Фейгін, Шарій і голландська поліція: Хто ж все-таки бреше?

Ситуація виглядає якщо не комічно, то вже точно дивно. Одна справа, якщо б це була "перестрілка" Фейгіна та Шарія в соцмережах. Але тут втрутилися співробітники поліції Нідерландів, і справа отримала несподіваний поворот

Фейгін, Шарій і голландська поліція: Хто ж все-таки бреше?
Адвокат Марк Фейгін в ефірі "112 Україна" 112.ua

Ситуація виглядає якщо не комічно, то вже точно дивно. Одна справа, якщо б це була "перестрілка" Фейгіна та Шарія в соцмережах. Але тут втрутилися співробітники поліції Нідерландів, і справа отримала несподіваний поворот

На днях натрапив на ряд публікацій про те, що в Нідерландах завели справу на Анатолія Шарія, опального медіаексперта, який критикує українську владу, українські ЗМІ, в загальному, його тут багато хто не люблять, ігнорують. Я не є його шанувальником, і текст не про це. Але ось він "сплив" у ЗМІ. Та ще по якій справі – педофілія. Пройти повз складно. Історія не нова, але забута. А відомий російський адвокат Марк Фейгін підняв її знов. Якщо коротко, то історія така.

Фейгін поїхав в Нідерланди. Написав у соцмережах, що побував в поліції міста Алкмар, отримав там номер кримінальної справи, яку заведено на Шарія, дізнався ім'я інспектора, який її веде, і запросив Шарія пройти поліграф у поліцейській дільниці.

Після цього низка українських ЗМІ передрукували ці пости Фейгіна, часто з сенсаційними заголовками, які навіть не відображали суть постів.

Але несподівано Шарій вирішив полетіти до Нідерландів на запрошення Фейгіна.

У ту саму дільницю вирушила його дружина Ольга. У процесі розмови зі співробітниками поліції з'ясувалося, що в дільниці зовсім не знають про нібито заплановане проходження поліграфа. Більше того, його в ділянці й зовсім немає, бо немає такої практики в країні. Потім до відділку викликали самого Фейгіна. Після скандалу він все-таки надав документи, нібито отримані ним раніше в Нідерландах, а заступник голови відділення зв'язався з цим самим детективом Пітером Венді, щоб з'ясувати подробиці справи. На подив, виявилося, що детектив зараз хворий і вже не працює у відділенні, а сама заява на Шарія датована 2013 роком. Після цього Фейгін сказав "Ок" і пішов. При цьому ще й з'ясувалося, що справа на підопічну Фейгіна Олену Манченко все ж розслідується, хоча адвокат запевняв, що її навіть не взяли.

Далі в соцмережах він написав, що затвердив документи на Шарія в Гаазі, і що справі дано хід. "Треба почекати поки процесуальна машина закрутиться по повній", - написав він.

Ми, звичайно ж, почекаємо, однак сама ситуація виглядає якщо не комічно, то вже точно дивно. Одна справа, якщо б це була "перестрілка" Фейгіна та Шарія в соцмережах. Але ж на камеру співробітники поліції Нідерландів спростували всі ті факти, що Фейгін виклав у соцмережах. Підтвердили, що це заява 2013 року, що Шарія ніхто не розшукує.

Не будемо говорити про те, що вся ця історія підриває довіру до майбутніх висловлювань пана Фейгіна, напевно, це і так зрозуміло. Але ось що особливо сумно – позиція ЗМІ. Гучні заголовки, "важливі деталі" і все таке – це все було, збирало трафік. Але напевно цікава й позиція поліції з цього скандалу? А ось її вже не було. Хоча заголовки типу "Фейгіна викрили у можливій брехні" чи подібні теж знайшли своїх шанувальників.

Тому почекаємо продовження цієї історії, як і просить Фейгін. Цікаво, чи звинуватять Шарія в педофілії на офіційному рівні, а не тільки в "Твіттері"? Або ж знову на кілька років все затихне, і ні у кого не буде ніякої відповідальності за написане?

Віктор Ружинський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...