"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" – наймасштабніша кіноказка року

Фільм став гідним продовженням легендарної франшизи

"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" – наймасштабніша кіноказка року
"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" Киномания

Антон Філатов

Журналіст, кінокритик

Фільм став гідним продовженням легендарної франшизи

15 листопада в прокат вийшла друга частина пріквела фільмів про Гаррі Поттера "Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда". У цій картині показано більше спецефектів і магічних атракціонів, ніж у будь-якій іншій стрічці поттеріани. Однак сюжет нового фільму настільки перенасичений подіями та персонажами, що далеко не кожна дитина розбереться в цій історії з першого ж перегляду.

Дія другої частини "Фантастичних звірів" розгортається в Лондоні і Парижі в 1927 році. Злий маг Геллерт Ґріндевальд (Джонні Депп) біжить із в'язниці. Він починає шукати жорстокого хлопця-чаклуна на ім'я Криденс Бербоун (Езра Міллер), який у фіналі першої частини "Фантастичних звірів" продемонстрував свою колосальну міць. Секрет надсили цього хлопця полягає в тому, що все своє життя він провів у ненависті і жодного разу не відчував любові. Завдяки цьому він володіє майстерністю найстрашніших заклять. Ґріндевальд хоче використовувати міць цього хлопця, щоб убити свого ворога Албуса Дамблдора (Джуд Лоу).

У свою чергу викладач школи чарівників "Хогвартс" Дамблдор доручає своєму колишньому учневі Ньюту Саламандеру (Едді Редмейн) першим відшукати Криденса Бербоуна. У пошуках головному герою франшизи допомагає його незграбний друг-магл Якоб Ковальські (Ден Фоглер), сувора співробітниця міністерства магії Тіна Голдштейн (Кетрін Уотерстон) і низка інших ексцентричних персонажів. Також через фільм проходить декілька паралельних сюжетів, які розповідають про долі другорядних і третьорядних персонажів стрічки.

Перша частина франшизи дала глядачеві вдосталь помилуватися фантастичними тваринами, за якими доглядає магозоолог Ньют Саламандер. Однак у другому фільмі звірам приділили набагато менше уваги. Їх місце в картині зайняли епізодичні маги і магли.

Якщо творці фільму вирішать продовжувати в такому ж дусі, то в третій частині франшизи акценти остаточно змістяться зі звірів і нову стрічку буде справедливо перейменувати у "Фантастичних диваків".

Другий фільм франшизи підтвердив, що Ньют Саламандер – персонаж набагато більш цікавий, ніж головний герой попередньої франшизи Гаррі Поттер. Той хлопчик-чарівник у круглих окулярах був дитиною, а потім підлітком, який ще в дитинстві став легендою. У свою чергу скромний фанат своєї справи Ньют не прагнув стати героєм або прославитися.

Нерідко Поттер здійснював свої подвиги не з власної волі, а завдяки випадку, який не залежав від нього. Наприклад, цей маг швидше за все, не вступив би в сутичку зі злим чаклуном Волан-де-Мортом, якби той не атакував сім'ю Поттера.

"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" Киномания

На відміну від хлопчика-чарівника зі шрамом на лобі Ньют кидається в бій зі злом не через особисте почуття помсти, а (як би це ідеалістично не звучало) щоби світ став кращим. Цим героєм рухає хронічне бажання безкорисливо допомагати оточуючим.

Також волею випадку Поттер отримав і свої магічні суперздібності. Нагадаємо, йому передалася частина сили від Волан-де-Морта. На відміну від цього хлопчика в круглих окулярах Саламандер викував свої надздібності самостійно. І вони полягали, насамперед, у знаннях, які він отримав, працюючи у своїй чемоданної лабораторії і читаючи книги.

Такий меседж "знання надають суперсилу" в дещо іншій варіації раніше пролунав, наприклад, у "Марсианіні" (2015) Рідлі Скотта. Саме завдяки своєму інтелекту герой того фільму зміг вижити в повній самоті на Марсі.

Головного лиходія в других "Фантастичних звірях" зіграв Джонні Депп. Демонічний образ Ґріндевальда актор складав немов разом із рокером Мерліном Менсоном, з яким дружить вже дуже давно. Чорний маг тут постав з попелястим волоссям, різнобарвними очима, пальто в стилі ретро і масивному взутті. А багато поз і жестів екранного Ґріндевальда нагадали чаклунський танок Менсона на сцені.

"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" Киномания

Завдяки цьому фільму Депп, схоже, остаточно реабілітувався після багаторічної кризи в своїй кар'єрі. Вже давно простежили, чим більше гриму використовував Депп для фільму, тим більше це кіно збирало в прокаті. Так було, наприклад, з "Алісою в країні чудес" (2010), і четвертими "Піратами Карибського моря" (2011), які зібрали в кінотеатрах більше мільярда доларів. Враховуючи те, наскільки сильно Депп змінив свою зовнішність у "Фантастичних звірях", цей фільм, ймовірно, також буде успішним у прокаті.

Стильному лиходієві у виконанні Деппа з нових "Фантастичних звірів" мимоволі симпатизуєш. Цей персонаж попереджає інших магів, що вони не повинні залишатися в тіні у звичайних людей. В один із наймасштабніших епізодів картини Ґріндевальд говорить, що якщо світом будуть і далі правити магли, то це призведе до катастрофи. При цьому чаклун показує пророчі кадри з боями і руйнуваннями Другої світової війни. Правда, навіть настільки благородна ідея про те, щоб зупинити насильство, не виправдовує те, що Ґріндевальд без розбору вбиває всіх підряд.

В цьому плані другі "Фантастичні звірі" перегукуються з "Месниками: Війною нескінченності". В останньому титан Танос також масово знищує людей, адже перенаселення, на його думку, завело світ у глухий кут. Те, що такі гучні блокбастери в один голос проголошують цілковите розчарування в людстві, насторожує.

"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" Киномания

Якщо в першій частині франшизи її творці з насолодою розгромили половину Нью-Йорка, то в другому фільмі вони настільки ж жорстоко вчинили з Парижем. При цьому сам Лондон у фільмі англійці-кінематографісти не тільки залишили недоторканим, але й показали його з найбільш мальовничих ракурсів. Навіть Дамблдор в одній зі сцен зазначив, наскільки красива британська столиця.

Повторно переглядати "Фантастичних звірів: Злочини Ґріндевальда" варто не тільки заради того, щоб остаточно розібратися в складносплетених родинних зв'язках третьорядних героїв фільму, але також і заради того, щоби детальніше розглянути ці строкаті костюми й аксесуари. Наприклад, прибічники чорного мага одягнені в чорні сорочки, поверх яких видно тугі підтяжки, як у фашистів, які служили диктатору Беніто Муссоліні. А багато старовинних предметів у цьому фільмі є, по суті, тюнінгованими під старовину сучасними гаджетами. Наприклад, один із магів у фільмі, коли хоче зв'язатися зі знайомою, то перегортає книгу, на кожній сторінці якої налагоджено прямий відеозв'язок з друзями. Своєрідний ретро-скайп у шкіряній обкладинці. А потерта валіза Ньюта Саламандера нагадує лептоп, у якому зберігаються всі наукові розробки цього магозоолога.

За всім перевантаженим сюжетом, надмірної комп'ютерною графікою, видовищними спецефектами, зірковими акторами і 200-мільйонним бюджетом цієї картини криється дуже простий меседж про те, що людина, яка виросла без любові, перетворюється в монстра. А про те, чи можна врятувати таку людину, творці планують розповісти вже в наступних частинах франшизи.

"Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" Киномания

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів