І Трамп, і Маск – руйнівники, але одного люблять, а іншого ненавидять

І Трамп, і Маск – руйнівники, але одного люблять, а іншого ненавидять
Ілон Маск і Дональд Трамп Reuters

Дмитро Кулеба

постійний представник України при Раді Європи

Оригінал на сторінці Дмитра Кулеби в Facebook

У Трампа стався черговий епічний батл з журналістом CNN. Цього разу наживо – обличчя в обличчя. Там знову fake news, enemy of the people.

Коментатори знову захлинаються про Трампа, який несправедливо не любить авторитетні медіа. Це доповнює їхню картину поганого, випадкового Трампа, який атакує правду.

Але Трамп, по факту, зміцнив свої позиції за результатами виборів, на яких голосували люди. І тепер він має дуже гарні шанси переобратися на другий термін (якщо не трапиться якийсь форс-мажор). Я думаю, що переобереться.

Новини за темою

Минулого тижня розгорнуте інтерв’ю дав Ілон Маск. І проїхався по цих авторитетних медіа так, що мамо, не горюй. Журналіст навіть в якийсь момент запитала, чи не поділяє Маск думку Трампа, що медіа є ворогами народу. Маск рішуче заперечив, але насправді рівень критики у нього такий же.

Трамп і Маск не люблять погані медіа. Погані медіа для них обох – це ті, хто заважає будувати їм їхню реальність.

Тобто медіа діляться не на правдиві/неправдиві, автортетні/неавторитетні, ліберальні/консервативні, а на медіа, які допомагають або заважають.

При цьому Трампа не люблять, а Маска обожнюють. І ця непослідовність в оцінках підважує тих, хто претендує на те, що говорить правду.

Трамп і Маск – це два руйнівники. Англійською для цього є модне слово disrupters.

Вони не є випадковими. Вони прийшли кожен у своїй сфері зруйнувати світ, яким ми його знали. І вони це роблять. І зроблять.

А з’ясовувати, де обидва знаходяться в категоріях правди і неправди, вже немає сенсу, бо вони створюють нову правду.

Нова правда не витіснить стару, бо для цього потрібен тоталітаризм. Вони співснуватимуть разом. І нам у цьому світі жити та обирати правду, яку варто підтримати.

І у зв’язку з цим забудьте слово "постправда". Це був короткий період. І він минув.

Дмитро Кулеба

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів