banner banner banner banner

Як спілкування впливає на рівень щастя

Як спілкування впливає на рівень щастя
З відкритих джерел

Оригінал на сайті Svenska Dagbladet

Відкритий, балакучий, любить нові знайомства. Радий бути в центрі уваги.

Деякі якості й типи особистості в нашому суспільстві цінуються вище за інші. Йдеться про елементарну товариськість і комунікабельність. І тут в екстравертів відчутна перевага. Кілька десятиліть досліджень переконливо свідчать: екстраверти, як правило, щасливіші за інтровертів.

Новини за темою

"Екстраверсія тісно пов'язана зі щастям. Що більше людина "екстра", то вона щасливіша. Соціальні контакти настільки важливі для щастя, що якщо більше спілкуватися, станеш щасливішим. На користь цього говорять багато досліджень", — говорить професор психології в Каліфорнійському університеті в Ріверсайді й авторка кількох книг про щастя Соня Любомирські (Sonja Lyubomirsky).

Але кілька років тому інтровертів реабілітували. У своїй книзі "Інтроверти. Як використовувати особливості свого характеру" колишній юрист Сюзан Кейн (Susan Cain) написала, що це суспільство змушує інтровертів ставати екстравертами.

Від цього страждають не тільки самі інтроверти — ми всі втрачаємо чимало переваг інтроверсії, писала вона.

А далі ніби прорвало трубу. Книга стала бестселером, за нею посипалися інші на ту саму тему, розквітли буйним цвітом блоги та групи для інтровертів. З'явився цілий народний рух. Якщо ти інтроверт, це зовсім не означає, що ти якийсь із дивацтвами. Стало нормальним відмовлятися від запрошення на вечірки, віддаючи перевагу усамітненню з новим серіалом.

Але факт залишається фактом: зв'язок між екстраверсією і щастям сильний. Але справа, здається, не в рисі характеру, а в нашій поведінці. Кілька нових досліджень у цій галузі показують, що інтровертам теж піде на користь соціальна активність.

Спочатку вчені вивчили особистість, здоров'я та благополуччя 131 учасника. Потім Соня Любомирські та її колега попросили половину з них побути настільки екстравертами, наскільки це можливо. Цілий тиждень вони намагалися бути спонтанними, балакучими і відстоювати свою думку. Весь цей час їм постійно про це нагадували.

Іншу ж половину попросили побути спокійними, відлюдними і стриманими. За тиждень групи помінялися. Їх щастя і благополуччя знову перевірили.

З'ясувалося, що, коли учасникам доводилося бути екстравертами, їхнє психологічне самопочуття поліпшувалося, вони відчували більше радості від спілкування - навіть ті, хто від природи інтроверт. Ефект, зазначили дослідники, був тим сильнішим, чим далі людина у звичайному житті від екстравертів.

І навпаки: протягом тижня вимушеної відлюдькуватості їхнє благополуччя зменшувалася.

"Ми побачили найбільший ефект за час досліджень", — каже Соня Любомирськи.

Тож, можливо, інтроверти можуть стати щасливішими, частіше виявляючи ініціативу, але без фанатизму. В іншому подібному новому дослідженні, де учасникам запропонували тиждень побути екстравертами, теж виявився позитивний емоційний ефект.

З відкритих джерел

Але найзакритіших інтровертів це не стосується. Вони, навпаки, відчували цілу гаму негативних емоцій і почувалися зовсім виснаженими.

Соня Любомирські вважає, що справа в кількості екстраверсії. В її дослідженні нагадування учасникам приходили тричі на тиждень, а у другому дослідженні - по кілька штук щодня і на мобільний телефон.

Новини за темою

"Нашим учасникам не треба було бути екстравертами щохвилини. Вони були вільні вибирати, де і коли, наприклад, трохи більше поспілкуватися за обідом. Якби ми попросили побути екстравертами по годині на день, впевнена, що вони сильніше страждали би", — говорить вона.

То чому ж інтроверти, як правило, не такі щасливі? Можливо, все через те, що екстраверсія вище цінується в нашій культурі, адже вона дає кращу роботу і більше друзів.

Але не виключено, що це пов'язано з тим, що історично ми виживали завдяки соціальним контактам, каже Соня Любомирські. Наприклад, низка досліджень показує, що самотність - як емоційна, так і реальна- негативно позначається на фізичному і психічному благополуччі.

Ще одна цікава деталь з іншого дослідження Любомирські — це що екстраверти виявилися енергійнішими, і рівень енергії теж корелює з рівнем щастя.

"Екстравертам доводиться бути енергійнішими і частіше виявляти ініціативу. Гадаю, це тому, що в екстравертів більше соціальних контактів, вони зміцнюють свої соціальні відносини і заводять нових друзів. А відчуття близькості є  важливою складовою щастя".

Марія Єлміні

Переклад ІноЗМІ.

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>