banner banner banner banner

Коли поняті під час обшуку не обов'язкові?

Коли поняті під час обшуку не обов'язкові?
Нацполіція

"Адвокат Права"

Юридичний Telegram-канал

Оригінал у Telegram-каналі "Адвокат Права"

Участь понятих не є обов'язковою під час огляду, який проводиться не в житловому приміщенні: судова практика.

Новини за темою

Суть справи:

Органами досудового розслідування громадянин обвинувачувався у незаконному зберіганні, придбанні та перевезенні наркотичних засобів та психотропних речовин до місць позбавлення волі. Місцевий суд визнав його невинуватим та виправдав на підставі п. 3 ч. 1 ст. 373 КПК, у зв'язку із недоведеністю в його діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК.

Суд визнав недопустимим доказом протокол огляду місця події, оскільки ані громадянин, ані його захисник не брали участь під час проведення цієї слідчої дії, водночас було запрошено двох понятих, які є працівниками виправної колонії, що, на думку суду, прямо суперечить вимогам ч. 7 ст. 223 КПК.

Апеляційний суд із таким висновком погодився.

Однак колегія суддів Кримінального суду ВС скасувала ухвалу апеляційного суду і призначила новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Відповідно до ч. 7 ст. 223 КПК слідчий, прокурор зобов'язаний запросити не менше ніж двох незацікавлених осіб (понятих) для пред'явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, зокрема пов'язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи. Винятками є випадки застосування безперервного відеозапису перебігу проведення відповідної слідчої (розшукової) дії.

Понятих може бути запрошено для участі в інших процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне. Обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов'язковою участю не менше ніж двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії.

Верховний суд вказав, що, враховуючи зазначене вище та те, що КПК не передбачає обов'язкової участі понятих під час огляду, якщо він проводиться не в житловому приміщенні, участь понятих, громадянина та його захисника під час огляду місця події, який проводився на території виправної колонії, яка є режимним об'єктом з обмеженим доступом, не була обов'язковою. З огляду на наведене, висновок суду про визнання недопустимим доказом протоколу огляду місця події є передчасним.

"Адвокат Права"

Редакция может не соглашаться с мнением автора. Если вы хотите написать в рубрику "Мнение", ознакомьтесь с правилами публикаций и пишите на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>