Хвилина ностальгії: 10 гаджетів, які тепер у минулому

З 80-90-х років у світі техніки багато чого встигло відбутися. Чи багато хто пам'ятають і знають, що таке CD-плеєр, пейджер або відеопрогравач? Шведське видання Expressen склало список гаджетів, які колись були технічними "чудесами"

Хвилина ностальгії: 10 гаджетів, які тепер у минулому
Фото з відкритих джерел

З 80-90-х років у світі техніки багато чого встигло відбутися. Чи багато хто пам'ятають і знають, що таке CD-плеєр, пейджер або відеопрогравач? Шведське видання Expressen склало список гаджетів, які колись були технічними "чудесами"

Оригінал на сайті Expressen

1. Автомобільний телефон

Фото з відкритих джерел

Сьогодні можливість зателефонувати звідкись не з дому і не зі стаціонарного телефону – найзвичайнісінька справа. Але ще не так давно про таке ледве могли мріяти, ніхто і не подумав би назвати це необхідністю. Коли у 80-ті роки з'явився так званий автомобільний телефон, мало хто мав кошти його придбати. Чесно кажучи, він був корисним, мабуть, тільки бізнесменам і яким-небудь дилерам, які безперервно їздили по справах. 

Величезні, важкі, як цегла, з великою трубкою, що висить на приладовій панелі, вони були вмонтовані в службову машину. На початку 90-х років з'явилася можливість носити їх із собою. Уявіть, що одна трубка була вдвічі-втричі більшою, ніж мобільний телефон сьогодні, а електронна коробка, на яку цю трубку клали, була розміром з товстелезний словник.

2. CD-плеєр

Фото з відкритих джерелСпочатку з'явилися музичні диски і CD-програвачі, які прийшли на зміну вініловим платівкам і програвачам-грамофонам. Музичний диск був маленьким, для нього не треба було багато місця, його можна було легко взяти з собою на свято. Крім того, він забезпечував "чистий звук" – жодних шерехів і скрипів, що тоді вважалося дуже коштовним. Раніше у вас був у кращому випадку касетний плеєр, і ось раптово з'явився плеєр для дисків! Якщо ти мав такий, ти був по-справжньому крутий.

3. Пейджер

Фото з відкритих джерелПо суті, він був попередником мобільного телефону. Тому що і раніше бувало, що потрібно зв'язатися з людиною, коли її немає вдома. Але це було неможливо, якщо ти не знав, де людина перебуває, а також номер місця (наприклад, робочий телефон). Ну, а якщо людина була в місті або подорожувала, то вийти на зв’язок було приречено на провал. І тоді комусь спала на думку ідея пейджера (його ще називали "мініколл" – minicall). Можна було просто зателефонувати за спеціальним номером, після чого пейджер у людини пищав, і тоді вона могла піти до телефону-автомату або ще кудись і перетелефонувати.

4. Веб-камера

Фото з відкритих джерелМожливість бачити один одного, коли розмовляєш з кимось через комп'ютер, стала величезним проривом. Насправді все розпочалося у 1991 році з кавоварки в Кембриджському університеті: усім набридло виконувати весь цей тривалий шлях до кавоварки, щоб уже на місці виявити, що вона порожня… Тоді співробітники комп'ютерної лабораторії вирішили цю проблему, встановивши цифрову камеру, яка робила знімки і розсилала їх за допомогою інтернет-програми. Двома роками пізніше історія розлетілася інтернетом, і кавоварка прославилася на весь світ.

Незабаром після цього в інтернеті можна було побачити вже перші рухомі зображення, нехай і каламутні. А в 1994 році випустили першу в світі комерційну веб-камеру QuickCam. Але тільки в 2000-х роках вони стали дійсно популярними, зробивши можливими відеобесіди. Тоді всі змогли придбати веб-камеру і розмовляти онлайн. Усе це ми тепер можемо робити за допомогою мобільників.

Новини за темою

 

5. Дискети

Фото з відкритих джерелУ дискетах абсолютно всі мали потребу. А інакше як зберегти всю цю інформацію, яку необхідно взяти з собою? Ні, тоді не було ні планшетів, ні ноутбуків, доводилося весь час переміщатися від одного стаціонарного комп'ютера до іншого: на роботі, в школі, в бібліотеці, у друзів. Часто комп'ютери ділили з іншими людьми, як у школі, так і на роботі й удома, тому багато хто не хотіли або не могли (за відсутності місця) зберігати інформацію на жорсткому диску. Які величезні пачки дискет купували! На одній же можна було зберегти не так багато інформації. Їх красиво підписували і зберігали в спеціальних коробках або стійках для дискет.

6. Відеопрогравач

Фото з відкритих джерелЯкщо зростаєш, маючи в розпорядженні лише декілька телеканалів, без будь-якої можливості самому вибирати, що сьогодні подивитися, а кінотеатр – доволі недешеве місце, відеокасети і відеопрогравачі здадуться просто даром небес! З'явилася можливість піти до магазину і вибрати фільм, який ти сам хочеш подивитися.

7. Факс

Фото з відкритих джерелМожна було лише надсилати листи і покладатися на роботу пошти (хоча пошта тоді й була надійною), як раптом, немов ангел-спаситель, з'явився цей механізм. Тепер у реальному часі можна було надіслати документ до будь-якої точки планети! Іноді в адресата накопичувалася "черга", і доводилося почекати, особливо якщо факс було підключено до телефону, який використовували при розмовах. Однак більшість великих компаній мала окремий номер для факсу.

8. Аудіокасети

З відкритих джерел

Плівкові аудіокасети – предмет великої ностальгії. Якщо вони псувалися, це було справжньою катастрофою. Їх ми використовували, щоб записувати світові хіти, які крутили по радіо. Потім ми ще позичали платівки у друзів і переписували з них музику на касети, щоб заощадити гроші або мати можливість слухати музику на вулиці за допомогою свого касетного плеєра. Траплялося, однак, що магнітофон зажовував плівку і псував її. Тоді ми швидко вчилися вирізати шматочок і склеювати кінці. Плівкові касети стали одним із найуспішніших форматів для зберігання звуку та музики.

9. Бумбокс

Фото з відкритих джерелЯкщо ти мав "бумбокс", як тоді називали великі касетні магнітофони, ти міг претендувати на звання по-справжньому крутого чувака. Вони були дорогі й величезні – чим більше, тим краще. А ще в них був звук кращий, адже тоді це залежало від величини колонок. Цих "велетнів" люди витягали в парки, носили з собою на свята і пікніки. І, хочете вірте, хочете ні, їх навіть носили з собою містом на плечі або в руці, увімкнувши наповну. Без усіляких там навушників!

10. Перша ігрова приставка

З відкритих джерелСьогодні вже мало дітей, які не грали б у приставку або в комп'ютерні ігри. Але раніше тебе відправляли до ігрового залу, і найкращим, що було у твоєму розпорядженні, були ігрові автомати Pac-man. Тож, коли з'явилася перша ігрова приставка, це було справжнє свято! Правда, над графікою і механікою ігор сьогодні можна тільки посміятися.

Переклад ИноСМИ

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів