Комунальні штрафи: Що депутати ховали за георгієвською стрічкою?

Законопроект №1581-д пропонує встановити, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню. Тобто, якщо ви, наприклад, до 20 числа поточного місяця не встигли оплатити комуналку, то доведеться вам уже пеню державі сплачувати

Комунальні штрафи: Що депутати ховали за георгієвською стрічкою?
Георгіївська стрічка З відкритих джерел

Законопроект №1581-д пропонує встановити, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню. Тобто, якщо ви, наприклад, до 20 числа поточного місяця не встигли оплатити комуналку, то доведеться вам уже пеню державі сплачувати

Ближча інтеграція із Європейським Союзом - справа свята. Але, у нас як завжди, хоча ця справа стосується усієї країни, ціну відповідних реформ влада вперто перекладає на плечі лише "маленького" українця.

Усі уже звикли, що у ВР закони штампуються як під кальку. Яка їхня якість – питання із розряду "наболіле". Ще один парадокс, або ж особливість вітчизняного політикуму – уміння маскувати антинародні ініціативи за порцією ура-патріотизму.

Так, вчора в стінах парламенту підтримали законопроект про заборону виготовлення й пропаганди георгіївської стрічки в Україні. Чудово. Жодних заперечень не маю. Але в той час, коли всі активно це рішення обговорюють і визначають шкалу свідомості українських політичних еліт, складно розгледіти відверто антидержавні рішення.

Новини за темою

Адже паралельно з ініціативою про заборону георгієвської стрічки нардепи поставили на голосування дуже "цікаві" законопроекти з комунальної сфери.

Йдеться про проект “Закону про комерційний облік комунальних послуг” №4901 та проект "Закону про житлово-комунальні послуги" №1581-д.

Перший передбачає обов’язкове обладнання усіх будівель спеціальними вузлами обліку води та теплоенергії.

І, звичайно ж, усі кошти встановлення, обслуговування, заміни та повірки цих вузлів стягуватимуть зі споживачів комунальних послуг. Причому розмір плати буде визначатися операторами мереж на власний розсуд в односторонньому порядку.

Я розумію, що Європа вимагає більш раціонального використання ресурсів. Прекрасно - ми всі за це!

Але коли за справу беруться наші парламентарі - вся ця раціоналізація зводиться до чого? Правильно, до збільшення витрат на комуналку. Ну а як же іще? Тарифи - це золоте дно для можновладців. Самі депутати вже на межі виживання. За будь-які додаткові витрати вимагають від держави відшкодування. А от кишеня простого українця – гумова, і з неї можна тягнути безкінечно… Простий українець заплатить за все, що не по кишені великому бізнесу.

Новини за темою

І я вже можу окремо не згадувати, що такий підхід порушує Конституцію України. Адже нерівне становище споживачів порівняно із операторами, які самі собі визначають величину оплат як їм заманеться, суперечить статті 3 Конституції про обов’язок держави утверджувати і забезпечувати права та свободи людини і відповідати за свою діяльність.

Але яка там Конституція, коли треба і реформу провести, і свій бізнес не зачепити...

На цьому комунальні експерименти не завершились.

Так, законопроект №1581-д пропонує встановити, що у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу.

Тобто, якщо ви, наприклад, до 20 числа поточного місяця не встигли оплатити комуналку, то доведеться вам уже пеню державі сплачувати, хоч ви по суті – не боржник, адже гроші за усі спожиті послуги все-таки заплатили. Так би мовити, Великий брат все бачить. У Європу хочете? Що ж, тоді держава вам розслабитись не дасть. Будете жити за правилами. Тільки от народу – суцільні правила, а політикам та великому бізнесу – одні привілеї. Якось не по-європейськи виходить.

Відповідно до цієї законодавчої ініціативи, загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Однак, беручи до уваги те, що тарифи на усі житлово-комунальні послуги останнім часом суттєво зросли, а доходи населення зменшилися через значну інфляцію, то ймовірність виникнення заборгованості за комунальні послуги є дуже високою. Натомість, нарахування ще і на суму заборгованості пені – значно погіршить становище населення України. А відтермінування до 2019 року набрання чинності цієї норми суттєво не покращить ситуації.

Новини за темою

На щастя, обидва законопроекти відправили на повторне друге читання. Насправді, щоб їх ухвалити, забракло всього одного голосу! Тому є велика ймовірність, що уже в найближчій перспективі цей голос таки знайдуть.

Такими чином українські парламентарі вирішили вкотре ускладнити життя українцям, лобіюючи вигідні лише для себе закони. Тому говорити про високу громадянську позицію у стінах ВР, на жаль, не приходиться, як і про європейський вектор розвитку країни.

Володимир Пилипенко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів