banner banner banner banner

Епідеміолог: Після підрахунку голосів на місцевих виборах в Україні запровадять жорсткий карантин

Епідеміолог: Після підрахунку голосів на місцевих виборах в Україні запровадять жорсткий карантин
112.ua

Сергій Кравченко

Військовий епідеміолог

Оригінал на сайті UP Foundation

На мою думку, у країні буде запроваджено жорсткий карантин. Я говорив неодноразово, що є проект рішення РНБО — після проведення другого туру місцевих виборів, після підрахунку й оголошення результатів буде вжито заходів жорсткого карантину.

Новини за темою

На цю мить вводити карантин вихідного дня, з епідеміологічної точки зору, - це повне невігластво, адже, враховуємо те, що термін інкубаційного періоду коронавірусної хвороби Covid-19 становить від 1 до 14 днів. Сьогодні в рамках збору епідеміологічного анамнезу та його аналізу бачимо, що в деяких випадках термін інкубаційного періоду сягає 21 день. Мало того, пацієнт з моменту перших клінічних проявів як мінімум ще 10 діб є контагіозним, тобто заразним. Для того, щоб так званий "локдаун" був ефективним у цьому випадку, його треба запроваджувати мінімум 21 день плюс 10 – це 31 день, помноживши це на 2. Для того, щоб вплинути на поширення хвороби, щоб знизити захворюваність, смертність, летальність, необхідно вживати заходів жорсткого карантину на 2 місяці.

Так, у нас був карантин навесні. Але коли навесні було вжито заходів жорсткого адміністративного карантину з інтенсивністю поширення хвороби - 10 випадків на тиждень, то це одне питання. А коли запроваджують заходи жорсткого карантину, коли інтенсивність поширення хвороби становить 10 тис. на день, а не на тиждень, це зовсім інша ситуація.

Влада вкотре зайнялася маніпуляціями та оголосила так званий "карантин вихідного дня". З епідеміологічної точки зору, це невігластво і непрофесіоналізм. Але для чого вона це робила? У нас відбуваються місцеві вибори 15 і 22 числа, а заходи карантину вихідного дня запровадили аж на 3 тижні (!!). Це все було зроблено, щоб занизити явку на місцевих виборах. У самому карантині вихідного дня жодного толку немає. Повторюся, це пов'язано виключно з тим, що зробили другий тур виборів, який відбувається не в один день. Другий тур у частині міст минув, а наступний буде 22 листопада. Але розумієте, запровадити локдаун вихідного дня на два тижні було б безглуздо, тому вони ввели на 3 тижні. Нібито це не пов'язано з виборами та зниженням явки. Влада цим рішенням вкотре підкреслила свою соціопатію і ненависть до людей, до власного народу. Тепер після проведення місцевих виборів - другого туру після оголошення результатів - однозначно буде вжито заходів жорсткого карантину, тому що в них немає інших інструментів в арсеналі. Але вони сьогодні розглядають запровадження жорсткого карантину виключно на 21 добу. Думаю, потім вони будуть його продовжувати мінімум до двох місяців.

Що означає "сортування хворих"? Такий сценарій буде реалізовано в разі введення протоколу сортування хворих на Covid-19. Протокол сортування - це локдаун системи охорони здоров'я та локдаун для країни. Коли лікар повинен вибирати, кого йому лікувати. Це те, за що Максим Степанов і робоча група МОЗ з коронавірусної хвороби Covid-19 у майбутньому будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Вони протягом восьми місяців перетворили наказ МОЗ, яким затверджено стандарт "надання медичної допомоги коронавірусним хворим", на прибутковий бізнес. Спочатку вони пролобіювали такі препарати, як "Квертін" — ангіопротектор. Потім вони знищили в нашій країні всю ПЛР-діагностику. Вони пролобіювали серологічні методи дослідження та експресні системи на визначення антигену. На це все спрямували в Кабміні 1 млрд 300 млн грн. У подальшому вони пролобіювали в цей стандарт надання медичної допомоги такий препарат, як "Ремдесивір", і МОЗ почало торгувати одноразовими дозволами на ввезення цього препарату до України. Нагадаю, "Ремдеиівір" - це препарат, який було розроблено для боротьби з лихоманкою Ебола. Його ВООЗ не рекомендує впроваджувати, а американське CDC ухвалило рекомендацію його використовувати. І МОЗ внесло препарат до стандарту медичної допомоги, а він на території України не зареєстрований, тому вони успішно торгують одноразовими дозволами на ввезення "Ремдесивіру". При цьому собівартість "Ремдесивіру" - виробництво одного флакона коштує 20 дол. Якщо безпосередньо купувати в Індії, то його можна його купити за 24-25 дол. за флакон. Якщо купувати в дистриб'юторів, то він коштує 50-60 дол. за флакон. А в Україні ви заплатите 450-500 дол. за флакон.

Стандарт надання медичної допомоги хворим на коронавірус просто перетворили на бізнес, лобіювання внесень до нього тих чи інших ліків, виробів медичного призначення, методів лабораторної діагностики. Ось цим бізнесом вісім місяців займалося МОЗ разом зі своєю робочою групою. До речі, у робочій групі немає жодного лікаря-епідеміолога, тобто МОЗ навіть не ставило собі за мету перервати ланцюг поширення хвороби.

Новини за темою

Коронавірус у тяжкій формі вражає ЦНС, структури головного мозку. Коли пацієнти почали вистрибувати з вікон у зв'язку з розвитком ускладнень психічного характеру, тому що в пацієнтів з тяжкою формою хвороби розвивається колективна депресія, біполярний розлад, ви думаєте, що Міністерство охорони здоров'я до робочої групи запросило лікаря-психіатра? Ні. Чому? Тому що там є Степанов, є його бізнес, є група подільників. Тепер у нас ситуація "доведена до ручки", до катастрофи. І що вони зробили? Вони ухвалили наказ, яким регламентується "сортування" цих пацієнтів. У цьому випадку - сортування з госпіталізації. Тобто вони визначають, з якою сатурацією пацієнтів можна госпіталізувати, з якою – не можна. Є негласна рекомендація екстреної медичної допомоги, що до пацієнтів із сатурацією нижче 70 і з віком старше 70 років взагалі не виїжджати, нехай помирають.

У межах цієї діяльності МОЗ, його робочої групи і міністра Степанова в людей літнього віку немає шансів на виживання. Ось у моїх друзів є вікові батьки. Нам доводиться самим шукати місця в реанімації для цих пацієнтів. Батькові одного мого друга - 75 років, батькові іншого – 78 років, а швидка допомога навіть відмовилася приїжджати на виклик. Нам довелося на легкових машинах доставляти їх до лікарні, самим шукати місця в реанімації. Ось усе це діяльність МОЗ. Враховуючи, що у нас відбувається з коронавірусною хворобою, то МОЗ, міністр, робоча група замість того, щоб займатися справою, займалися торгівлею. А інші рівні державної влади просто розікрали Фонд боротьби з коронавірусом - 66 млрд грн.

Спочатку я думав, що ця політична сила - просто соціопати. Ця влада позбавила можливості виживання людей літнього віку. Але сьогодні я це назвав би фашизмом.

До речі, до початку нашої бесіди я вийшов з Олександрівської лікарні. Щодо столиці в мене є документи: які лікарні є опорними та займаються коронавірусною хворобою. Там зазначено, що в Києві підготовлено 4889 ліжок для коронавірусних хворих. Я стверджую, як мінімум на 1000 ліжок вони обманюють. Я знаю кожну лікарню, знаю стан справ у цій лікарні. Я можу сказати, де і як це відповідає дійсності, а де - ні. У міській лікарні № 18 зазначено 160 ліжок, підготовлених для коронавірусної хвороби (Covid-19), а насправді їх – 90. Зазначено, що в Київському міському клінічному госпіталі інвалідів Великої Вітчизняної війни розгорнуто 400 ліжок для коронавірусних хворих, але там немає жодного ліжка, там досі немає кисню. Також у списку зазначено два академічні інститути. А я точно знаю, що Національна академія медичних наук України не бере участі в роботі з коронавірусними пацієнтами Києва, тому що їм на це не виділили коштів і не внесли зміни до постанови Кабміну, щоб вони могли витрачати на це свої гроші. І так щодо кожного пункту.

Була можливість підготуватися. У МОЗ діють, як пожежники: виникла пожежа – терміново гасити, гасити нема чим, але знали, що вона буде. Мали передбачити й вжити необхідних заходів. Потрібно було готувати лікарні. Якщо в Києві катастрофічна ситуація, а столицю сьогодні забезпечено краще за всіх в Україні, то просто неможливо уявити, що відбувається на решті території нашої держави. Це невігластво влади, яке вже переросло в абсолютно свідомі дії.

Сергій Кравченко

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>