Инфоцентр СНБО

Кремль продовжує готуватися до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, а й іншим державам Центральної і Східної Європи, також це може призвести до остаточної втрати незалежності країн, що нині перебувають в кремлівській орбіті.

Так, указом Путіна з 1 липня цього року збільшено частину військовослужбовців російських Збройних сил, яка становитиме майже 1,9 млн осіб. Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ, курсанти яких залучаються до ведення бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської області, до державного кордону України, вже розгорнуто наземне угруповання Збройних сил РФ, яке включає до 50 тис. військовослужбовців, не рахуючи бойовиків 1-го і 2-го армійських корпусів на тимчасово окупованій території Донбасу.

Новини за темою: Литва допускає можливість провокацій під час військових навчань Росії і Білорусі цієї осені

Командування ЗС РФ підтримує постійну готовність до застосування підрозділів угруповання "Північ", розгорнуті на півночі окупованого Криму. На півострові розміщено наступальне озброєння, в тому числі ракети, які можуть нести ядерні бойові частини. Триває публічно анонсоване збільшення чисельності 1-го і 2-го армійських корпусів окупованого Донбасу — з 35 до 50 тис. осіб. Здійснюється гучна інформаційна кампанія щодо набору особового складу, яка, на думку експертів, має замаскувати перекидання на Донбас кадрових військовослужбовців і найманців з Росії.

Вздовж кордонів з Україною розгортаються три нові дивізії. Це 3-тя, 144-та і 150-та, що є з’єднаними у складі додатково розгорнутих упродовж останніх років трьох армій — першої гвардійської танкової, 20-ї і 8-ї загальновійськових армій. Таке потужне військове угруповання має виключно наступальний характер.

У разі прийняття Москвою політичного рішення щодо розширення масштабів збройної агресії проти України 1-й і 2-й армійські корпуси вестимуть наступальні дії, після їхнього перегрупування та посилення російськими регулярними військами.

Російські підрозділи, дислоковані поблизу державного кордону, спроможні протягом 2-3 годин вторгнутися на територію нашої держави. Готується до війни і військово-промисловий комплекс (ВПК) Росії.

Новини за темою: НАТО шукає статистів на ролі росіян для навчань зі стрільби

ВПК Росії переведено на посилений графік роботи, деякі з нього працюють у трьохзміновому режимі до виконання замовлень Міноборони Росії, залучаються підприємства, що раніше не входили до складу російського ВПК.

Військово-політичне керівництво РФ приділяє увагу заходам з підвищення бойової готовності підрозділів ЗС, які тривають майже безперервно. На всіх військових полігонах від Калінінграду до Владивостока на постійній основі здійснюються заходи бойової підготовки.

Тільки упродовж березня-квітня цього року в Західному військовому окрузі проведено низку командно-штабних навчань, у яких залучено до 45 тис. військовослужбовців і відпрацьовано тактичні прийоми захоплення-утримання, формування ударних груп для оточення сил противника тощо. На постійній основі здійснюються заходи з підвищення мобілізаційної готовності сил та органів влади.

Для перекидання особового складу, озброєння і військової техніки Збройних сил РФ на великі відстані Міністерство транспорту та ВАТ "Российские железные дороги" закуповують додатково 30 тис. універсальних платформ.

Новини за темою: Міноборони РФ запланувало на рік понад 2,8 тис. військових навчань

Особивого значення надається підготовці та стратегічному командно-штабному навчанню "Запад-2017" у Західному військовому окрузі в Білорусі та Калінінградській області в безпосередній близькості від України за участю 100 тис. військовослужбовців.

За оцінками фахівців, кінцева мета зазначених навчань полягає у перевірці готовності російських військ здійснювати операції від регіональних до широкомасштабних обмежених війн за умов скорочення часу на їхню стратегічну підготовку. За їхньої підготовки до активної фази з підготовці "Запад-2017", а вони повинні відбутися у вересні цього року, не можна виключати переведення російською стороною прихованих заходів підготовки до стратегічної наступальної операції.

Є серйозні підстави вважати, що після активної фази навчання російський військовий контингент може залишитися в Білорусі.

Олександр Турчинов

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.