Кілька порад тимчасово ув'язненим у слідчому ізоляторі СБУ на Аскольдовому

Геннадій Корбан, який сам торік мав досвід проведення часу в СІЗО на Аскольдовому провулку, тепер ділиться порадами, очевидно, з Михеїлом Саакашвілі, який перебуває нині в ізоляторі СБУ

Кілька порад тимчасово ув'язненим у слідчому ізоляторі СБУ на Аскольдовому
Фото з відкритих джерел

Геннадій Корбан

Екс-заступник голови ДніпрОГА

Геннадій Корбан, який сам торік мав досвід проведення часу в СІЗО на Аскольдовому провулку, тепер ділиться порадами, очевидно, з Михеїлом Саакашвілі, який перебуває нині в ізоляторі СБУ

Оригінал на сторінці Геннадія Корбана в Facebook

1. Взаємовідносини з персоналом. Поводьтеся з працівниками СІЗО ввічливо, не намагайтеся окошити на них своє обурення. Це прості, звичайні люди зі скромним окладом, зовні стримані, але в міру добродушні. Не робіть їм некоректні пропозиції - вони на службі, і це просто їхня робота. Не скаржтеся без потреби і не турбуйте їх без приводу.

2. Побут. Наявність теплих речей і змінної білизни обов'язкова. Хоча в СІЗО на Аскольдовому досить тепло. Душ раз на тиждень, але можна звернутися до начальства і вам можуть дозволити митися частіше. Приладдя для миття краще мати свої. Кухня залишає бажати кращого - не "мішлен", звичайно. Але продукти можна отримувати у вигляді передачі в одноразових пакетах-маєчках. Черговий люб'язно їх буде зберігати в холодильнику і передавати на вашу вимогу. Рідину передавати заборонено, тому необхідно внести невелику оплату на р/рахунок СІЗО і вони доставлять вам воду. При цьому гарячий чай без обмежень.

Новини за темою

3. Сон. Напевно, це найбільша проблема в цьому закладі. Світло вночі не вимикається, у зв'язку з цим необхідно передати адміністрації СІЗО лампи розжарювання потужністю не більше 20 Ватт. Пов'язка на очі для сну допускається. Рекомендую звернутися до адміністрації закладу по додаткові матраци, бо вранці є неприємні відчуття в кістках і суглобах. Постільну білизну також можна мати власну.

4. Проведення часу. Час йде вкрай повільно, іноді рахуєш щопівгодини. В камері допускається наявність телевізора і читання книг. Це допомагає позбутися від ФБ-залежності. Перегляд ТБ-каналів без обмежень, в т. ч. опозиційних, якщо виявите кмітливість у конструюванні антени. Також за допомогою звичайної ложки можна самостійно відкривати вікно для провітрювання камери. Усі камери обладнані системою відеоспостереження, але є мертві зони.

5. Спілкування зі слідчими і адвокатами. Просіть адвокатів приходити частіше, адже коли перебуваєш в одиночці, гостро не вистачає живого спілкування. Намагайтеся уникати зустрічі з представниками слідства. Не допускайте їх перебування у себе в камері - це протизаконно. Не підписуйте жодних паперів без присутності адвоката. Не погоджуйтеся на здачу крові.

Новини за темою

6. Моральний стан. Важливо зберігати спокій. Емоції будуть хвилеподібними - від образи і злості до бажання кинути все. Важливо, щоб за межами СІЗО були люди, котрі щиро вболівають за вас. Їх не буде багато, але ви повинні знати, що вас не полишать.

7. Віра. Якщо навіть вас незаконно утримують у слідчому ізоляторі, ви повинні вірити, що справедливість рано чи пізно переможе, зло буде покаране і повернеться сторицею до ваших гнобителів та кривдників, не кажучи вже про зрадників і доносчиків. Будьте завжди впевнені в тому, що Всевишній - не фраєр.

Не рекомендую залишати написи на стінах, типу тут був такий-то. Там стіни все бачать, все чують і все пам'ятають.

Я щиро не бажаю нікому використовувати цю інструкцію на практиці, тільки у безвиході.

Геннадій Корбан

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів