Підвищуємо ціни на газ для населення - б'ємо по кишенях олігархів

Підвищуємо ціни на газ для населення - б'ємо по кишенях олігархів
Фото з відкритих джерел

Сергій Фурса

Інвестбанкір

Оригінал на сторінці Сергія Фурси у Facebook

Є дивний міф, що коли підвищуються ціни на газ для населення, то на маленьких українцях заробляють олігархи. Українці не люблять олігархів, що логічно. Українці не люблять платити справжню ціну, що звично. У підсумку, цей дивний міф живий, крім того, він є популярним аргументом. Хочете підвищити ціни на газ? Ах ви, гади, знову хочете дати заробити олігархам!

Цей міф є дуже дивним з тієї причини, що продаж газу населенню обходиться без олігархів. Державна компанія добуває газ. Державна компанія на європейських біржах купує газ. І державна компанія продає газ. Таким чином, зростання ціни на газ позначається на підвищенні прибутку державної компанії. Прибутку, який здебільшого йде потім у бюджет. Де в цій схемі заробіток олігархів, сказати важко.

Новини за темою

Олігархи, звичайно, теж можуть займатися видобутком газу і його продажем. Не питання. Вони це і роблять. Але олігархи продають свій газ на ринку промислових споживачів. Там ринкова ціна. Олігархи, можливо, і не дуже хороші люди, але вони не ідіоти і не будуть продавати газ вдвічі дешевше. А ціна газу для населення нині саме вдвічі нижча за ціну для промислових споживачів. Таким чином, олігархам глибоко по цимбалах, за якою ціною державна компанія продає газ населенню. І так, якщо ціни для населення зроблять ринковими, то, звичайно ж, олігархи будуть намагатися продати свій газ і тут. Але ви всі ж хочете ринок, хочете, щоб не було монополії. Та олігархи легко обійдуться і без цього. Вони завжди мають можливість продавати газ підприємствам або експортувати його.

І так, коли йдеться про ціну на газ для населення, то негідники, олігархи, можуть заробляти насамперед на низькій ціні. І завжди заробляли. Адже є таке поняття, як арбітраж. Це коли ви просто так можете купувати щось дешево, а продавати це дорого. У нормальних ефективних економічних системах арбітраж у принципі неможливий. Тому що всі все бачать. І таких заробітків на дурняк не буває. Але не в Україні. В Україні історично на арбітражних іграх з ціною на газ збирали статки. Фактично з повітря. Тому що олігархи контролюють облгази, вони ж газзбути, які розподіляють газ серед споживачів. І які тільки одні знають, скільки в них людей, а скільки компаній. І ось ці самі хлопці, облгази-газзбути, всю історію України брали газ, записували його як спожитий населенням, а потім продавали (передавали) юридичним особам. Причому найчастіше своїм.

Новини за темою

І от уявіть, що є товар, який ви можете запросто продати вдвічі дорожче. Нічого не роблячи. Просто записавши декілька сотень мертвих душ. Чи тисячу. Або збільшити споживання на папері. Або аж житловий квартал вигадати. Не важливо. Суть у тому, що саме так олігархи заробляють на ціні на газ. Але можливість для заробітку, для корупції є тільки завдяки тому, що ціна на газ для населення є вдвічі нижчою за ринкову. І в той момент, коли ціни для населення стануть ринковими, олігархи перестануть заробляти. Перестануть красти фактично частину прибутку державної компанії. Тобто частину грошей з бюджету. І найбільше в низькій ціні на газ для населення зацікавлені саме олігархи.

Кожен етап підвищення ціни на газ для населення забирає в олігарха заробіток, до якого він звик. І який він отримує десятиліттями. І так, його заробіток – це втрата всіх нас, платників податків. І якщо ви хочете ділитися вашими податками з ними, то можете повторювати, що олігархи хочуть грабувати українців, вимагаючи підвищення ціни на газ. А якщо вам шкода, якщо ви не хочете замість лікарень і доріг оплачувати чорну ікру для проросійського олігарха, то ви більше за інших маєте бути зацікавлені в тому, щоб ціни на газ стали ринковими.

Сергій Фурса

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "Думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на blog@112.ua.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів