banner banner banner

Кращі армії світу: ТОП-5 сухопутних військ

Деякі азіатські армії мають сухопутні сили, чисельний склад яких істотно більше ніж півмільйона — мова йде про такі країни, як Індія, Пакистан, Північна Корея і Китай. Заслуговують шанобливої згадки також М'янма, Іран і В'єтнам, і всі вони мають сухопутні сили, які за своїм кількісним складом принаймні в п'ять разів перевершують армію Німеччини. Однак кількісний склад — це ще не все

Кращі армії світу: ТОП-5 сухопутних військ
Фото з відкритих джерел

Деякі азіатські армії мають сухопутні сили, чисельний склад яких істотно більше ніж півмільйона — мова йде про такі країни, як Індія, Пакистан, Північна Корея і Китай. Заслуговують шанобливої згадки також М'янма, Іран і В'єтнам, і всі вони мають сухопутні сили, які за своїм кількісним складом принаймні в п'ять разів перевершують армію Німеччини. Однак кількісний склад — це ще не все

Оригінал на сайті The National Interest

Виділити п'ять найпотужніших сухопутних військ на планеті — непросте завдання. У кожної країни своя унікальна ситуація в області безпеки, що визначає структуру її збройних сил у цілому і сухопутних сил зокрема.

Географічні, політичні, дипломатичні та фіскальні питання визначають розміри сухопутних сил. Чи є вони в умовах поганого сусідства, як у випадку Індії або Йорданії, або в умовах приємного сусідства, як Сполучені Штати, Люксембург чи Канада? Сфокусовані на виконання внутрішніх завдань, зовнішніх завдань чи і тих, і інших? Скільки уряд може витратити коштів на їх утримання?

Після закінчення холодної війни відбулося істотне скорочення в області військової техніки і особового складу. Згідно з наявними планами, Британія збирається скоротити свої сухопутні сили — з 120 тисяч (показник 1990 року) до всього 82 тисяч в 2020 році. Французька армія була скорочена з 236 тисяч (показник 1996 року) до всього лише 119 тисяч солдатів. Найбільш вражаючими скорочення виявилися в Німеччині, де сухопутні сили скоротилися з 360 тисяч (показник 1990 року) до 62 тисяч осіб.

Новини за темою

У той же час деякі азіатські армії володіють сухопутними силами, чисельний склад яких істотно більше ніж півмільйона — мова йде про такі країни, як Індія, Пакистан, Північна Корея і Китай. Заслуговують шанобливої згадки також М'янма, Іран і В'єтнам, і всі вони мають сухопутні сили, які за своїм кількісним складом принаймні в п'ять разів перевершують армію Німеччини. Однак кількісний склад — це ще не все, і в Північній Кореї, за наявними даними, чисельність армії становить 950 тисяч, однак вона озброєна застарілими типами озброєнь і нездатна проектувати наземну військову силу за межі корейського півострова. І те ж саме стосується технологій.

А чи може німецька армія в складі 62 тисяч осіб здобути перемогу над армією Індії, особовий склад якої нараховує 1,1 млн? Якщо б ці країни обмінялися своїми сухопутними силами, то вони виявилися б нездатними виконувати покладені на них завдання. Виходячи з цього, пропоную список п'яти найпотужніших сухопутних сил на планеті.

Сполучені Штати

Найбільш потужні сухопутні війська, безсумнівно, мають Сполучені Штати Америки. Їхня армія складається з 535 тисяч солдатів, багато з яких мають за плечима досвід бойових дій, а допомогу їм надає найсучасніше обладнання, а також солідна логістична система. В результаті тільки американська армія має здатність проводити бойові операції за участю кількох дивізій за межами своєї півкулі. Основу сухопутних сил США становлять п'ять бойових дивізій, підтримку яким надають кілька окремих бойових бригад. Кожна дивізія складається з таких бригад: трьох бронетанкових, однієї мотострілецької, однієї легкої піхотної, однієї оснащеної колісними бронетранспортерами Stryker, однієї десантної та однієї повітряно-десантної, а на додаток до них додані ще одна авіаційна та одна артилерійська бригади. Чисельний склад коливається від 18 тисяч до 14 тисяч в кожній — в залежності від конкретного підрозділу.

Новини за темою

Сухопутні сили США, як і раніше, покладаються на так звану Велику п'ятірку (Big 5) систем озброєнь, введених під час президентства Картера-Рейгана. Основні бойові танки Abrams, бронетранспортери M2 Bradley, ударні вертольоти AH64 Apache, реактивні системи залпового вогню M270 і зенітно-ракетні комплекси Patriot — всі вони продовжують використовуватися через 30 років після прийняття їх на озброєння. Значна модернізація підтримує рівень їхньої смертоносності, а також значення цих видів озброєнь на сучасному полі бою.

Фото з відкритих джерел

Значна частина сухопутних військ США складається з сил спеціального призначення, а також з підрозділів типу командос. Сили спеціального призначення армії США включають у себе три батальйони рейнджерів (Rangers), сім груп спеціального призначення, 160-й авіаполк спеціального призначення, а також спецпідрозділ Delta Force. Чисельний склад лише одного Командування спеціальних операцій сухопутних військ (Army Special Operations Command) становить 28,5 тисяч осіб.

Сухопутні сили Народно-визвольної армії Китаю

Китайська армія — офіційно вона називається Сухопутні сили Народно-визвольної армії Китаю — є найбільшою в Азії. Її регулярні війська нараховують 1,6 млн осіб, а в її завдання входить забезпечення безпеки кордонів держави, і, крім того, вона покликана проектувати військову міць на сусідні країни і все більше в глобальному масштабі.

Війна в Перській затоці 1991 року, в ході якої Сполучені Штати і очолювана ними коаліція союзників швидко розправилися з іракською армією, шокувала керівництво Китаю. Китайська армія традиційно покладається на особовий склад, проте подібний підхід був поставлений під сумнів прогресом в області технологій. В результаті в китайській армії за останнє десятиліття були проведені значні зміни. Чинний склад сухопутних сил був зменшений на кілька мільйонів осіб. Кількість польових армій і бойових дивізій було істотно скорочено. У той же час стрімке економічне зростання Китаю дозволило швидко збільшити витрати на оборону, а також на фінансування високотехнологічної модернізації.

Хоча наземні сили Китаю, з точки зору існуючих пріоритетів, поступаються військово-повітряним силам, вони володіють деякими сучасними системами озброєнь.

Фото з відкритих джерел

Танки типу 99 зазнали кількох значних модернізацій за останнє десятиліття, оскільки сухопутні сили Китаю намагаються отримати танк, який за своїми характеристиками не буде поступатися американському танку M1 Abrams. Перший справжній ударний китайський вертоліт WZ-10 почав поставлятися в збройні сили. Незважаючи на приплив нового обладнання, сухопутні сили Національно-визвольної армії Китаю все ще в значній мірі оснащені застарілими зразками, в тому числі танками типу 59 з усіма його додатковими установками. Повна модернізація займе щонайменше ще одне десятиліття, а можливо, навіть два, оскільки зростання економіки Китаю уповільнюється.

Сили швидкого розгортання є ключовим елементом сухопутних військ Народно-визвольної армії Китаю. Вони можуть використовуватися на кордоні з Індією у Гімалаях, в районі Східно-Китайського і Південно-Китайського морів, а також для вторгнення на Тайвань. Крім бронетанкових, механізованих і піхотних підрозділів, призначених для операцій швидкої відповіді, китайські сухопутні сили мають у своєму складі також три повітряно-десантні дивізії, дві десантні дивізії і три десантні бригади. Крім того, для охорони кордону з Північною Кореєю може бути швидко перекинуто дивізії, розташовані в Шеньянському військовому окрузі, або використано всередині країни.

Сухопутні сили Індії

Сухопутні сили Індії складаються з 1,12 млн солдатів. Індія, розташована між своїми традиційними супротивниками Пакистаном і Китаєм, потребує армії, здатної захистити її протяжні територіальні межі. Внутрішні повстанські сили і вимога проводити операції в країні з населенням 1,2 млрд також підштовхує цю країну до того, щоб мати великі сили з великою кількістю піхотних підрозділів.

Найкращі армійські дивізії розподілені між чотирма "Ударними корпусами", і при цьому три корпуси розташовано поблизу кордону з Пакистаном, а один — на кордоні з Китаєм. Індія володіє двома десантними бригадами — мова йде про 91-шу і 340-ву піхотні бригадні групи, а також трьома повітряно-десантними батальйонами і вісьмома батальйонами спеціального призначення.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою

Сухопутні сили Індії зазнали значної модернізації протягом останнього десятиліття, і в основному це робиться для того, щоб підвищити здатність проводити операції проти Пакистану з використанням звичайних озброєнь. Так звана доктрина холодного старту (Cold Start), в рамках якої ударні корпуси індійської армії можуть протягом короткого періоду часу здійснити наступ на Пакистан, вимагає наявності високомобільної армії, організованої за західними зразками. Індійські танки "Аргун", а також російські Т-90 разом з американськими вертольотами AH-64 Apache, як очікується, повинні сприяти нанесенню поразки пакистанській армії ще до початку застосування ядерної зброї.

Сходження Китаю, а також те, що Індія вважає порушеннями територіальної цілісності вздовж кордону між двома країнами, що проходить в Гімалаях, змусило Індію розмістити додатково 80 тисяч солдатів — стільки ж, скільки буде в британській армії у 2020 році — на своєму кордоні з Китаєм.

Російські наземні війська

Російські наземні війська були сформовані із залишків Радянської армії. Після розвалу Радянського Союзу в 1991 році багато підрозділів було включено до складу російської армії. В результаті недостатнього фінансування, що відбувалося протягом десятиліть, багато російських сухопутних військ все ще оснащені зброєю радянської епохи. Російські наземні сили отримують — і планують отримувати в майбутньому — значну кількість нового сучасного обладнання.

До складу російських наземних сил входить 285 тисяч солдатів, що становить приблизно половину від сухопутних військ Сполучених Штатів. Російські наземні сили досить добре оснащені і повністю механізовані. Незважаючи на це, сам розмір території Росії (один солдат припадає на 60 квадратних кілометрів) означає, що наземні сили тонким шаром розподілені по країні.

Незважаючи на відносну нечисленність, російські наземні сили отримали значний бойовий досвід після закінчення холодної війни — починаючи від невдалих операцій у Чечні на початку 1990-х років і закінчуючи нинішніми подіями в Україні.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою

Російська армія успадкувала від Радянського Союзу повітряно-десантні підрозділи та підрозділи морської піхоти, які до середини 2000-х років були скорочені з шести до чотирьох дивізій. Маючи у своєму складі 6 тисяч осіб, кожна з дивізій, незважаючи на невелику кількість солдатів, оснащена бойовими броньованими машинами десанту (БМД). Крім того, приблизно 9 тисяч морських піхотинців розподілені між основними російськими флотами, хоча вони, з формальної точки зору, є частиною російських військово-морських сил.

Російські наземні війська через кілька років планують отримати бойові машини, засновані на універсальній бойовій платформі "Армата". Подібні плани являють собою розрив з тією спадщиною, в якій домінуюче становище займають танки Т-72, Т-80 і Т-90, бойові машини піхоти (БМП) і бронетранспортери (БТР). "Армата" являє собою нове покоління бойових машин, і на цій платформі будуть створюватися танки, бойові машини піхоти, артилерійські системи і ремонтно-евакуаційна техніка.

Британська армія

Хоча британську армію можна вважати невеликою за глобальними стандартами, вона, ймовірно, є найбільш боєздатною наземною силою в Європі. Вона добре збалансована і складається з набору, до якого входить легка піхота, десантні підрозділи, танкові, механізовані та авіаційні частини, і тому британська армія здатна виконувати бойові операції широкого спектра.

До складу британської армії в даний час входять 102 тисячі військовослужбовців. Сьогодні проводиться її модернізація, яка триватиме до 2020 року, і в результаті чисельний склад британських сухопутних сил буде скорочено до 82 тисяч осіб і буде збільшено роль резервістів. У 2020 році наземні сили Великої Британії складатимуться з мережі бригад — з однієї ударної авіаційної бригади, трьох бронетанкових/механізованих піхотних бригад і трьох піхотних бригад.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою

Як і сухопутні війська США, британська армія використовує модернізоване обладнання часів холодної війни. Challenger II продовжує залишатися основним танком, а бойова машина піхоти Warrior входить до складу механізованих частин. Хоча ці машини є перевіреними і надійними, вони застарівають, і в якийсь момент їх потрібно замінювати, що потребує значних витрат.

Підрозділи спеціального призначення та спеціальних операцій є невеликими за своїм чисельним складом, проте вони перебувають серед кращих у світі. До складу британської армії входять три парашутних батальйони з 16-ї повітряно-штурмової бригади, а також знаменита на весь світ 22-га особлива повітряна служба (22nd Special Air Service Regiment). До цього слід додати 8 тисяч морських піхотинців, переважно піхотний підрозділ, який перебуває під контролем Королівських військово-морських сил і який здатний розгорнути три бригади командос.

Кайл Мізокамі

Переклад ИноСМИ

Продовження буде

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>