Київ сьогодні заслуговує більшого

"Єдине, що люди знають про Україну, — це Чорнобиль і війна. Євробачення — це щось хороше в Україні. Київ схожий на європейську Індію. Він містичний і непередбачуваний, його енергетика хаотична"

Київ сьогодні заслуговує більшого

The Guardian

Сайт британської газети

"Єдине, що люди знають про Україну, — це Чорнобиль і війна. Євробачення — це щось хороше в Україні. Київ схожий на європейську Індію. Він містичний і непередбачуваний, його енергетика хаотична"

Оригінал на сайті The Guardian

Київ сяє і виблискує, коли весняне сонце відбивається в позолочених банях церков у стилі бароко. Снігові береги починають танути; плечі опускаються й обличчя пом'якшуються. Місто і його люди виглядають оновленими.

Можливо, репутація Києва визначається політичною нестабільністю (під час протестної революції на Майдані взимку 2013-2014 років), але сьогоднішні гості навряд чи її побачать. Замість цього місто пропонує туристам смак барного життя, унікальний, пом'якшений — принаймні, цього тижня, — з присмаком кітчу Євробачення.

Новини за темою

Кількість гостей в Україні ніколи не було величезною (у 2013 році там побували 81 тисяча британців), але Київ заслуговує більшого і сподівається, що конкурс Євробачення знову пробудить інтерес, а дешеві рейси Ryanair з Станстеда (починаючи з жовтня) залучать більше британських туристів. Але що дійсно може збільшити кількість відвідувачів, так це творча гострота міста: жваве експериментальне мистецтво, нічне життя, аутсайдерська атмосфера.

У суботу ввечері Alchemist Bar на вулиці Шота Руставелі оголошує про себе гітарним саунд-чеком. Ми слідуємо за шумом у підвал, де людина з борідкою ходить по сцені, налаштовуючи гітару. Сьогодні виступає група The Good, The Bad і The Ugly, вони почнуть з каверу на Return to Sender. Це іронічний початок, але він підніме натовп, в основному, у вінтажному одягу. За дешевими ретро-коктейлями (3,50 фунта) ми говоримо про склад нового київського фестивалю Atlas Weekend у червні. Цьогоріч британські виконавці Nothing But Thieves і The Prodigy будуть грати з місцевими групами, такими як The Hardkiss та Pianoboy.

"Київ не так часто відвідують поп-зірки, тому ми намагаємося зосередитися на наших власних виконавцях, таких як Dakh Daughters (авангардна жіноча група, яка складається з семи учасниць; грала для протестувальників на Майдані, виступить на Atlas Weekend)", — каже Богдан, теж музикант.

"Це одне із кращих міст для техно- й андеграунд-вечірок", — додає його друг Павло.

Наступного ранку книгарня-кафе "Хармс" у дворі на вулиці Володимирській переповнена людьми, які перебирають старі платівки. На полицях — вінтажні камери, на стінах — абстрактні фотографії Polaroid. Я розмовляю з парою за сусіднім столом, вони шанувальники Pianoboy (справжнє ім'я Дмитро Шуров), місцевого композитора і музиканта.

Новини за темою

Пізніше ми з Шуровим замовляємо чай у своєму улюбленому кафе "На Станіславського". Це людне, богемне місце з килимками на підлозі та іронічним мистецтвом на стінах. Шуров каже, що культура — це одна з тих небагатьох сфер в Україні, яка не переживає кризу, і що музикантам довіряють більше, ніж політикам. "Так не повинно бути: це боляче".

Він також вважає Євробачення позитивною силою: "Єдине, що люди знають про Україну, — це Чорнобиль і війна. Євробачення — це щось хороше в Україні. Київ схожий на європейську Індію. Він містичний і непередбачуваний, його енергетика хаотична. Приховані таланти всюди. У нас є молоді люди, які дивляться за межі, живучи в безладному місці і намагаючись справлятися з війною та революцією. Незважаючи на все, це чудове місто, де люди можуть творити".

Сидячи в богемному кафе, важко не розділяти оптимізм Шурова. Нехай сюди приїде більше людей.

Керолін Іден

Переклад ИноСМИ

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...