ФФУ загрузла в скандалах: Чутки та факти

Довкола федерації та Андрія Павелка надто багато скандалів

ФФУ загрузла в скандалах: Чутки та факти
Андрій Павелко Фото з відкритих джерел

Трибуна

Спортивний портал

Довкола федерації та Андрія Павелка надто багато скандалів

Оригінал на сайті tribuna.com

Фальшивий диплом Костюченка

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Ще у вересні 2017-го з'явилася інформація про те, що перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко отримав ще два свої дипломи про вищу освіту на підставі підробленого диплома. Новину можна було б назвати чуткою, якщо б не спливла копія відповіді від Київського політехнічного інституту. У КПІ не чули про такого студента, як Вадим Костюченко.

Сам Костюченко називає інформацію фейком, але нічого не коментує по суті. На прохання пред'явити оригінал диплома не відгукується. Від президента ФФУ Андрія Павелка ніякої реакції на ситуацію не було – він зайняв вичікувальну позицію і переклав відповідальність на правоохоронні органи.

Поліція ж відкрила справу, але незабаром закрила на підставі відсутності складу злочину. Напевно, офіційної відповіді від КПІ для них недостатньо. За останньою інформацією, зараз справою займається Генпрокуратура. 

Віце-президент ФФУ під розслідуванням

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Костюченко – не єдиний високопосадовець ФФУ, який перебуває під розслідуванням. Назара Холодницького минулого літа призначили першим віце-президентом ФФУ, назвавши першим футбольним прокурором України. Він має боротися з договірними матчами та корупцією, хоча самого його у ній підозрюють.

Зараз Холодницький перебуває під розслідуванням за свою основну діяльність – роботу головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. НАБУ протягом декількох місяців вело прослуховування всіх розмов чиновника, в тому числі й у його кабінеті у ФФУ. Частину записів опублікували. Встановлено факти, через які розслідування щонайменше десяти кримінальних проваджень опинилися під загрозою. Холодницького хотіли зняти з посади, але його все ще не звільнено.

При цьому ФФУ знову ніяк не відреагувала діями на таку інформацію. Холодницький продовжує виконувати свої обов'язки у федерації.  

Непотрапляння збірної U-17 на Євро

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

У ФФУ і тренерському штабі збірної не встежили за елементарними речами. Як наслідок, двоє дискваліфікованих гравців збірної U-17 вийшли в ключовому матчі проти Сербії. Наші юніори виграли і потрапили на Євро, але команду туди не пустили – цілком логічно.

Виявилося, що в збірній ніхто не відповідав за роботу з дискваліфікаціями. Тому вирішили покарати всіх підряд. А чом би й ні?

Затоплені сервери ФФУ

Вірогідність: чутки.

Фото з відкритих джерел

Частину серверів ФФУ було виведено з ладу з провини голови комітету арбітрів Лучано Лучі. Нібито італієць постійно курив у кабінеті і забув зачинити вікно. Через низьку температуру там розірвало батареї, що призвело до затоплення всього другого поверху Будинку футболу і серверної ФФУ. Всі співробітники федерації на деякий час залишилися без інтернету. 

Схема зі штучними полями від заводу ФФУ

Вірогідність: чутки.

Фото з відкритих джерел

ФФУ і сам Андрій Павелко вже потрапили під кілька журналістських розслідувань через недавно запущений завод ФФУ з виробництва штучних полів. Журналісти стверджують, що покриття продається за завищеними цінами.

Ба більше, по всій Україні почалося будівництво майданчиків зі штучними полями за державні гроші. При цьому конкуренції між виробниками немає, бо всі контракти складено так, що покриття потрібно купувати тільки від заводу ФФУ.

Гроші на будівництво полів виділили з держбюджету і місцевих бюджетів – суми обчислюються сотнями мільйонів гривень. За дивним збігом обставин саме президент ФФУ Андрій Павелко є головою бюджетного комітету Верховної Ради України. Від нього багато в чому залежать рішення, куди виділяти гроші. 

Через розслідування Костянтина Андріюка про корупцію у ФФУ (в тому числі й схеми зі штучними полями) навіть виник скандал: канал ZIK не пустив сюжет в ефір, через що журналіст розкрив своє бачення ситуації в соцмережах. Сюжет згодом опублікували на Youtube-каналі ZIK, але Андріюка було звільнено. 

Зниклі документи щодо матчу "Олімпік" – "Металіст"

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Матч зіграли ще 15 травня 2015 року. І весь цей час він перебував під підозрою у договірному характері. Але федерація справу так і не закінчила.

Документи щодо матчу кудись зникли. Екс-глава комітету з етики та чесної гри Ігор Кочетов стверджував, що справу була офіційно через канцелярію передано до КДК ще в жовтні 2015-го. Андрій Павелко обіцяв влаштувати внутрішнє розслідування, але документів так і не знайшли. Нещодавно президент ФФУ заявив, що кілька справ щодо договірних матчів зникло саме за головування Кочетова. 

Затягування розслідування у справі "Іллічівець" – "Гірник-Спорт"

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Нещодавно в українському футболі вибухнув величезний скандал з договірними матчами. Поліція за сприяння ФФУ розпочала розслідування, назвавши список із 35 клубів, замішаних у договірних матчах. При цьому "Маріуполя" на цій карті не виявилося, хоча його матч проти "Гірника-Спорту" був під підозрою.

Голова комітету з етики та чесної гри Франческо Баранка ще в лютому обіцяв протягом трьох тижнів передати всі документи щодо матчу до КДК. Але за інформацією Tribuna.com, до кінця квітня їх ще не було передано. Це пояснює, чому "Маріуполя" не виявилося у списку поліції.

При цьому ані Баранка, ані Павелко не дають конкретних відповідей на прямі запитання журналістів щодо долі справи, відбуваючись відмовками.

Політизація ФФУ

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

У ФФУ нині працюють 11 народних депутатів і 7 держслужбовців різного рівня. Більшість із них прийшли до федерації за Павелка. Але за регламентом ФІФА всі асоціації мають дотримуватися нейтралітету в питаннях політики і релігії. 

Відверта нелюбов Павелка до одного клубу

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Президент ФФУ видав доволі епічне інтерв'ю, де вилив величезну кількість бруду на братів Суркісів і "Динамо". Протистояння київського клубу та федерації тривало весь сезон, але це було за межею дозволеного. Глава всього українського футболу має тримати нейтралітет, а не вести відкриту війну з одним із клубів, незалежно від того, що з того правда, а що – ні. У цивілізованих країнах після таких інтерв'ю подають у відставку.

Павелко і Кубок ЛЧ

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Спочатку Андрій Павелко привіз Кубок ЛЧ до церкви, сфотографувавшись там не тільки зі священиком, але й з кримінальним авторитетом Олександром Налекрішвілі (Алік Нарік). У Павелка і Налекрішвілі родинний зв'язок – їхні діти одружені.

Президент ФФУ пояснив такий вчинок випадковістю: "Під час ходи з кубками Ліги чемпіонів у Дніпрі ми проходили повз церкви і нас запросив отець-настоятель. Ми зайшли до єврейського центру, куди нас також запросили", – сказав Павелко.

Засвітився кубок Ліги чемпіонів і в руках падчерки президента федерації. Ці фотографії Павелко безцеремонно назвав фейком.

Президент ФФУ під перевіркою НАПК

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Андрій Павелко не тільки президент ФФУ, але й народний депутат, а також голова бюджетного комітету Верховної Ради. Згідно з декларацією, у нього немає ані власного житла, ані автомобіля. Зате є величезна кількість готівкових грошей. Це викликало підозру з боку Національного агентства з питань запобігання корупції, яке вирішило провести повну перевірку декларації Павелка. Щодо результатів поки невідомо. 

Піар Павелка обманом

Вірогідність: факт.

Фото з відкритих джерел

Прес-служба ФФУ спотворила одну із цитат Александера Чеферіна, представивши Павелка в більш позитивному образі, ніж говорив президент УЄФА. Абсолютно незрозуміло, навіщо це було робити. Адже Чеферін загалом дав дуже позитивний коментар, хіба що жодного разу не згадав імені Андрія Павелка, кажучи загалом.

Згодом відео із субтитрами було видалено з каналу ФФУ в Youtube, а на офіційному сайті з'явилося вибачення від федерації. 

Контракт Колліни

Вірогідність: чутки.

Фото з відкритих джерел

За інформацією "ТаТоТаке", екс-куратор суддівського корпусу П'єрлуїджі Колліна сам розірвав контракт з ФФУ, але все одно отримав 1,5 млн євро за недодержання умови. Контракт було оформлено таким чином, що італієць отримував гроші незалежно від того, яка сторона стане ініціатором розриву.

Олександр Сажко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів