Інавгураційна промова Трампа: Дух Америки помер, дух Гітлера і більшовиків живий

Колись Джордж Вашингтон з обуренням відхилив пропозицію громадян зробити його монархом, тепер монархи не в моді, але національним лідером всіх істинно американських патріотів Трамп хоче бути і не приховує цього

Інавгураційна промова Трампа: Дух Америки помер, дух Гітлера і більшовиків живий
Reuters

Андрій Зубов

російський історик

Колись Джордж Вашингтон з обуренням відхилив пропозицію громадян зробити його монархом, тепер монархи не в моді, але національним лідером всіх істинно американських патріотів Трамп хоче бути і не приховує цього

Оригінал на сторінці Андрія Зубова в Facebook

Читав уважно промову Трампа. Саме читав, а не слухав, щоб не відволікав ритм голосу, щоб нічого не пропустити. Страшне враження. Для російського історика аналогії проглядаються так ясно.

Новини за темою

По-перше, відверта брехня - найбагатшу, найуспішнішу країну світу Трамп іменує руїною, повною іржавих померлих заводів, нетрів, населених нещасними бездомними людьми, країною, де освіта не вчить, а медицина не лікує. Це брехня, але якщо брехню вперто повторювати, то в це повірять ті, кому гірше, ніж іншим, хто заздрить більш успішним.

Трамп апелює до заздрості. І в Росії сто років тому було те ж. Країна розвивалася запаморочливо швидко, багатіла на очах, але більшовики і есери казали народу, що він убогий й нужденний, що його доля безпросвітна, і в умовах тяжкої війни 3/4 людей Росії повірили їм.

По-друге, наслідуючи старому як світ і мерзенному як сатана політичного прийому, Трамп звинуватив у вигаданих бідах народу свого власного ворога, який не хотів пускати його до влади - американський політичний істеблішмент. "Я відбираю владу у Вашингтона і віддаю її Америці", "Вашингтон живе для себе, а не для Америки" - все це мерзотна брехня. У такій великій і складній країні, як Америка не може не бути чиновницького апарату, а в такій багатій країні він не може не отримувати високі оклади. Але якраз в Америці приватні люди не бідніші чиновників, а часто, як Трамп, і набагато багатші. Але новий президент свідомо нацьковує народ на владу, не для того, звичайно, щоб віддати владу народу (в демократичній країні вона і так у народу), а для того, щоб забрати її собі. Він веде себе, як потенційний диктатор, і не випадково, говорячи про Трампа, Папа Франциск згадав сьогодні прихід Гітлера до влади.

Новини за темою

А я згадаю прихід більшовиків. Адже і вони, переконуючи народ в його бідності, причиною цієї бідності оголошували владу - "царя, поміщиків і капіталістів". Розправившись з колишньою владою руками одураченного народу, вони взяли таку силу і так розтерли народ в мокре місце, як не було навіть у найгірші роки правління Катерини.

Америка - країна мігрантів. Нинішні індіанці прийшли в неї 15 тисяч років тому, білі - 500 років тому, чорні - 300 років тому. І продовжують приходити в США з усіх кінців світу, знаменуючи цим квітучий, до речі, стан країни. Відгородитися старим мігрантам від нових - це не по-людськи, та й нерозумно. Адже саме руки мігрантів створили Америку і вдосконалюють її з року в рік. Треба зуміти знайти мігрантам роботу, допомогти жити гідно. Адже ніхто не приходить до Америки, щоб жебракувати. Але Трамп хоче будувати паркани. Старих мігрантів він нацьковує на нових, як Ленін нацьковував іногородніх на козаків, казахів - на росіян і т. п.

Новини за темою

Трамп звертається не до совісті кожного американця, закликаючи його бути кращим, і, покращуючи себе - покращувати країну, а апелює до заздрісного липкого почуття, закликаючи американців компенсувати свою неповноцінність зверхністю над іншим, від якого нібито погано цим американцям. Так робили всі тирани ХХ століття, прагнучи до влади. На місці мігранта міг бути єврей, слов'янин, буржуй, інтелігент в окулярах - не важливо.

Трамп або не знає, або знову бреше, коли говорить, що Америка повинна перестати годувати інші країни, озброювати інші армії. Ізоляціонізм США 1930-х рр. привів світ до Другої світової війни. Не він один, але він у великій мірі. І довелося, зрештою, платити життями тисяч американців за затишну ізоляцію. Америка отримала з цього вірний урок і прийняла план Маршалла, створила НАТО. Так, можливо, час переглянути квоти в НАТО і заново проаналізувати торговельні тарифи, але не такою ціною отриману істину - найбільша країна світу зобов'язана нести тягар світу - перетворювати на прийом політичної агітації з ризиком зруйнувати крихку глобальну рівновагу. Якщо таке станетья - нікому мало не здасться.

Новини за темою

Трамп використовував у своїй промові лише один рядок з Біблії - слова 132 Псалма, в якому говориться, що добре жити братам разом. І це точнісінько так. Але вся промова нового президента пронизана не закликом до єдності, а прагненням до поділу - Америки та її влади, мігрантів і громадян, США і їх союзників.

Трамп ні словом не подякував Батькам Засновникам США, Конституції, тому духу народної держави, який дозволяв цій великій країні, виправляючи помилки та злочини минулого йти вперед, все більш і більш будучи опорою політичної свободи, наукового прогресу та економічного благополуччя світу. І він не випадково не зробив цього. Трамп запропонував Америці не себе, він запропонував Америці альтернативу всьому її 200-річному шляху.

Колись Джордж Вашингтон з обуренням відхилив пропозицію громадян зробити його монархом, тепер монархи не в моді, але національним лідером всіх істинно американських патріотів Трамп хоче бути і не приховує цього. Чи багато в такому бажання нового президента від "духу Америки"?

Новини за темою

Андрій Зубів

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>