"Глибинна держава" перемогла Україну

Ця "глибинна, внутрішня держава" живе всередині України та поїдає, експлуатує "зовнішню державу" і громадянське суспільство України

"Глибинна держава" перемогла Україну
"Вести"

Віктор Небоженко

Український політолог, соціолог

Ця "глибинна, внутрішня держава" живе всередині України та поїдає, експлуатує "зовнішню державу" і громадянське суспільство України

Оригінал на сторінці Віктора Небоженка у Facebook

Насправді впродовж останніх 20 років в Україні з'явилася не одна, а дві держави – внутрішня і зовнішня. "Внутрішня, глибинна держава", в якій сконцентрувалися і сплавилися влада і багатство та яка засягла в усі поверхи і пори України. Ця "глибинна, внутрішня держава" живе всередині України і поїдає, експлуатує "зовнішню державу" і громадянське суспільство України. Її основні засоби, завдяки яким ВОНА править Україною, – це персоніфікована влада і сила, багатство, імітація загального блага, поняття "свій-чужий", а не Закон і правила співжиття країни. Права, повноваження, ресурси, імунітети та переваги накопичилися в "глибинної держави". А обов'язки, відповідальність за все, труднощі та проблеми країни, працездатність населення залишилися в "зовнішньої держави", в якій опинилася більшість населення України. Звідси стають зрозумілими вражаюча байдужість більшості українців до своєї держави, їхнє вічне невдоволення та недовіра до політиків і чиновників. Тому справа не в особистості того чи іншого політика або бізнесмена, доброго чи поганого президента, депутата, прем'єра. Уся справа в особливому внутрішньополітичному устрої України, який замінює Конституцію і систему національних пріоритетів розвитку та безпеки країни.

Новини за темою

Цілі існування "глибинної держави" – це перш за все корупція і збереження статус-кво за будь-якої ціни. Упродовж двох десятиліть, замість створення нормальної середньоєвропейської демократичної держави, в результаті діяльності цієї "глибинної держави" в Україні вибудувано систему вертикальної та елітної корупції, де діють насамперед свої "поняття" і "схеми розграбування", експлуатації національних і суспільних ресурсів. Основні критерії відбору в цю систему – це лояльність до влади, особиста відданість і родоплемінні зв'язки, жадібність, приналежність до клану, а не професіоналізм або відповідальність за свою справу чи моральні якості особистості.

Новини за темою

Така країна, поділена на внутрішню і зовнішню держави, ніколи не помре й не розпадеться, але і своїх сил для виживання і саморозвитку їй бракує. Бо все свіже і нове поїдає "глибинну державу", яка не може жити без свого антипода. Таким чином, Україна, яку поділили на дві держави, насамперед пристосувалася до зовнішнього управління. Тому міжнародні гравці мають тут власні зручні інтереси. Для своїх стратегічних потреб США та Росія потребують цілісної та залежної України, а не її осколків. Але така Україна, поділена на зовнішню і "внутрішню, глибинну державу", принципово не може самостійно модернізуватися, очищатися і мобілізуватися, бо "глибинна держава" має інші цілі існування. Більше того, вищі фігури цієї "глибинної держави" легко змінюються міжнародними гравцями, не спираючись на місцевий Закон і не звертаючись за допомогою до населення країни – зовнішньої держави. Якій насправді вже байдуже, хто ними буде правити і грабувати, тепер і в майбутньому.

Новини за темою

Чи є вихід? Для початку самій Україні треба усвідомити реальність роздільного керування життя всередині одного суспільства - наявність "принципу апартеїду" в системі держуправління, де більшості населення України виділено роль "чорних", а іншій частині - роль "білих".

Віктор Небоженко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>