Гуманітарна онкологія "ДНР": Українських громадян лікують безкоштовно, місцевих – за гроші, або по блату

З першого дня свого існування Гуманітарна програма за возз'єднання народу Донбасу сприймалася "громадянами ДНР" досить неоднозначно

Гуманітарна онкологія "ДНР": Українських громадян лікують безкоштовно, місцевих – за гроші, або по блату
Фото з відкритих джерел

Никита Синіцин

Журналіст

З першого дня свого існування Гуманітарна програма за возз'єднання народу Донбасу сприймалася "громадянами ДНР" досить неоднозначно

У лютому 2017 року "голови" самопроголошених Луганської та Донецької "народних республік" Ігор Плотницький і Олександр Захарченко заявили про відкриття гуманітарної програми з возз'єднання народу Донбасу, в рамках якої мали намір надавати допомогу - медичну, матеріальну, консультативну, культурну та іншу жителям підконтрольних Україні районів Луганської та Донецької областей.

Вже немає "глави ЛНР" Ігоря Плотницького, який стояв біля витоків цієї програми і в листопаді був скинутий з посади в ході військового перевороту "міністром внутрішніх справ ЛНР" Ігорем Корнетом, але новий керівник, екс-міністр держбезпеки Леонід Пасічник підтвердив свою відданість принципам програми.

Новини за темою

Так, нещодавно в самопроголошеній "ЛНР" він підписав основні напрямки і дорожню карту роботи програми вже на 2018 рік, традиційно, але вже в більш серйозному масштабі підтримується напрямок охорони здоров'я: онкологія, родопоміч і новий напрям - це розсіяний склероз, муковісцидоз, гемофілія та інші напрямки надання безкоштовної медичної допомоги народу Донбасу як з підконтрольних територій ЗСУ, так і з території "ЛНР".

Своїм указом" №14 "глава ДНР" Олександр Захарченко розширив напрямки програми, зобов'язавши "міністерство охорони здоров'я ДНР" надавати безкоштовну медичну допомогу за напрямками: допомога породіллі; доросла онкологія, в тому числі оперативна допомога та променева терапія; дитяча онкологія; онкогематологія (доросла і дитяча); ендопротезування; кардіохірургія; імплантація інтраокулярних лінз; оперативне лікування дегенеративних захворювань і травм хребта; вакцинація (діти).

Треба сказати, що медична допомога в самопроголошених "ЛДНР" дійсно досить популярна в українських громадян, які проживають на підконтрольних Україні територіях. Щоправда, стосується це в основному такої специфічної допомоги як онкологічна медична допомога: обидва обласних спеціалізованих центри перебували в обласних центрах, які опинилися під контролем республік, і бажання поїхати туди за отриманням кваліфікованої допомоги цілком зрозуміло.

Новини за темою

Так, за даними самопроголошеної "ЛНР", у 2017 році в рамках Гуманітарної програми комплексне лікування в Луганському республіканському клінічному онкологічному диспансері пройшли близько 500 жителів Луганщини із загальної кількості в 2000 осіб, які звернулися.

У самопроголошеній "ДНР" заявили, що тільки за січень 2018 року онкологічну допомогу у вигляді курсів хіміотерапії, оперативних втручань, променевої терапії отримали 118 пацієнтів з підконтрольних Україні територій.

Правда, такий наплив хворих зіграв "злий жарт" з онкохворими в самій самопроголошеної "Донецької народній республіці".

Як розповів один з пацієнтів, які нещодавно лікувалися в "республіканському онкологічному центрі імені професора Р. В. Бондаря", останнім часом умови лікування в ньому значно погіршилися, правда, лише для "громадян ДНР".

"Перш за все, в центрі катастрофічно не вистачає місць, оскільки в палатах намагаються покласти пацієнтів з України, місцевих просто розкладають в ліжках в коридорі і чи не де доведеться. По-друге, лікування пацієнтів-українців провадиться повністю безкоштовно за рахунок ліків з російської гуманітарної допомоги. "Громадяни" ж "ДНР" повинні за свій рахунок купувати у разі операції повний операційний пакет, антибіотики, післяопераційне лікування, фактично єдине, що безкоштовно - ночівля і харчування. По-третє, якщо онкологічну допомогу можна надати в місті проживання пацієнта з "ДНР", намагаються його в Донецьк не брати через брак місць. По-четверте, проблеми з кадрами, це і переповненість центру, і виїзд багатьох фахівців в Україну, щоправда, багато з них повернулися назад, але далеко не всі, так що якість лікування впала. По-п'яте, як і в старі добрі часи беруть хабарі за лікування, правда, якщо у тебе є "блат", можна вирішити і так, як в радянські часи", - повідомив один із донецьких онкохворих, який побажав залишитися неназваним.

Новини за темою

Треба сказати, що з першого дня свого існування Гуманітарна програма за возз'єднання народу Донбасу сприймалася "громадянами ДНР" досить неоднозначно, вважаючи, що в першу чергу, республіка повинна налагодити їх життя, наприклад, допомогти з роботою, посприяти зростанню зарплат і пенсій, домогтися зниження цін, а не допомагати українським громадянам з метою піару.

Судячи з усього, побоювання громадян самопроголошених "народних республік" почали збуватися.

Микита Сініцин

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>