banner banner banner banner banner

Економіку України терміново треба рятувати

Економіку України терміново треба рятувати
pixabay

Борислав Береза

Народний депутат VIII скликання

Оригінал на сторінці Борислава Берези у Facebook

Найближчим часом Україна переживе найсильнішу економічну кризу, яку буде викликано тим, що епідемія коронавірусу запустила не тільки загальносвітову економічну кризу, але і серйозне переформатування секторів світової економіки. Окрім того, на цей негативний сценарій в Україні буде впливати спад у національному виробництві, величезні державні борги, виплати яких припадають на 2020 рік, корупція, яка нікуди не зникла, бюджетний дефіцит, зарегульованість економіки, судова сваволя, непривабливість для інвесторів і, як наслідок, відсутність нових робочих місць. Так, все відразу. І це ідеальний шторм.

Новини за темою

"Ідеальний шторм" (англ. Perfect storm) — фразеологізм, що означає ситуацію, яка виникла шляхом додавання низки несприятливих факторів, внаслідок якого їхній сумарний негативний ефект істотно зростає. Так-от у нас мегаідеальний шторм. Тому що до всього того, що я назвав раніше, треба ще додати некомпетентність влади і гібридну війну, яку проти нас веде Кремль, в тому числі і в економіці. І це треба долати. Для початку треба щось робити з економічними свободами, точніше, з їхньою відсутністю. І це треба робити терміново. Тому що сьогодні ми на 147-му місці. А в 2019 році ми були на 135-му місці. Нікого це не напружує? Ситуацію треба рятувати. Терміново.

Україні необхідний цілий комплекс заходів. Назвемо їх НЕД - нова економічна доктрина. І починати треба з порятунку ФОПів без найманих працівників. Ніде в цивілізованому світі такі ФОПи не розглядаються як основні наповнювачі бюджету. Це можливість самозабезпечувати себе. Роботою і заробітком. Їх треба не душити податками, а пестити і леліяти. Потрібна мінімізація всіх податків та дозволів за ними. Їх повинні залишити в спокої податкові, які давно вже звикли доїти ФОПи. Люди повинні просто вижити й не здохнути від голоду. А держава має допомогти їм у цьому хоча б тим, що не буде заважати виживати людям та їхнім сім'ям. А це мільйони громадян України. Так, складні часи вимагають непростих рішень. А ще державі доведеться рятувати і захищати національних виробників, якщо вони є. Якщо ж в Україні відсутні будь-які виробники, то необхідно запропонувати інвесторам такі умови, щоб вони вважали вигідним вливати гроші в Україну. Але, перебуваючи на 147-му місці за рівнем свобод, це практично неможливо зробити. І час переходити до захисту вітчизняного виробника від слів до справи.

Новини за темою

Так, держава не зможе допомогти всім. І це треба прийняти як аксіому. Але вона може не заважати самозайнятим і допомагати тим, хто цього потребує, на стратегічному рівні. Повторюю, що державну допомогу і підтримку мають отримувати стратегічно важливі для України сегменти економіки, а не виключно олігархічний бізнес. Оцінювати треба за максимальною вигодою для України, а не для якихось персоналій. Орієнтуватися необхідно на допомогу тих сегментів економіки, які задовольняють внутрішні запити або заводять валюту в країну, а не на ті, які виводять її з України. Експортерам, які через цю кризу зіткнуться з проблемами продажу або розрахунків, треба надати часткову компенсацію або пільгове кредитування. Експортерів треба рятувати. Необхідно скоротити внутрішні витрати. Мільярд на Офіс президента - це неприпустимо багато в період економічної кризи. Краще ці гроші пустити на створення ліній з виробництва масок або респіраторів. Користі від таких дій для громадян України буде більше, ніж від багато того, що робить зараз Банкова.

Загалом це коротке попередження. А як відомо - попереджений, значить озброєний. Сподіваюся, що ми у всеозброєнні зустрінемо цю економічну кризу, якщо влада дослухається до експертного середовища і зробить правильні висновки. Інакше ми пройдемо її з величезними втратами або не пройдемо зовсім. А хочеться лише мінімальних втрат. І вони можливі. Потрібно просто підходити до вирішення проблеми не з точки зору піару, а з точки зору виживання. Отже, доведеться забути про власні амбіції і не дивитися на рейтинги. Іншого шляху зараз в України немає.

Борислав Береза

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected].

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>