Хакерську атаку на Україну планували щонайменше місяць

Це наймасштабніша атака в історії країни

Хакерську атаку на Україну планували щонайменше місяць
The Guardian

Антон Геращенко

Народний депутат

Це наймасштабніша атака в історії країни

Оригінал на сторінці Антона Геращенка у Facebook

Сьогодні об 11:00 проти нашої держави було розпочато масовану кібератаку з використанням модифікованої під Україну версії вірусу wannacry - cryptolocker.

Лист, що містить вірус, надходив переважно поштою. За кілька днів і навіть тижнів до сьогодні. На сьогодні можна сказати, що атаку готували щонайменше місяць.

Листи, які приходили адресатам-резидентам України, були російською та українською мовами.

Організатори атаки добре знали специфіку розсилання службових листів в українському комерційному і державному секторі та маскували розсилання листів, що містять вірус, під виглядом ділового листування, яке з цікавості відкривали недосвідчені користувачі.

У програмному коді вірусу було закладено дату запуску: 27 червня об 11:00.

Кібератаку, кінцевою метою якої є спроба дестабілізації ситуації в економіці та суспільній свідомості України, було замасковано під спробу вимагання грошей у власників комп'ютерів.

Вірус зашифровує всі дані з жорсткого диска і вимагає викуп у сумі кілька сотень доларів.

Метою цієї тренувальної кібератаки (швидше за все, приуроченої до Дня Конституції України) є офіси банків, редакції засобів масової інформації, об'єкти зв'язку, транспорту, телекомунікації, енергетики.

Масованій атаці, зокрема, піддалися "Укртелеком", "Київ" і "Дніпроенерго", "Укрзалізниця", "Аеропорт Бориспіль", Кабінет міністрів України.

Наразі фахівці з кібербезпеки СБУ та Національної поліції працюють на ключових інфраструктурних об'єктах України з метою допомогти системним адміністраторам якнайшвидше відновити роботу комп'ютерних мереж.

Думаю, що за кілька днів роботу комп'ютерних мереж буде повністю відновлено.

Щодо кожного відомого факту зараження комп'ютерним вірусом буде розпочато кримінальне провадження.

Результатами розслідування наймасштабнішої кібератаки в історії України наші фахівці з кібербезпеки обміняються зі своїми зарубіжними колегами, для того щоб зробити наш світ більш безпечним у майбутньому.

Зрозуміло, що зловмисники, які запустили цю кібератаку, перебувають за межами України. Але рано чи пізно їхні особи буде встановлено, і вони стануть невиїзними з РФ.

Сьогоднішня кібератака, наймасштабніша в історії України, є не останньою.

Будуть й інші, оскільки війна в кіберпросторі, яка сіє страх і жах серед мільйонів користувачів персональних комп'ютерів і завдає прямого матеріального збитку через дестабілізацію роботи бізнесу і держорганів, це частина загальної стратегії гібридної війни Російської імперії проти України.

Така ж її частина, як і теракт, організований сьогодні російськими спецслужбами стосовно полковника ГРУ Максима Шаповала.

П. С.

Для того щоб запобігти зараженню комп'ютера небезпечним вірусом будь-якого типу, найкраще намагатися обмежувати свою цікавість і не відкривати листів, які приходять на пошту або в приват від незнайомих вам адресатів.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів