але питання, на які він намагається дати відповідь, насправді цікавлять майже кожну людину в цьому світі. Отже, що таке щастя? З розділів книги з назвою "Гроші", "Здоров'я", "Доброта", "Довіра" потроху складається мозаїка цього химерного явища, але найбільш цікаві "живі" розповіді автора про його пошуки. Адже де б він не був, скрізь прагне зрозуміти, що таке щастя, добробут, задоволення життям. "Отже, яким є  спільний знаменник для найщасливіших людей на планеті? – запитує автор перед тим, як відповісти на всі питання про щастя. - Чого ми навчимося, якщо уважно подивимося на найщасливіші країни світу? Що ми можемо зробити, аби самим почуватися щасливішими? Це питання, на які дає відповіді, власне, ця книга: тут розкриваються секрети найщасливіших народів та погляди на добро, яке існує у світі. Тож гайда разом на пошуки скарбів!"

Денис Каплунов. Нейрокопірайтинг. – Х.: Фабула, 2018

Фото з відкритих джерел

Автор цієї корисної книжки недаремно називає її "чарівною валізкою", адже для копірайтера це справжня енциклопедія професійних знань, запропонована, як-то кажуть, з перших рук. З одного боку, це, звісно, чудовий посібник для того, хто опановує мистецтво писати рекламні тексти. Збірка правил (чітких, але не догматичних), різного (фахового) кшталту порад, нотаток, зауважень, а також робочих (дотепних і доречних) епізодів з практики самого автора. Наприклад, як відбувалась робота за замовленням "Лабораторії Касперського" – круто, чи не так? При цьому важливим у посібнику є не лише захоплення авторськими практиками, випадками і перемогами, а спрямованість на розвиток власного чуття в читача. А також можливості тут-таки застосувати прийоми копірайтингу з огляду на психологію клієнта. Це чуття, як переконує автор, обов’язково з’явиться, варто лише кинути око на самі лише назви розділів. Наприклад, "Товщина тексту, призначеного продавати", "Шалений передзаголовок", "Написання запитаннями", "Піддражнювання і передражнювання", "Смак і запах тексту" і навіть "Техніка Джеймса Бонда". Насправді все це працює, і доволі просто. "Одну сторінку ви завершуєте абзацом, що містить лише кілька слів, які підштовхують до переходу на наступну сторінку, - ділиться досвідом автор. - Ці слова закінчуйте двокрапкою, щоб підказати читачеві: продовження думки на наступній сто­рінці. Варіантів таких виразів багато, наприклад: "І от як це може бути". Як саме це буває, краще дізнатися з самої книжки.

Ігор Бондар-Терещенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів